προβλημα με FSX

Captain911

Economy-Class-Member
Εγγραφή
15/10/2012
Μηνύματα
124
Likes
0
Περιοχή
Ρόδος-ΗΠΑ
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGRP
Γεια χαρα παιδες,
Εδω και μερικες μερες μου μπηκε ξανα το μικροβιο του FSΧ και ειπα να ψαξω να βρω τα CD. Ολα καλα, τα βρηκα, τα εβαλα στο λαπτοπ και το κατεβασα, εβαλα και διαφορα αεροπλανα για να εχω ποικιλια. Μεχρι εδω ολα καλα. Δεν εχω πεταξει ακομα γιατι περιμενω το Joystick που παραγγειλα. Σημερα ειπα να δοκιμασω με το πληκτρολογιο... πεταξα, ανεβηκα στα 11000 ποδια και ενω κυλούσαν ολα μια χαρα ΞΑΦΝΙΚΑ με πεταει εξω, εντελως απο το FSΧ.

Ξερει κανεις που οφειλεται αυτο??? Και αν μπορω να κανω κατι για να μην ξαναγινει?

Ευχαρισω!
 
Δοκιμασε να αλλαξεις της ρυθμισεις των γραφικων ριξε την ποιοτητα εικονας!!!!!!!!
 
Captain 911, το κάνει συνέχεια; Όσες φορές και αν δοκιμασες, πάντα κρασαρει;
 
δεν ειναι αυτο φιλε μου (ασε που τα εχω στο χαμηλο λεβελ), διαβαζω οτι κατι παιζει με τα Win 7. Eλπιζω να βρω τη λυση...

@ seven4seven,

Δυστυχως ναι :(
3 φορες δοκιμασα εχτες, την πρωτη κρασαρε και με εβγαλε εντελως, την 2η και 3η φορα, με πεταει και κανει επανεκκίνηση το FSX
 
Σε win7 το εχω και εγω και δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.... Μηπως κατι αλλο τρεχει? Το οτι δουλευει και μετα κρασαρει μου μυριζει κατι σε θερμοκρασια που ανεβαινει......
 
Καλησπέρα και απο μένα.Αν στο κάνει όταν κάνεις κάποιες επιλογές απο το μενου τοτε υπαρχει ένα fix.Κάνε μια έρευνα στο Flightsim.com ή sto simviation.com και θα το βρεις
 
Το πιο πιθανόν είναι να μη "σηκώνει" η RAM σου το πρόγραμμα. Αν έχεις λιγότερη από 4GB δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά. Όπως επίσης παίζει ρόλο αν έχεις Win 7 32 ή 64-bit.
 
Πρόκειται κυρίως για πρόβλημα με την RAM. αν λειτουργείς με 32 bit Win ξέχασέ το γιατί διαβάζουν μέχρι 3 Ram, όσο και να έχει ο υπολογιστής σου. Πιθανή επίσης περίπτωση είναι η κάρτα γραφικών σου να μην αντέχει. Αν το τρέχεις σκέτο πάει κι έρχεται, αν όμως του έχεις βάλει αεροπλάνα και σκηνικά δεν τραβάνε τα 3 RAM. Θα σου πετά περίπου 20 λεπτά και μετά θα κρασάρει.
 
Ολα σωστα, αλλα ενδεχεται να του προκαλει προβλημα και καποιο συγκεκριμενο add-on (αεροπλανο, scenery Κλπ) και να κρασαρει το FSX. Captain 911, σου συμβαινει με διαφορα αεροπλανα, και σε διαφορα σημεια του πλανητη;
 
Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω και εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα και ψάχνω εδώ και δυο μήνες να δω τι φταίει. Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το fix που προαναφέρθηκε αλλά μετά απο 15-20 λεπτά σε πτήση παγώνει το παιχνίδι. Έφτασα σε σημείο να εγκαταστήσω ξανα το fs2004 μέχρι να βρω λύση στο πρόβλημα.
 
Top