Πωλείται πλήρες desktop PC & software για flightsim

danmilon

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
08/06/2018
Μηνύματα
74
Likes
71
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
WWW
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGIR
Χαίρετε,

Πωλείται ολοκληρωμένο σύστημα desktop PC + flight controls + x-plane με addons που είχα φτιάξει πριν ένα χρόνο για flightsim αλλά μετά από μερικούς μήνες το άφησα το άθλημα.

Hardware

Συνοπτικά:

CPU: Intel i5-8700K (ευκολο OC 5.1GHz)
GPU: Nvidia GTX 1080 Ti (11GB DRAM)
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB (3200MHz)
HDD: 3TB spinning + 250G SSD nvme
PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Case: Thermaltake Core V21 Micro ATX


Μπορείτε να δείτε όλο το part list εδω: https://pcpartpicker.com/user/danmilon/saved/Jz6KBm

Η CPU είναι από τις καλύτερες για single threaded performance, πριν τους απλησίαστους i7-9700K/i9-9900K, και σε αντίθεση με τον δεύτερο, έχει πολλά περιθώρια για overclock (εξού και η καλή ψύκτρα). X-Plane στα 5.1GHz χωρίς πολλή προσπάθεια. Επίσης περιλαμβάνεται στο κουτί του Thermal Grizzly Conductonaut + delidding kit για βελτίωση αγωγιμότητας.

Η GPU είναι γνωστή προφανώς, και την διάλεξα παρόλο που είχαν ήδη βγει οι RTX κάρτες, γιατί δεν υπολείπεται σε επιδόσεις (~5 FPS λιγότερα από την RTX 2080 Ti) και έχει 11GB RAM που χρειαζονται όταν έχεις πολλά και με υψηλή ανάλυση Ortho tiles.

To PSU ειναι fully modular, platinum rated με υπεραρκετά Watt.

To case προσωπικά το βρίσκω πανέμορφο, και παρόλο που είναι μετρίου αναστήματος, έχει άριστο airflow (διάτρητο από όλες τις πλευρές εκτός από εκείνη με το τζάμι), και συνολικά είναι πολύ πρακτικό και ευέλικτο.

Software

Όσον αφορά τα σχετικά με flightsim, περιλαμβάνεται το κλασσικό κιτ της Thrustmasters T.16000M (rudder, thrust, joystick) και έχω και δεύτερο joystick αν το θέλει ο αγοραστής.

Επίσης:


Εννοείται για αυτά δίνω τους λογαριασμούς στην εκάστοτε ιστοσελίδα, και ο αγοραστής αλλάζει email/password και έχει όλο τον έλεγχο και πρόσβαση σε επόμενα updates.

$$$

Η σημερινή τιμή των ανώτερων (ή συναφή αν δεν πωλούνται πλέον) με έλεγχο στο σκρούτζ είναι 1990 ευρώ.

Τα δίνω όλα μαζί (hardware & software) 1500.

Τα αρχικά κουτιά τα έχω σουτάρει, αλλά έχω αποδείξεις για χρήση της εγγύησης (ημερομηνία αγοράς 23/10/1:cool:.

Βρίσκομαι στο Ηράκλειο Κρήτης και φυσικά μπορεί να γίνει κατ οίκον έλεγχος.
Διαφορετικά τα πακετάρω όλα ξεχωριστά και αποστολή με courier αντικαταβολή.

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει στο “i@danmilon.me”.
 
Top