Μπουτάρης

manasta

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
24/08/2006
Μηνύματα
81
Likes
0
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Μπουτάρης: μπήκε σε λάθος πτήση και… τσακώθηκε με επιβάτη για τη θέση!

Με καθυστέρηση, ξεκίνησε η απογευματινή πτήση αεροπορικής εταιρείας από Αθήνα για Ηράκλειο, λόγω…αφηρημάδας του Γιάννη Μπουτάρη. Ο δήμαρχος μπήκε στο αεροπλάνο που προοριζόταν για Ηράκλειο, εκτιμώντας ότι είναι αυτό που θα τον μεταφέρει στην συμπρωτεύουσα. Μάλιστα δεν δίστασε, σύμφωνα με το cretalive.gr, να έρθει και σε λεκτική αντιπαράθεση με επιβάτη ο οποίος , όπως ισχυριζόταν ο κ. Μπουτάρης, καθόταν στην δική του θέση. Τελικά, μετά από πολύ ..κόπο, το πλήρωμα καμπίνας έπεισε τον δήμαρχο ότι κάπου κάνει λάθος και πρέπει να πάει σε άλλο αεροπλάνο.
 
Καλά, τέτοιος έλεγχος γίνεται στα αεροδρόμια? Δεν φταίει μόνο ο Μπουτάρης για αυτό ... (για τη συμπεριφορά φταίει)
Δηλαδή αν κατα τύχη η θέση ήταν άδεια, δεν θα το καταλάβαινε κανείς ότι ήταν σε λάθος πτήση, και θα πήγαινε αλλού...
 
Μου έχει συμβεί και εμένα σε πτήση από Αθήνα για Γενεύη μπήκε μια μεγάλη σε ηλικία γυναίκα που πήγαινε Ζυρίχη! Αν η θέση ήταν κενή θα προσγειωνόταν αλλού! Ήθελα να ήξερα όταν χτυπάνε την κάρτα επιβίβασης δεν το βλέπει το σύστημα ότι είναι για άλλο προορισμό ο επιβάτης? Έλεος τεχνολογία σου λέει μετά! :wall:
 
Μια φορά έχω συνταξιδέψει με το κ. Μπουτάρη για τη Ζυρίχη με τη Austrian Airlines, ήταν Άψογος.
 
Και εγώ μια φορά έχω συνταξιδέψει με την Πάμελα Άντερσον πρός Samedan μέ την Djibouti Airlines... ήταν Άψογη :wall: ( ...Έλεος...! )
 
Βρε τον δήμαρχο...είχε τάξει και κανάλι στους δημότες αν θυμάμαι καλά...και με μια φωνή όλοι οι δημότες φώναζαν ΤΣΟΝΤΑ γουστάρεις..Μπουτάρης. :D
 
Top