Home cockpit

airfrance300

Economy-Class-Member
Εγγραφή
08/04/2010
Μηνύματα
127
Likes
0
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
TRA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
YAHOO
Romanosperea@yahoo.gr
Home Cockpit Building

http://www.aviationmegastore.com/737-tq ... &art=85339

Κάτι τέτοιο ψάχνω για να ξεκινήσω ένα home cockpit building..... Η τιμή είναι όμως πολύ μεγάλη..... :thx: !!! Ξέρει κάποιος που μπορώ να το βρώ σε πιό χαμηλή τιμή? Μπορεί να είναι χαζό αυτο που λέω και άσχετο αλλά θέλω λίγη βοήθεια εδώ...... Θέλω επίσης να πάρω το cockpit panel set για captain απο την flyengravity. Ιδέες και προτάσεις? Μιλάμε πάντα για boeing 737-800

Ευχαριστώ
 
Re: Home Cockpit Building

Για εμας που θελουμε cessna 172 και piper seneca δεν υπαρχει καμια λυση? Για κατι ετοιμο μιλαμε γιατι δεν ειμαστε για μαστορεματα !
 
Re: Home Cockpit Building

Φίλε asterixx25 κάτι τέτοιο θέλω να κάνω, ξέρεις με overhead panel, pedestal και όλλα τα componets..... Θέλω επίσης να τρέχει σε fsx και windows 7...... To πρώτο βήμα πιο είναι ?
 
Re: Home Cockpit Building

Φίλε Γιαννη σε ευχαριστώ, αλλά πρέπει να πω ότι το επίπεδο ρεαλισμού δεν φτάνει τα panel και componets της flyengravity....... και παλι ευχαριστώ....
 
Καλημέρα παίδες,
έχει ασχοληθει κανείς με την κατασκευή Home cockpit για FSX? Θα μου ήταν χρήσιμες καποιες συμβουλές και γενικά αν υπάρχουν άτομα που έχουν προσπαθήσει καλό θα ήταν να υπάρχει μια ανταλλαγή απόψεων
 
Ρώτα τι θέλεις να μάθεις :)
 
σκεφτομαι να φτιαξω ενα 737 home cockpit. Τα οργανα πτησης θα απεικονίζονται σε δευτερο monitor και το αεροπλάνο που θα εξομοιώσω είναι το 737 PMDG.η ερώτηση μου είναι πως μπορώ να το κάνω αυτό?Γίνετε με απλό drag and drop η θέλει άλλη διαδικασία?
 
Για βασικό home cockpit έτσι όπως το λες γίνεται κάνοντας undock τα pfd/nd και efis. Αν σκέφτεσαι εξωτερικό εξοπλισμό θα σου έλεγα να δεις opencocpits για "φτηνό" και cpflight για πιο ακριβό υπόψιν με το Pmdg δεν μπορείς να έχεις 100% home cockpit
 
Top