Φωτογράφηση εντός αεροσκάφους

gioannis

First-Class-Member
Εγγραφή
29/01/2005
Μηνύματα
897
Likes
0
Περιοχή
Kiato (KOR-PIKAD)
Thn Deftera sthn ptish mou gia Naxo mpenontas sto aeroplano kai vlepontas anoixth thn porta tou PARADISOU-COCKPIT traviksa aytes tis 3 fotografies,alla molis me antilifthike h F/A erxomenh trexontas pros to meros mou mou eipe thn parapano ataka < PLEASE DELETE IMMEDIATELY THIS PHOTOS>kai molis tis eipa oti to kano sixna ayto kai proth fora mou zhtan kati tetio mou apintis AFOPLISTIKA FEVGONTAS gia to piso meros tou aeroplanou <EIMAI POLY KOURASMENH GIA NA SAS EXIGISO > :shock: :D EEEEEE RRRRRRRRRRRRREEEE GLENTIA parte na deite kai eseis to skandalo : album_page.php?pic_id=8430 , album_page.php?pic_id=8431 , album_page.php?pic_id=8432 kai fusika sorry gia ta greeklish (einai h trith fora pou grafo to sigekrimeno post omos kai eimai POLY KOURASMENOS....................)
 
Σπαστικότατη και χωρίς νόημα η παρατήρηση της αεροσυνοδού.Πέρα βρέχει...
 
Kανα καντηλάκι της κατέβασες? Πιάνει πολλες φορες. Ακου λεει...
 
Φιλε μου επειδη εσυ δεν εισαι ικανοποιημενος με κατι που θα σου πει μια αεροσυνοδος η ενας φροντιστης δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ριξεις κανα καντηλακι,αμα κατι συμβει αυτη η κοπελα η ο καθε φροντιστης μπορει να σου σωσουν τη ζωη
 
faapilot":2ieftwbv said:
Φιλε μου επειδη εσυ δεν εισαι ικανοποιημενος με κατι που θα σου πει μια αεροσυνοδος η ενας φροντιστης δεν εχεις κανενα δικαιωμα να ριξεις κανα καντηλακι,αμα κατι συμβει αυτη η κοπελα η ο καθε φροντιστης μπορει να σου σωσουν τη ζωη

Pano apo ola o TROPOS Agapite mou pano apo ola ..........to eimai arketa kourasmenh gia na sou exigiso !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! den einai PREPON ;) (Ante me to kathe Kseko--ki pou egine servitora polutelias me trelo merokamato kai to pezei...........)
 
Oi symbasioyxes tis oa apo oti ksero pairnoun 700 euro,trelo merokamato etsi?Dystyxos se auto to site ores ores leipei i aeroporiki paideia
 
gioannis":2wrb32sd said:
... pou egine servitora polutelias me trelo merokamato kai to pezei...........)

Το μεροκαματο δεν ειναι καθολου τρελο.Στην Ελλαδα ξερουμε πως οι ιπταμενοι δεν πληρωνονται καθολου καλα.
Το πιο φοβερο ομως ειναι οτι το Σαββατο που μας περασε, σε μεγαλο ξενοδοχειο των Αθηνων(δε θυμαμαι τωρα,θα ρωτησω και θα σας πω) περνουσαν απο συνεντευξη ολοι εκεινοι που ενδιαφερονταν για να δουλεψουν ως αεροσυνοδοι στην Emirates.Ειναι κατι που γινεται καθε εξι μηνες.Τελος παντων,μια πολυ καλη μου φιλη που το ονειρο της ειναι να κανει αυτη τη δουλεια πηγε.Ξερετε ποιος ειναι ο πρωτος μισθος που σου δινει η Emirates; Περιπου 700 ευρω :!: :!: :!:
Συναντησα τη φιλη μου την Κυριακη και μου εδειξε καποια εντυπα που ειχαν μοιρασει απο την Emirates οπου εγραφε και για μισθοδοσιες κλπ και το ειδα με τα ματια μου,αλλιως δε θα το πιστευα.Δε θα περασω σε αλλες λεπτομερειες για τα ασφαλιστικα , για αποζημειωσεις σε περιπτωση ατυχηματος κλπ αλλα τα πραγματα ηταν εξισου απογοητευτικα.
Ειλικρινα δεν περιμενα απο μια τοσο σοβαρη εταιρεια κατι τετοιο.
Αποψη μου ειναι οτι η δουλεια της/του αεροσυνοδου ειναι αρκετα κουραστικη , ανθυγιεινη και επικινδυνη και θα επρεπε οι μισθοι τους να βρισκονται σε αλλα επιπεδα.
 
