Πρόστιμο λόγω λάθους κράτησης

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

yianclout

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
21/12/2011
Μηνύματα
18
Likes
2
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
sas
Είναι δυνατόν να επιβληθεί σε άρρωστο πρόστιμο ,επειδή κατά λάθος πληκτρολόγισε μετά από νάρκωση λάθος ναύλο,και λόγω απειρίας και λόγω βιασύνης και λόγω σύγχυσης και λόγω νάρκωσης??
Ζήτησα να αλλάξω το εισιτήριο αλλά απ την εταιρία καμία
αποδοχή λες και ποινικοποιούν το λάθος,κάτι που προσωπικά η SAS AIRWAYS μου το έχει ξανακάνει..
Αίσχος κατά τη γνώμη μου ,σε ένα θέμα ιερό και δρομολόγιο από νησιωτική περιοχή,σε άρρωστο και φτωχό,τη στιγμή που η πτήση αφορά δρομ/γιο μετά από 20 ημέρες.ΑΙΣΧΟΣ.
 
Re: άσχημη συμπεριφορά από εταιρία

Εξεταζοντας το ανθρωπινα αυτο που λες μπορει να εχει μια λογικη αλλα εμπορικα δεν εχει καμια νομικη βαση. Το αγορασες το εισητηριο αποδεχομενος τους ορους της εταιρειας.
 
Το παρόν θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία και αλλάχτηκε ο τίτλος μιας και δεν πρόκειται περί "άσχημης συμπεριφοράς της εταιρίας" αλλά απλά για την τήρηση των όρων του εισιτηρίου. Οι ειδικές συνθήκες δεν παίζουν κανένα ρόλο στο συγκεκριμένο θέμα και δεν είναι μόνο για τη συγκεκριμένη εταιρία αλλά για όλες τις αεροπορικές εταιρίες.
 
Μπορεί να μην έχω την καλύτερη άποψη για την scandinavian όμως δε μπορώ να καταλάβω γιατί ένας άρρωστος και άπειρος να κλείσει εισιτήρια αμέσως μετά από τη νάρκωση και μάλιστα βιαστικά, όταν σύμφωνα με τα λεγόμενα του ίδιου αφορούσε πτήση 20 ημέρες μετά. Ποιος κοροϊδεύει ποιον;
 
Yianclout, επιστρέφω στο αρχικό post σου για να καταλάβω τι συνέβη.
yianclout":1sp8nu2v said:
Είναι δυνατόν να επιβληθεί σε άρρωστο πρόστιμο ,επειδή κατά λάθος πληκτρολόγισε μετά από νάρκωση λάθος ναύλο,και λόγω απειρίας και λόγω βιασύνης και λόγω σύγχυσης και λόγω νάρκωσης??
Ζήτησα να αλλάξω το εισιτήριο αλλά απ την εταιρία καμία
αποδοχή λες και ποινικοποιούν το λάθος,κάτι που προσωπικά η SAS AIRWAYS μου το έχει ξανακάνει..
Τι ακριβώς ζήτησες να αλλάξεις;
Ποιος είναι ο λάθος ναύλος που έβαλες και σε ποιον ναύλο θέλεις να τον αλλάξεις;
 
Μιας και ο yanclout αποφάσισε να συνεχίσει το θέμα αυτό και σε άλλο topic (Τιμολογιακή πολιτική της Aegean), το παρόν απενεργοποιείται.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top