www.airpics.gr / www.airpics.net

plekkas

Business-Class-Member
Εγγραφή
21/04/2006
Μηνύματα
437
Likes
0
Περιοχή
Αθήνα
Website
www.airpics.net
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Από τις 10 Ιουνίου είναι στον αέρα μια νέα προσπάθεια για τη δημιουργία μιας εναλλακτικής βάσης φωτογραφιών.

Το airpics.gr δημιουργήθηκε με σκοπό να φέρει κάτι καινούριο. Ακόμα είναι στα πρώτα στάδια σχεδιασμού και λειτουργίας.

Για να εξασφαλίσουμε ότι το site θα είναι όπως εμείς θέλουμε αλλά και όπως θα ήθελαν οι χρήστες του, κάναμε τα πάντα από την αρχή. Καμία από τις λειτουργίες του site δεν έχει βασιστεί σε πακέτα δημιουργίας site. Έτσι έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε ότι αλλαγές που χρειάζονται για να γίνει το airpics.gr όπως θα θέλαμε.

Το airpics.gr αυτή τη στιγμή λειτουργεί σε περιβάλλον windows simulation. Παράλληλα με τη μορφή που θα δείτε, δουλεύουμε και την πιο κλασική μορφή ενός site.

Μέχρι στιγμής και μέχρι να οριστικοποιηθούν κάποια πράγματα και για λόγους ευκολίας στον αρχικό σχεδιασμό, το site είναι μόνο στα αγγλικά. Στο μέλλον θα ετοιμαστεί και Ελληνική έκδοση.

Αυτό που ζητάμε από εσάς είναι να μας βοηθήσετε στο να φτιάξουμε τις λειτουργίες του site με τρόπο που πιστεύετε ότι θα βοηθάει το χρήστη. Μπείτε στο airpics.gr και δοκιμάστε τις λειτουργίες του. Κάνετε εγγραφή, ανεβάστε φωτογραφίες, ανοίξτε τις φωτογραφίες και σημειώστε ότι δεν σας αρέσει, τι πιστεύετε ότι πρέπει να είναι διαφορετικό, τι δεν λειτουργεί σωστά, και πείτε μας τη γνώμη σας εδώ ή με e-mail στο info@airpics.gr

Ελπίζω να σας αρέσει η προσπάθεια μας. Και υποσχόμαστε να φτιάξουμε το airpics.gr όσο καλύτερο γίνετε.

Ευχαριστούμε, the airpics.gr team
 
d

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινει διασημο all over the europe(για αρχη φυσικα :D :D )Ειμαι σιγουρος οτι αφου συμμετεχουν ανθρωποι με μερακι και λατρεια οπως o plekkas ολα θα πανε κατ'ευχην.
 
υπάρχει και το http://www.airphotos.gr/

στο οποίο νομίζω συμμετέχουν και μέλη του airliners.

πολύ ενδιαφέρονται και τα 2 σάιτς πάντως!
 
καλη προσπαθεια παιδια και ευχομαι τα καλυτερα :D :D :D
 
Πραγματικά πολύ καλή δουλειά παιδιά, είστε άξιοι πολλών συγχαρητηρίων! Όμορφος σχεδιασμός και βολικός ο τρόπος ανάδυσης των παραθύρων. Έυχομαι μέσα από αυτή την προσπάθεια να ανταμείφθούν οι κόποι σας και το airpics να φτάσει εκεί που ονειρεύεστε! :great:
 
Πράγματι πολύ ωραίο...
Όμως με μια χαμηλή ADSL μου φαίνεται κάπως αργή και φορτωμένη στο κατέβασμα...
Καλή συνέχεια
 
- Τα flash μενού μπορεί να είναι όμορφα οπτικώς, αλλά είναι δύσχρηστα και δημιουργούν προβλήματα τόσο σε μη ADSL συνδέσεις, όσο και σε υπολογιστές με χαμηλότερες επιδόσεις

- Πιθανόν να είναι σχεδιασμένο ηθελημένα, αλλά τα flash μενού δεν επιτρέπουν επίσης την αποθήκευση φωτογραφιών στον υπολογιστή του χρήστη

Αυτά :D
 
Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και τις παρατηρήσεις σας. :thx:

Όσοι κάνατε register θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το account σας από το e-mail που σας ήρθε. Αν δεν ήρθε πείτε μου.

@ TOGA

Το site δεν έχει καθόλου flash. :)
 
Μάθαμε και κάποια τεχνικά λοιπόν
 
Top