Overfly-Spotting

Hristos

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
22/11/2002
Μηνύματα
1.523
Likes
0
Περιοχή
Karlsruhe / Germany
Website
www.airliners.gr
skeftika, afou exoume toses Overfly Fans edo:

se afto to topic mporite na grapsete, oti eixe sxesi me to Overfly-Spotting:

:arrow: Registration
:arrow: Photos
:arrow: Ideas & Info gia Overflyspotting (technical questions: Converter etc)
:arrow: best Overfly oppertunities, best Overfly expieriences etc,

kali diaskedasi kyrie
wave.gif
 
Αχχχχ... Overflying....Μία λέξη, πολλά contrails, ατελείωτες ώρες στην ταράτσα (και όχι μόνο). Απο τα μεγάλα μου κολλήματα, σχεδόν απο τότε που ξεκίνησα το spotting αυτό καθ'αυτό! Θυμάμαι επι 3-4 συναπτά χρόνια, κάθε Σάββατο γύρω στις 2μιση το μεσημέρι ένα Β743 της KLM,(η 595 για JNB άν θυμάμαι καλά), που ήταν το πιό "πιστό" overflying απο όσα θυμάμαι! Κορυφάιες στιγμές: Βλέπω το μοναδικό DC-10 της African Safari (έκανε μπάμ με τους τεράστιους μπλέ ASA τίτλους που είχε) να πηγαίναι βόρεια, και το ίδιο απόγευμα, φίλος το φωτογράφησε στην FRA ;)
Επίσης, κοντά στην Τρίπολη, έχω δέι το wunala (πολύυυυ πριν την πρόσφατη στενή επαφή μας) να ανεβαίνει κι αυτό προς Ευρώπη (το μόνο overflying που δέν χρειάζεται κυάλια για να το αναγνωρίσεις ;) ). Θυμάμαι ακόμα και SP της Qantas,πάντα σε πορέια προς τας Ευρώπας... Ωραία πράγματα!
Πρόσφατα άρχισα να τα κυνηγάω ακόμα περισσότερο,για φωτό αυτή τη φορά, μιάς και "βάρυνα" το πυροβολικό μου με έναν 2x Converter.Aκόμα όμως δέν έχω πετύχει 747 (πού θα πάει...).

Στο χέρι μας είναι να κανονίσουμε μιά επίσκεψη σε κανα κοντινό βουναλάκι...ΑΚΟΥΤΕ ΡΕ? ;)

Θα επανέλθω, πολύ ωραίο τόπικ!

YΓ:Πάρτε και ένα πρόσφατο: https://www.airliners.gr/community/album ... ic_id=1978

ΥΓ2:Φωτό overflying χώρίς τα Contrails δέν έχει καμία μα καμία αξία!
 
AAAAAAAAAAAAAAAHHHHHhhhhh!

Merciiiiiiiiiiiiiiiiii!

:D
 
Panemorfo to SP Hristo.
Den borw na krupsw tin terastia adynamia pou trefw gia ta overfly. Prepei na organw8ei auti i oreini ekdromi opwsdipote. Olo to leme, alla...
Molis boresw 8a suneisferw kai egw se photos.
Keep looking high... :D
 
Top