ATH-JSI OA782 28JUN09

SX-DFC OA

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
13/11/2011
Μηνύματα
32
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Στις 28 Ιουνίου του 2009 πήγα το μικρό ταξιδάκι 25λεπτου από Αθήνα προς το πανέμορφο νησάκι της Σκιάθου.
Ξεκίνησα από το σπίτι κατα τις 6:20 περίπου και έφτασα στο LGAV στις 7:10. Έκανα Check-in και γρήγορα μιας και δεν είχε πολύ κόσμο και διάλεξα την θέση 3B.
Στο ATR-42 δεν έχει και μεγάλη σημασία. Αφού τελείωσα με τα Duty Fee κατευθήνθηκα προς το Β24 με ένα λεωφορειάκι της ΟΑ να περιμένει. Μπήκα στο λεωφορείο, ξεκινήσαμε και φτάσαμε στο SX-BIM.
Ανέβηκα και με καλωσόρισε μια ευγενική αεροσυνοδός και με οδήγησε στη θέση μου.Κάθισα αναπαυτικά και σε 5 μόλις λεπτά
οι πόρτες έκλεισαν και ξεκινήσαμε. Απογειωθήκαμε από τον 21L και μετά συνεχίσαμε προς την Εύβοια με προορισμό τη Σκιάθο.Μετά απο 20 λεπτά προσγειωθήκαμε στη Σκιάθο με ένα πολύ απαλό touch down που ήταν και το τελευταίο μου με την ΟΑ.
Όπως και να 'χει εγώ πέρασα ωραία αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να γυρίσω πίσω με την ΟΑ!!! :D :D :(
 
Με ποια πτήση γύρισες πίσω?
Ή μήπως επέστρεψες μέσω Βόλου με το πλοίο?
 
Γύρισα με την 783 από Σκιάθο για Αθήνα.
Στις 6 Σεπτεμβρίου.
 
Ναί,αλλά με ποιά εταιρία;

Αφού το τελευταίο σου T/D με την ΟΑ ήταν όταν πήγες.

Το ότι πέρασες ωραία είναι προφανές,αφού πήγες στίς 28 Ιουνίου και γύρισες στίς 6 Σεπτεμβρίου. :)
 
Αν θυμάμαι καλά 6/9/09 πετούσε ακόμα η παλιά ΟΑ αλλά πολλές πτήσεις γινόντουσαν με νοικιασμένα (απεργίες, μαζικές ασθένειες κλπ)
 
Λοιπόν έκανα ένα λαθάκι δεν ήταν το τελευταίο μου Τ/D με την ΟΑ. Γύρισα πίσω με την ΟΑ783 στις 6 Σεπτεμβρίου με το SX-BIR DHC8-100. :D
 
Top