Συνδρομητές - Καθυστερήσεις

Kyprianos Biris

Economy-Class-Member
Εγγραφή
15/04/2005
Μηνύματα
107
Likes
3
Περιοχή
Athens, Greece
Website
hellasga.com
Αν δε κάνω λάθος το RBF κυκλοφορεί στα περίπτερα κάθε 11 του μηνός (μήνα παρά μήνα).

Γιατί οι συνδρομητές το λαμβάνουν κάποιες ημέρες αργότερα :?: :rant:

Αυτό το τεύχος για παράδειγμα έχει ήδη κυκλοφορήσει από προχτές και εμένα σήμερα, 14 του μηνός, ακόμη δε μου έχει έρθει :(
Ο ταχυδρόμος πέρασε σήμερα γιατί βρήκα άλλα γράμματα.

Γιατί μας κάνετε να περιμένουμε ενώ τα βλέπουμε στα περίπτερα :?: :)

Την ίδια ημέρα που φεύγουν για τα περίπτερα δεν μπορούν να φύγουν και για τους συνδρομητές :?:

Κανονικά αυτοί που έχουν προκαταβάλει τα δέοντα πρέπει να απολαμβάνουν ευνοηκότερη μεταχείρηση και να λαμβάνουν το RBF νωρίτερα :mrgreen:
 
Nα συμπληρώσω και εγώ κάτι.Πριν από λίγες μέρες γράφτηκα συνδρομητής στο RBF μέσω του a.gr.Eνώ έδωσα όλα τα στοιχεία που απαιτούνταν,δεν έχει έρθει τίποτα στην διεύθυνση μου(δεν έλαβα ούτε σχετικό τηλεφώνημα για επιβεβαίωση της συνδρομής).Και κάτι άλλο,εχθές αγόρασα απο το Ελ.Βεν. το πακέτο με τα τεύχη 5&6.Οταν το άνοιξα μια αφίσα ήταν σκισμένη,σε ίσα κομμάτια.Μήπως είναι παζλ? :p :D (προφανώς από λάθος του τυπογραφείου :?: )
Κατα τ'άλλα συγχαρητήρια για το έργο σας,ειναι μια εκπληκτική δουλειά :D
 
"ivan" και εγώ όταν είχα γραφτεί δεν μου είχε έρθει κάποια επιβεβαίωση απλά έλαβα το πρώτο τεύχος από την επόμενη έκδοση όταν κυκλοφόρησε.

Ενημερωτικά, το RBF τελικά μου ήρθε εχτές 15/5 ταχυδρομικώς.

:)
 
Σωστό,αλλά εγώ έγραψα στην εγγραφή ότι επιθυμώ να αρχίσω από το τεύχος 17 με την ΟΑ 411.Δεν θα' πρεπε λοιπον να είχε αποσταλεί μαζί με το τεύχος 18(το τεύχος που κυκλοφορούσε τον μήνα που έκανα την εγγραφή) :?:
 
Kyprianos Biris":5jmj07bj said:
"ivan" και εγώ όταν είχα γραφτεί δεν μου είχε έρθει κάποια επιβεβαίωση απλά έλαβα το πρώτο τεύχος από την επόμενη έκδοση όταν κυκλοφόρησε.

Ενημερωτικά, το RBF τελικά μου ήρθε εχτές 15/5 ταχυδρομικώς.

:)

Και εμένα εχτές μου ήρθε.. Πάνω στον φάκελο έλεγε βέβαια οτι παραδώθηκε στα ΕΛΤΑ στις 12/5.. 3 μέρες για ένα φάκελο κάνουν; Ελεος δηλαδή.. + του ότι θα έπρεπε να το δίνετε στα ΕΛΤΑ πρίν τις 11 που κυκλοφορεί στα περίπτερα.. Κοινώς σηκώνει λίγο βελτίωση η κατάσταση αυτή.. Περιμένουμε :)
 
ρε παιδια, εμενα το περιοδικο δε μου εχει ερθει ακομα, να παρω τηλεφωνο για να μαθω τι εγεινε?
 
Δυστυχώς φίλτατε Thanasis_U2 βρισκόμαστε στην ίδια μοίρα. Επικοινώνησα μέσω e-mail με το τμήμα συνδρομών και η απάντηση που έλαβα ήταν η αναμενόμενη, ότι το περιοδικό εστάλη κανονικότατα στις 11 Νοεμβρίου, μαζί με τις αποδείξεις για την ανανέωση της συνδρομής. Επιπλέον, ευγενικότατα, μου ζήτησαν να τους ενημερώσω για την πορεία των ερευνών μου (προφανώς έχοντας... καλό σκοπό :) ), πράγμα που ωστόσο έχω αμελήσει.
Δυστυχώς δεν έχω βγάλει άκρη με το οικείο ταχυδρομικό κατάστημα τόσες ημέρες, αφού δεν βρίσκεται ποτέ κάποιος που να γνωρίζει, εκεί ή στο κέντρο διανομής. Δυστυχώς υποπτεύομαι πως κάποιος "ελαφροχέρης" ζήλεψε το μεγάλο φάκελο και το περιεχόμενο του, αφού πολλές φορές ο/η ταχυδρόμος αφήνει την... πραμάτια εκτός πολυκατοικίας :cry: .
 
δλδ την λαλακια να την εκαναν τα ΕΛΤΑ?
εδω εχουν ερθει με ΕΛΤΑ πραγματα μεγαλυτερης αξιας (και ογκου) δε νομιζω οτι να κλεψαν το περιοδικο. Αντε να δουμε
 
Απ' όσο ξέρω αυτή τη φορά υπήρξε αρκετή καθυστέρηση από τα ΕΛΤΑ. Εγώ το έλαβα μόλις χθες! Το θέμα πάντως με τους ελαφροχέρηδες ισχύει. Αναγκάστηκα πέρυσι να αλλάξω διεύθυνση αποστολής του RBF (και να βάλω του πατρικού μου) αφού επί 4 συναπτά τεύχη το περιοδικό, ενώ έφευγε κανονικά από τα κεντρικά και η διεύθυνση ήταν σωστή, σε μένα δεν έφτανε ποτέ! :rant:
 
τελεικα (δοξα το θεο) ηρθε σημερα το περιοδικο. Ευτηχως το περιοδικο με δικαιωσε με τα πραγματα μεσα
 
Top