Προγράμματα για Η/Υ

  • Thread starter fotis
  • Ημερομηνία δημιουργίας

fotis

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
04/02/2007
Μηνύματα
1.715
Likes
1
Περιοχή
Athens/Munich
Website
www.videoart.gr
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
IMP
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDM
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρώ κάποιο "ημερολόγιο" για την επιφάνεια εργασίας του Η/Υ μου?
Επίσης κάποιο πρόγραμμα για να έχω στην επιφάνεια εργασίας κάποιο "δελτίο καιρού"?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Ευχαριστώ για την (άμεση) βοήθεια.

Θα πρότεινα στους διαχειριστές να κλειδώσουν πλέον αυτό το topic, εκτός και αν το κρατήσουμε ανοικτό για να το χρησιμοποιούμε για ανταλλαγή προγραμμάτων Η/Υ.
Ιt's up to you
 
Καλησπέρα σε όλους.Χρειάζομαι βοήθεια για ένα πρόγραμμα.Έχω ένα mp3 Iriver το οποίο όταν το αγόρασα είχε μέσα και ένα cd με το πρόγραμμα που έπρεπε να εγκαταστήσω στον υπολογιστή για να συνδέω το mp3 με τον υπολογιστή και να μεταφέρω τραγούδια,φότος κλπ.Έκανα φορμάτ στον υπολογιστή και τώρα που θέλησα να βάλω μερικά τραγουδάκια στο mp3 έφαγα το σπίτι για να βρω το cd και να το εγκαταστήσω ξανά αλλά μάταια,δεν ήταν πουθενά :cry: Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά το πρόγραμμα αυτό στο ίντερνετ?
 
Αγαπητέ z-pilot,
Δεν υπάρχει λόγος για ταραχή και άνχος.Η συγκεκριμένη εταιρία έχει web site
http://www.iriver.com/.
Πήγαινε στο σάιτ, πάτα εκεί που λέει support-->download από τη λίστα διάλεξε το μοντέλο του μπ3 σου και κατέβασε τον ανάλογο οδηγό, και εγκατέστησέ τον...

**Και σε περίπτωση που δεν υπήρχε σάιτ, η μεταφορά εικόνων και μουσικής μπορεί να επιτευχθεί με τον απλό Windows Explorer, αν έχουμε σύστημα με winXp.

Εύχομαι να βοήθησα.
Φιλικά,
Κώστας
 
d|m|tr|s":371mw9yx said:
Για ημερολόγιο δοκίμασε το Today Free Edition => http://www.xarka.com/today

Ευχαριστώ Δημήτρη.
Πολύ καλό ημερολόγιο.
Το μόνο πρόβλημα που έχω πλέον είναι ότι δεν έχω πολλές γραμματοσειρές στον Η/Υ μου και μου βγάζει ακαταλαβίστικα πολλά από τα γράμματα. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για αυτό?
 
Φώτη,
Πρέπει να μας πείς τί λειτουργικό σύστημα έχεις!πχ windows xp english?
Τέλος πάντων, θα σου δώσω μια γενική απάντηση.Πήγαινε στο control panel
-->regional and language settings μετά advanced ,
"Select a language to match the language version of NON-Unicode programs you want to use", στην λίστα βρές τα ελληνικά (greek).
Επέλεξέ τα, μετά apply,OK.
Μπορεί να σου ζητήσει restart.

Αυτό υπάρχει σε όλα τα συστήματα με windows.
Μάλλον θα λύσει το πρόβλημά σου.
Ελπίζω να βοήθησα.
Φιλικά,
Κώστας
 
:thx: :thx: :thx:
Είσαι Θεός. Είσαι ο καλύτερος.
Δεν ξέρεις πόσο καιρό έχω αυτό το πρόβλημα. Πάνω από ενάμιση χρόνο. Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά για να το λύσω, αλλά τελικά ήταν τόσο απλό: Ρώτησα και πήρα απάντηση από κατάλληλο άνθρωπο.
Ευχαριστώ τα μάλλα!!!
:thx: :thx: :thx:
 
Top