Jetstar / Tiger Air SIN-HKT

Ζήσης

Economy-Class-Member
Εγγραφή
20/06/2008
Μηνύματα
114
Likes
25
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAL
Καλησπέρα σας και καλή αεροπορική χρονιά. Άνοιξα ένα νέο φάκελο με τίτλο Jetstar & Tiger air. Συγκεκριμένα τον άνοιξα γιατί θέλω να κλείσω πτήσεις από Σιγκαπούρη για Πουκέτ (SIN -> HKT) και πέρα από τις διάφορες εταιρείες που κάνουν αυτά τα δρομολόγια, οι 2 πιο φθηνές είναι αυτές. Ακολούθησα όλα τα βήματα των εταιρειών από τα official page τους ( δήλωση βαλίτσας κ.α.). Σε γενικές γραμμές είναι παρόμοιο με το σύστημα κρατήσεων της Ryanair. Η ερώτησή μου είναι ή εξής : Όταν με το καλό γίνει η κράτηση, χρειάζεται μετά να εκτυπώσω το λεγόμενο boarding pass όπως κάνουμε και στην Ryanair ή πας εκεί με την κράτηση που έχεις κάνει και στο δίνουν στο αεροδρόμιο; Σε μια πρόχειρη ματιά που έκανα και έφτασα μέχρι και το σημείο της πληρωμής δεν μου έλεγε κάτι τέτοιο, παρά μόνο το ότι μπορώ να κάνω αν θέλω web chech-in για να γλιτώσω την ταλαιπωρία στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας γράψει από κάτω ή ας μου στείλει στο inbox, γιατί πρέπει να κάνω μέχρι αύριο το πρωί την κράτηση.
Ευχαριστώ..
 
Top