Εκλογές

Re: Εκλογές 2007!!!

flightnumber":2ozexwcl said:
Ένα αστείο βιντεάκι που δυστυχώς δείχνει το επίπεδο του λαού μας...
(επίπεδο Τσιτσιολίνας)
http://www.youtube.com/watch?v=wbEeeWM45HE

Σταυρώστε με! :D

To επιπεδο του συγκεκριμενου κομματος,της Ελλαδας της παραλιακης, των τσιφτετελληνων και οχι ολου του λαου τοσο αβασανιστα......
 
Κοίτα φίλε MAXIM και στα άλλα κόμματα βλέπεις τραγουδιστές, πιπίνια (20χρονα), αθλητές, μοντέλα και πολλά άλλα.
Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο που να κανει τη διαφορά, και σοβαρά άτομα δεν τολμούν να βάλουν το όνομά τους στην ίδια λίστα με το πιπίνι με ύφος ψαριού...
Υπάρχει γενικότερα μια κρίση πολιτική (δημοκρατίας) και αξιών, όταν οι περισσότεροι ψηφίζουν για το προσωπικό τους καλό, χωρίς να τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο, μόνο να μπουν στο δημόσιο.
Επειδή λοιπόν η πολιτικοί μιάς χώρας είναι ο καθρέπτης του λαού "έχουμε ότι μας αξίζει"...Δε το είπα, λοιπόν, καθόλου αβίαστα.
 
Δε θελει σταυρωμα η κυρια, κατι αλλο θελει αλλα ειμαστε σοβαρο (αεροπορικο παρακαλω) φορουμ! ;) Καλα πολυ ερασιτεχνικο βιδεο ρε παιδια.. (θα μου πεις ποτε ειχε η ΤV επιπεδο στην Ελλαδα για να εχει και μαλιστα προεκλογικα καποιο!!!! ;) ) Φιλε flightnumber η δικια μας ειναι ομως μερικα επιπεδα πιο υψηλα απο την συντροφισσα της γειτονος.. (αληθεια τι να κανει αυτη η λατρης αλογων??? ;) λολ )
 
flightnumber":2aw22d5l said:
Κοίτα φίλε MAXIM και στα άλλα κόμματα βλέπεις τραγουδιστές, πιπίνια (20χρονα), αθλητές, μοντέλα και πολλά άλλα.
Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο που να κανει τη διαφορά, και σοβαρά άτομα δεν τολμούν να βάλουν το όνομά τους στην ίδια λίστα με το πιπίνι με ύφος ψαριού...
Υπάρχει γενικότερα μια κρίση πολιτική (δημοκρατίας) και αξιών, όταν οι περισσότεροι ψηφίζουν για το προσωπικό τους καλό, χωρίς να τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο, μόνο να μπουν στο δημόσιο.
Επειδή λοιπόν η πολιτικοί μιάς χώρας είναι ο καθρέπτης του λαού "έχουμε ότι μας αξίζει"...Δε το είπα, λοιπόν, καθόλου αβίαστα.

Συμφωνω στο οτι υπαρχει κριση αξιων αλλα επιμενω να μην ειμαι ισοπεδωτικος,αλλωστε τα κοματα ηταν θυλακες της ανασφαλειας αλλα και ενος στοχου να ''βολευτει'' καποιος απο γυναικα μεχρι και μια θεση,οπου ειναι αυτη.Συνεχιζω να επιμενω οτι υπαρχουν στοιχεια που δεν ειναι μιας κοματικης αισθιτικης..........
 
Εγώ τα έχω πάρει με τα διαφημιστικά που βρίσκω κάθε απόγευμα πάνω στο παρμπριζ του αυτοκινήτου μου. Μαζεύω όλα τα παραπάνω διαφημιστικά και στη συνέχεια συντάσσω μία επίστολή και τους την αποστέλλω με e-mail ή φαξ που περιλαμβάνει τα εξής:


Αξιότιμε κύριε ......

Βρήκα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου μου το διαφημιστικό σας και μπορώ να πω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον. Θεωρώ ότι οι αγώνες σας για την παράταξη όντως αξίζουν επιβράβευση. Παρ' όλα αυτά, αν καταδέχεστε να ακούσετε και τη συμβουλή μου, θεωρώ ότι δεν πρέπει να αφήνετε τα διαφημιστικά σας φυλλάδια στις εισόδους πολυκατοικιών ή τους ανεμοθώρακες των αυτοκινήτων, μια και δείχνετε ότι μας αντιμετωπίζετε σαν να είσαστε συνοικιακό ψητοπωλείο-delivery και όχι κάποιος σοβαρός πολιτικός υποψήφιος.

