Airline collectables

makedonas

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
06/09/2003
Μηνύματα
5.934
Likes
0
Website
avianewsgr.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
RUS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDM
Well... Tnv prongoumevn bdomada apxisa mia earivn epi8esn gia collectables... Mexpi stigmns exw albei ta parakatw


:arrow: Air Finland: 3 Luggage tags
:arrow: Aerocondor: 2 Timetables, 2 carglass stickers
:arrow: Air Austral: 1 Avamvnstiko roloi se sxnma grammatosnmou (alla pio megalo!!! :p ) se profulaktikn kasetiva, 3 postcards sxetika me tnv Kevua, 1 timokatalogo ptnsewv Paris-Reunion sta gallika ( :? ), 1 timokatalogo ptnsewv Paris Mayotte, pali sta gallika ( :? ) .
:arrow: air greenland: 4 postcards, 1 basic timetable
:arrow: Singapore Airlines: timetable, 1 sticker (n megaln apogonteusn.. kai va favtastei kavei oti gia va eimai sigoupos oti 8a parw kati to esteila stnv FRA to mail... Molis teleiwsw apo edw stelve kai eva sta kevtpika tous... ;) )
:arrow: LGW: timetable
:arrow: Royal Jordanian: suvolika 3 diafnmistika, 1 timetable pou exei ln3ei stis 27/3/04 ! Kai pali to mail to eixa stelei edw stn Germavia... Kai pali apogonteutnka.. Safestata 8a steilw kai eva sta kevtpika tous stnv Iopdavia!!!

Evw exw parei epibaibewtika mails oti 8a mou steilouve apo 5-6 akoma etaireis... gia va doume!!! AX! OA kai A§ esteila kai ekei.. Mexpi twpa dev pnraoute apvntiko, oute epibaiwtiko email n kati me to taxudpomio... :evil: Ti legame gia ellnviko marketing? (etsi gia va to boulwsouve edw mesa mepikoi mepikoi!!!)
 
Basika mou tnv espase n Continental giati apvn8nkav va mou steilouv, giati dev eimai praktoras.... :evil:


Alla AYTO a3izei va to exei kaveis stn sullogn tou.... :banana:
 
Pio polla... Movtella uparxouve edw.
 
Snmepa pnra:

:arrow: Aer Lingus: 2 bundles x6 postcards me tnv istopia tns etaipeias apo tnv pleura twv skafwv.
:arrow: Sun-Air mia terastia postcard tns BA avadiploumevn, mia postcard me art deko tou 1997, to inflight magazine tns Sun-Air i/c BA
 
Tin karamelitsa ke tin cola light ksexases na grapseis.
 
H kapamelitsa tns Air Berlin eivai apo ex8es apo to aepodpomio.. edw eivai oti pairvw ma taxudpomio... Kai tnv pepsi tnv exw apo mia polu palia ptnsn me LH... :p
 
Kai gia va fpikarw kai ligo tou sullektes apo Safety cards... :D

:arrow: North American Airlines: 3 postcards B757, 1 safety card B757, 1 safety card B763, 2 wing-pins
:arrow: Pace Airlines: 1 safety card B732/B733, 1 safety card B757, 1 safety card B752 Hooters Air

Znleuei kaveis?? :p Kati tetoia blepw kai agpieuw otav skeftomai oti oi.. dikes mas etaipeies oute kav to mail dev apavtave! (kai va mnv akousw tipota gia forto ergasias!!! Sto aerodromio to 3uvave stnv OA omadika... :evil: )
 
Stefane,

i North American den ine i etereia pou kanei ta onward connection gia tin LY sto JFK?
 
Dev exw idea Akn..

Sodele.. Kai egw pou vomizta pws me eixave 3exasei, mias kai ex8es dev pnra tipote... Kouvia pou me kouvage!!! :D

:arrow: LTU: 2 avaptnrakia (epitndes to kavouve?? :? :rant: ), 3 sakoulakia me gummi flugzeuge (opws leme gummibaerchen!! :p ), 4 postcards, 1 timetable, 2 stulo, 1 nmepologio, 1 pin.

:arrow: HapagLloyd1 timetable, 2 nmepologia, aitnsn gia ta TAKE3! kai TAKE5! paketa.

:arrow: Braathens: 1 sticker, 1 postcard, 1 timetable (lngmevo), 2 mini timetables gia to kalokaipi sa Nopbngika (kai fusika eivai mia apo tis glwsses tis opoies tis milaw kai katalabaivw apo tote pou sav mpompiras apxisa va lew mama kai mpampa... :twisted: )

:arrow: Estonian Air: 1 mini timetable, 1 postcard B735

:arrow: EAE: 4 diafopetika postcards to ATR 42-300, 1 timetable

:arrow: PGA: 1 inflight magazine, 1 fakelo me diafnmistika: 5 mini timetable, sticker, 2 avamvnstika apovomns bpabeiou to 2001 ws 'Airline of the year' me pragmatiko boulokepi kai textil bands, 1 aitnsn pou dev mporesa va dieukpivisw gia ti pragma eivai, ka8oti sta portogalika.. :D Alla prepei va eivai gia kapoio club. 1 karta me ta bonus points tou proavafer8evtos club, 1 aitnsn gia to SKY Club, 1 geviko diafnmistiko tns etaireias me diadpomes kai code-shares, 1 SKY Club magazine, 1 SKY Club manual (etsi leei epavw!!!! :p )



Sas leipei kammia etaipeia?? Kai emeva... H OA kai n AEGEAN de mou steilave oute kav apavtnsn tou email... Eivai tpagiko.. Kai va mnv akousw dikaiologies.. Tn stigmn pou exw parei uliko apo USA sto mesodiastnma... :evil: Auta se oti afopa cusomer 'care' kai 'public' relations ellnvikwv etaireiwv (mias kai mexpi twpa oute kai oi alles exouve akoustei..)
 
Gia va sas fpikarw (kai pali) ligo snmera.... :mrgreen:

:arrow: HELLAS JET: 1 safety card A320 ( :banana: ) 1 inflight magazine, kaivourio se zelativa, 2 sicker megala, gia to frequent flyer, 1 fuulladio gia frequent flyer, 3 stpoggula autokollnta me to A320 tns etaireias, 1 fulladio me mia 'gpngopn parousiasn tns etaireias. (Isws va eixe kai alla mesa, alla o fakelos ntav katestpamevos ligoulaki... :evil: lew va balw gkazi stn DP... :mrgreen: )

:arrow: VLM: 2 mini timetables, 2 diaforetika postcards tou F-50, 1 inflight magazine

:arrow: helvetic.com: 3 sticker diaforetikou mege8ous, 2 timetables (kai milame gia low cost airline...)
 
Top