Καθυστέρηση κυκλοφορίας

  • Thread starter 764
  • Ημερομηνία δημιουργίας

764

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
17/08/2007
Μηνύματα
14
Likes
0
Καλημέρα και Καλή Χρονιά!!!

Θα ήθελα να εκφράσω ένα παράπονο.Σήμερα είναι 13 Ιανουαρίου και ακόμα δεν έχει κυκλοφορίσει το περιοδικό, και δεν είναι φυσικά η πρώτη φορά.Για έναν φανατικό αναγνώστη ενός 2μηνιαιου περιοδικού είναι λίγο άσχημο.Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν πολλοί παράγοντες αλλά πρέπει να είναι περισότερο συνεπής.Ήμουν συνδρομητής αλλά επειδή πρώτα κυκλοφορούσε στο περίπτερο και μετά μου το έστελναν, έκανα διακοπή.Αυτά που γράφω έχουν αγνή πρόθεση και πηγάζουν από την αγάπη για αυτή την έκδοση.

Ευχαριστώ!!!
 
Καλησπέρα,
Γνωρίζει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει το τεύχος Μαρτίου-Απριλίου? γιατί έχω ψάξει σε αρκετά περίπτερα που συνήθως αγόραζα το RBF (περιοχή Πειραιά) αλλά χωρίς αποτέλεσμα...
 
Καλησπερα
Ουτε εδω στη Χιο εχει ερθει ακομα,Συνηθως ερχεται με 4-5 μερες καθυστερημενα απο την Αθηνα.Αυτη τη φορα εχει αργησει για τα καλα!!! :cry: Παντως στο site δειχνει οτι εχει κυκλοφορησει!
 
Περασα και γω χτεσ απο το μαγαζι και μου ειπανε οτι θα βγει απο μερα σε μερα.ειχανε καποιο προβλημα με την εκτυπωση,το χαρτι κατι τετοιο.
 
Για μία ακόμα φορά η καθυστέρηση στην κυκλοφορία του περιοδικού είναι απαράδεκτη. Μιλάμε ήδη για 11 μέρες.

Έχοντας απηυδήσει από την κατάσταση αυτή, θα αγοράσω το τεύχος Σεπτεμβρίου μόνο αν περιέχει το DVD με το αφιέρωμα στον Ανατολικό Αεροσταθμό του Ελληνικού, το οποίο περιμένω πώς και πώς εδώ και 4 μήνες. Μετά από αυτό, θα σταματήσω οριστικά να αγοράζω το περιοδικό. Μπορεί να μην υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση στην Ελλάδα (τα περισσότερα άλλα αεροπορικά περιοδικά αναφέρονται κυρίως στην πολεμική αεροπορία παρά στην πολιτική που πρωτίστως με ενδιαφέρει), αλλά προτιμώ να μην έχω ενημέρωση γύρω από τα τεκτενόμενα στον αεροπορικό χώρο ή να αγοράζω περιοδικά από Αγγλία που μπορεί να είναι κατά κάτι πιο ακριβά (€ 2 με € 3), αλλά τουλάχιστον κυκλοφορούν στην ώρα τους.
 
16 μέρες καθυστέρηση πλέον. Ό,τι και να πεις είναι λίγο. Το "απαράδεκτο" είναι ένας πολύ επιεικής όρος. Καλώ όλους τους αναγνώστες να μποϊκοτάρουν το περιοδικό μπας και βάλουν λίγο μυαλλό οι υπεύθυνοι. Δεν με νοιάζει ποιος φταίει, με νοιάζει ότι δεν παρέχουν το προϊόν/υπηρεσία που πρέπει να παρέχουν.
 
ρε παιδια μηπως σταματησε η κυκλοφορια του,και δεν το πηραμε χαμπαρι?
 
[
panos81c":k5zmbhyd said:
Δεν με νοιάζει ποιος φταίει, με νοιάζει ότι δεν παρέχουν το προϊόν/υπηρεσία που πρέπει να παρέχουν.

Απο πότε ενα περιοδικό θεωρείται οτι παρέχει υπηρεσία? Μιλάς λες και το περιοδικό (και κάθε περιοδικό), σου "χρωστάεϊ" κάτι.
Εξαιρείται η περίπτωση των συνδρομητών,που λογικά έχουν προπληρώσει τη συνδρομή τους,οπότε δικαιούνται να "φωνάζουν" που δεν θα έχουν λάβει (προφανώς) το περιοδικό.
panos81c":k5zmbhyd said:
Καλώ όλους τους αναγνώστες να μποϊκοτάρουν το περιοδικό

Κι εγώ αγανακτώ οταν υπάρχει τέτοια καθυστέρηση,αλλα ίσως ειναι λίγο τραβηγμένο αυτό που ζητάς.Πιστεύω οτι κανείς δεν πρόκειται να κάνει αυτό που προτείνεις.Και είμαι σίγουρος οτι θα είσαι απο τους πρώτους που θα τρέξουν να το αγοράσουν,όπως κι εγώ άλλωστε.
Τουλάχιστον εγώ έκανα τον κόπο και ρώτησα στα γραφεία του περιοδικού.Μου είπαν οτι αύριο Τρίτη θα είναι στα περίπτερα και πως η καθυστέρηση οφείλεται στην παραγωγή του DVD,που έπρεπε να ξαναγίνει.
 
Νομίζω ότι η συνεχόμενη καθυστερημένη έκδοση ενός διμηνιαίου περιοδικού όσο καλό και να είναι το προιόν όση καλή δουλεία και να κάνουν τότε τελικά δυσανασετούν τον πελάτη τους.
Το RBF το αγοράζω απο το δεύτερο τεύχος και μόνο μια φορά το βρήκα στις 11 του μήνα στα περίπτερα.
νομίζω ότι αυτο κάτι λέει.
Δεσ το σαν μια αεροπορική εταιρία που έχει ωραίες συνοδούς καλούς πιλότους καλό φαγητό αλλά συνεχείς μικρές ή μεγάλες καθυστερήσεις
θα πέταγες για πολυ καιρό μαζί της αν είχες κι άλλη επιλογή;
Οι άνθρωποι κάνουν πολυ καλή δουλειά αλλά είναι ασυνεπής προς τους πελάτες τους
 
Επίσης να πω ότι κάποτε έστειλα mail στο περιοδικό για τις καθυστερήσεις αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση :D :D
 
Top