Τέτοιες πρακτικές, εκτός του ότι ρυπαίνουν το περιβάλλον μας, για το οποίο ισχυρίζεστε ότι διαθέτετε ιδιαίτερη ευαισθησία, ταυτόχρονα είναι και αρκετά επικίνδυνες για τους οδηγούς.

Ο πολιτικός κρίνεται από τα έργα του και όχι από τα λόγια του, γιατί αν κρίνω από το δικά σας λόγια, έχετε πολλά να προσφέρετε στον Ελληνικό Λαό από την υψηλή επιστασία που διεκδικείτε, αν κρίνω όμως από το έργο σας (τοποθέτηση φυλλαδίων όπου νά 'ναι και χωρίς να σας το ζητήσουν) λυπάμαι αλλά πιστεύω ότι δε μας αντιμετωπίζετε με τη δέουσα σοβαρότητα.

Καλή επιτυχία

Α...................................
 
Θεωρώ πως σε αυτό το topic θα πρέπει να αρχίζουμε να αναφέρουμε και τα "εκλογικά εισιτήρια"! Σήμερα λοιπόν ανακοινώθηκε απο το αρμόδιο υπουργείο πως οι Ολυμπιακές Αερογραμές διαθέτουν 14.200 εισιτήρια για τους ψηφοφόρους της Ν.Δ., 13.600 για τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ, 1.920 για αυτούς του ΚΚΕ και 1000 για τους ψηφοφόρους του ΣΥ.ΡΙ.Α. Να σημειωθεί πως η κατανομή έγινε με βάση το προηγούμενο ακλογικό αποτέλεσμα. Τώρα το ερώτημα είναι το εξής: αυτοί που θα μετακινηθούν με εκλογικά εισιτήρια θα έχουν έκπτωση της τάξεως του 15% και ήδη όπως έγινε γνωστό, πολλοί θα έιναι αυτοί που θα "ταλαιπωρηθούν" να βρουν εισιτήριο για την περιφέρεια. Οι τελευταίοι λοιπόν που δεν θα βρουν εκλογικά εισιτήρια θα πληρώσουν κανονικά την τιμή και δεδομένου οτι η πληρότητα θα είναι μεγάλη θα το χρυσοπληρώσουν. Είστε υπέρ η κατά των εκλογικών εισιτηρίων?
 
Socrates":h0fydvrf said:
Είστε υπέρ η κατά των εκλογικών εισιτηρίων?

-Μόνο σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, κάποιος πρέπει να ταξιδέψει κάπου αλλού για να ψηφίσει.

-Μόνο σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, η ψηφοφορία είναι υποχρεωτική σε συνδυασμό με το άνωθεν

-Μόνο σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, υπάρχει ο όρος "εκλογικό εισιτήριο"

-Τέλος, μόνο σε μια χώρα όπως η Ελλάδα είναι "υποχρεωτικό" να διαλέξεις μια συγκεκριμένη εταιρία (το...χαλιφάτο της ΟΑ) για να δικαιούσαι την έκπτωση.

Όπως έλεγε κι ο Χάρυ Κλυν, δεν μπορώ να καταλάβω τι τις θέλουμε τις εκλογές...
 
@TOGA:


Όποιος θα ήθελε να ψηφίσει στον τόπο διαμονής του θα μπορούσε μέχρι τις 30 Ιουνίου να έχει κάνει αίτηση μεταδημότευσης.
Δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός ότι οι εκλογές είναι πρόωρες, διότι ακόμα και αν γινόντουσαν το Μάρτιο, οι εκλογικοί κατάλογοι αλλάζουν ΜΙΑ φορά το χρόνο κι αυτό γίνεται για αιτήσεις υποβληθείσες μέχρι τις 30 Ιουνίου κάθε έτους.
Ας μην τα ρίχνουμε όλα στο κράτος (το οποίο σίγουρα είναι "βαρύ" και "αργό") και ας αναλάβουμε κι εμείς κάποιες φορές τις ευθύνες μας.
 
Top