"11Aviation stores" Καταστημα αεροπορικων ειδων (και online)

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.590
Likes
2.769
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
Το πρωτο ελληνικο on line καταστημα αεροπορικων ειδων ανοιξε τις διαδικτυακες του πορτες. Το "11Aviation Stores" περιλαμβανει βιβλία, αφίσες, DVD (101 διαφορετικοι τιτλοι ), Pilot accessories, μοντέλα αεροσκαφων, καρφίτσες πέτου κλπ, με 10% έκπτωση για τους συνδρομητες του Remove Before Flight.
Για να το επισκεφθειτε αλλα και για περισσοτερες πληροφοριες απλα καντε ενα κλικ:
http://www.11aviation.com/airshop/index.html
 
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 11 Aviation Stores : «ΞΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Προς ενημέρωση όλων των ενδιαφερομένων βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι από τις 27 Σεπτεμβρίου, στο Aviation Store μπορείτε να προμηθεύεστε ΟΛΑ τα περιοδικά ξένου τύπου (διεθνή) που εισάγονται στην Ελλάδα.
Οι διαθέσιμοι τίτλοι είναι οι παρακάτω και υπάρχει η δυνατότητα αποστολής τους σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το 210 95 10 355

MAGS.jpg
 
Ημερολόγιο 2007

Λοιπόν,
όπως έλεγα σήμερα το απόγευμα σε κάποιο Post με τον Μακεδόνα, σχετικά με Special Liveries να το νέο μας δημιούργημα, στο οποίο ο co-admin έβαλε το χεράκι του (μάλιστα το χεράκι του κρατούσε και μία Canon) στον Ιούλιο του 2007.

39 X 26 cm plastic covered.

Sample
 
Εlliot καποια εκπτωση δεν κανετε στο ξενο τυπο :?:
 
Δυστυχώς οι τιμές καθορίζονται από το πρακτορείο διανομής ξένου τύπου. Ως προϊόν είναι κάτι που δεν μας αφήνει σχεδόν κανέναν κέρδος όμως πρέπει να υπάρχει σε ένα κατάστημα αεροπορικών ειδών. :)

oat_student":1o95jzkn said:
Εlliot καποια εκπτωση δεν κανετε στο ξενο τυπο :?:
 
δεν ειναι πολυ ακριβα τα ξενα περιοδικα πανω κατω κυμαινονται στα 8-10 ευρω,δηλ οσο κοστιζουν και τα ελληνικα. Εγω διαβαζω μονο ξενα επειδη γραφουν λιγα αρθρα με πληρωμενες βλακειες.

Απο το Νοεμβρη αρχισα να παιρνω και το RBF που ειναι πολυ καλο σε αεροπορικα θεματα και σαν νεο περιοδικο δεν εχει εξαγορασθει (εννοω διαφημιστικα και δημοσιογραφικα) ακομη απο τις μεγαλες εταιρειες.
 
Το ακόμη σε διαβεβαιώνω ότι δεν έχουμε σκοπό να αλλάξει. Άσε που νομίζω ότι με την τρέλα που κουβαλάμε δεν θα μπορούσε να διανοηθεί κανένας να μας πλησιάσει για κάτι τέτοιο γιατί θα έφευγε από τα παπούτσια του όπως οι Ρωμαίοι στα Astrix :bash:
Αρκετοί από το forum τουλάχιστον ξέρουν τι τραβάμε για να βγει.

Παιδιά γι’ αυτό η τιμή είναι 7,90 γιατί το RBF το κρατάει ΜΟΝΟ το αναγνωστικό κοινό. Δείτε οποιοδήποτε άλλο περιοδικό με 116 σελίδες και αν βρείτε κάτω από 15 σελίδες διαφήμιση....


killerwing":9731lj4k said:
δεν ειναι πολυ ακριβα τα ξενα περιοδικα πανω κατω κυμαινονται στα 8-10 ευρω,δηλ οσο κοστιζουν και τα ελληνικα. Εγω διαβαζω μονο ξενα επειδη γραφουν λιγα αρθρα με πληρωμενες βλακειες.

Απο το Νοεμβρη αρχισα να παιρνω και το RBF που ειναι πολυ καλο σε αεροπορικα θεματα και σαν νεο περιοδικο δεν εχει εξαγορασθει (εννοω διαφημιστικα και δημοσιογραφικα) ακομη απο τις μεγαλες εταιρειες.
 
δεν ειμαι εκδοτης για να γνωριζω τα προβληματα του κλαδου αλλα σαν αναγνωστης αρκετων περιοδικων βαθμολογω τα ελληνικο τυπο με βαση.
Πολλα στρατιωτικα περιοδικα οπως εχω καταλαβει περνουν τρελα λεφτα απο τις βιομηχανιες οπλων για να διαφημιζουν τα οπλα τους. πχ rafale vs eurofighter vs gripen.

Αυτο δεν αρεσει και πληττει τον αναγνωστη.
 
Schabak 1/600

Προς ενημέρωση,

Στα 11 Aviation Stores έχουν φτάσει 228 μοντελάκια Schabak 1/600
ΟΛΑ OUT OF PRODUCTION (πχ Β727-200 ΟΑ “Rainbow” livery production 1993, production end 1997) κ.ο.κ,

ΟΛΑ 9,90 €
 
Τώρα και στην Θεσσαλονίκη: "11Aviation stores"

όλα καλά στο μαγαζί αλλά ο zippo του Α/Τ Κίμων που κολάει ;;;
Δεν με χάλασε καθόλου τον αγόρασα και τον περιμένω πως και πως
απλά ξαφνιάστηκα
 
Top