gioannis":laynb0vn said:
(Ante me to kathe Kseko--ki pou egine servitora polutelias me trelo merokamato kai to pezei...........)
Καλο θα ειναι να μην εκφραζομαστε κατ' αυτον τον τροπο, ειδικα αν δεν εχουμε ιδεα επι του θεματος. Εγω συμφωνω οτι η συμπεριφορα της ηταν λαθος αλλα αυτο δεν εχει καμμια σχεση με το παραπανω ασχετο συμπερασμα.
Το καθε ξε :5: οπως το χαρακτηριζεις πεταει αβερτα σκελη καθε μερα και τους βγαινει η πιστη για να παρουν τα 700 καθαρα. Αν νομιζεις εσυ οτι οι αεροσυνοδοι και οι φροντιστες ειναι "σερβιτοροι πολυτελειας", μαλλον βρισκεσαι σε λαθος φορουμ. :doubt:
 
Εγώ πάλι που ξεκίνησα να διαβάζω το τόπικ από την αρχή...θυμάμαι να διάβασα κάτι τέτοιο...
...mpenontas sto aeroplano kai vlepontas anoixth thn porta tou PARADISOU-COCKPIT traviksa aytes tis 3 fotografies,alla molis me antilifthike h F/A erxomenh...

..προσωπικά πσιτεύω ότι κάτι τέτοιο είναι το ισοδύναμο με κάθε αρνητική αντίδραση κάποιου ιπταμένου. Μα καλά, μένουμε στην αντίδραση και αδιαφορούμε εντελώς για την δράση. Μπαίνοντας στο αεροπλάνο, με τρόπους ζητούμε να έχουμε την ευκαιρία/άνεση για να καταγράψουμε π.χ. το πιλοτήριο.. λέμε τώρα... και δεν το παίζουμε σαν κλέφτες που μόλις μας "αντιληφθούνε" πρέπει και να είμαστε και κάπως... Σπάνια κάποιος θα αρνηθεί κάτι τέτοιο όταν ζητηθεί ευγενικά, όσο κουρασμένος και να είναι. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα πια... :rolleyes: [/code]
 
GP707":2dqbowlc said:
gioannis":2dqbowlc said:
(Ante me to kathe Kseko--ki pou egine servitora polutelias me trelo merokamato kai to pezei...........)
Καλο θα ειναι να μην εκφραζομαστε κατ' αυτον τον τροπο, ειδικα αν δεν εχουμε ιδεα επι του θεματος. Εγω συμφωνω οτι η συμπεριφορα της ηταν λαθος αλλα αυτο δεν εχει καμμια σχεση με το παραπανω ασχετο συμπερασμα.
Το καθε ξε :5: οπως το χαρακτηριζεις πεταει αβερτα σκελη καθε μερα και τους βγαινει η πιστη για να παρουν τα 700 καθαρα. Αν νομιζεις εσυ οτι οι αεροσυνοδοι και οι φροντιστες ειναι "σερβιτοροι πολυτελειας", μαλλον βρισκεσαι σε λαθος φορουμ. :doubt:

h mhtera mou phre sintaksh apo thn oa to 96" me ypano pano 20 xronia servirismata ...........(kai exo dei kai zish thn nootropia ton neon koritsion kai to stylaki tous) kai pistepse me einai polles aytes ...................
 
Top