777-300 Emirates στο Dubai - gear collapse

seven4seven

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
27/04/2004
Μηνύματα
5.270
Likes
745
Περιοχή
Airside
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
KLM
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
VHHH
777-300 της ΕΚ υπέστη κατάρρευση του main gear στην προσγείωση στο Dubai και τελικα ... Κάηκε (προφανώς ειναι write off). Ολοι οι επιβάτες ειναι καλα, λεει. Νηολόγιο Α6-ΕΜW.

http://avherald.com/h?article=49c12302&opt=0
 
Ρε γαμωτο ολοι οι δημοσιογραφοι λενε οτι μ@λ@κι@ τους κατεβει στο κεφαλι! "Επιασε φωτια στον αερα και αναγκαστηκε να το φερει κατω". Μπραβο κουκλα μου εβγε! :D :evil:
 
[off topic]
Καλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος το βασικό μας ενδιαφέρον κάθε φορά να είναι δημοσιογραφικά λάθη. Δεν είπε κάτι παρανοϊκό κιόλας. Στην τελική και το cnn και το bbc το ίδιο έγραφαν πριν λίγη ώρα. Αρχή είναι, οι διάφορες πληροφορίες επιβεβαιώνονται ή διαψεύδονται σιγά σιγά. Εκτός κι αν βγάλουμε και το cnn και το bbc άχρηστους. Έλεος δηλαδή, μην είμαστε με το δάχτυλο στη σκανδάλη.
[/off topic]

Internal communication στην EK λέει no casualties.
 
Βγήκε σχετική φωτογραφία στο twitter: ολική απώλεια (RO).
 
Αν εννοείς αμέσως μετά την έκρηξη, νομίζω είναι το εξωτερικό τμήμα του φτερού.
 
Πρεπει να το κοιταξει το θεμα η boeing γιατι ειναι σοβαρο! φανταστειτε να πετουσε στην μεση του ατλαντικου , καταστροφικα αποτελεσματα! και μετα ψαχνουν να βρουν που ειναι η πτηση MH370!
 
Κυριε Τσολάκη, εσεις;
 
Lexuss":34f7x2st said:
Πρεπει να το κοιταξει το θεμα η boeing γιατι ειναι σοβαρο! φανταστειτε να πετουσε στην μεση του ατλαντικου , καταστροφικα αποτελεσματα!

Gear collapse στη μέση του Ατλαντικού κομματάκι δύσκολο, νομίζω; :D
 
Για προσγείωση σε αεροπλανοφορο εννοεί, αμέσως να τον φάτε τον άνθρωπο.
 
Top