ΚΑΗΚΕ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ;;;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Themis

Economy-Class-Member
Εγγραφή
28/04/2004
Μηνύματα
153
Likes
0
Παιδια, ακουσα οτι καηκε το κτιριο της ολυμπιακης στο δυτικο αεροδρομιο...
Ξερει κανεις λεπτομερειες ;;; Το κτιριο επαθε μεγαλη ζημιά ;;;
 
κάηκε το μεσαίο κτίριο (το πιο παλιό) αυτό που πάνω έγραφε 2001.Απο όσα άκουσα στις ειδήσεις είχε αρκετές ζημίες το τκίριο κυρίως εσωτερικά.Δυστυχώς φίλε μου το ιστορικό αεροδρόμιο στο έλεος τησ εγκατάλειψης.
 
Η καταστροφη του Ελληνικου εχει αρχισει εδω και 4 χρονια!!! :oops:
Εξ'αλλου δεν ξερω αν η πυρκαγια εγινε επι τουτου ή απο τυχαιο γεγονος οποτε το "ντροπη τους" δεν ξερω αν κολλαει.Παντως δεν ξερω αν τα συγκεκριμενα κτιρια θα ειχαν χρησιμοτητα στα μελλοντικα σχεδια του LGAT.Αν οχι,τοτε η φυσιολογικη καταληξη τους θα ειναι το γκρεμισμα.Ουτως ή αλλως για terminals χτιστηκαν και αυτη η χρησιμοτητα δεν θα ξαναυπαρξει.
 
GP707":jq51iy60 said:
Παντως δεν ξερω αν τα συγκεκριμενα κτιρια θα ειχαν χρησιμοτητα στα μελλοντικα σχεδια του LGAT.Αν οχι,τοτε η φυσιολογικη καταληξη τους θα ειναι το γκρεμισμα.Ουτως ή αλλως για terminals χτιστηκαν και αυτη η χρησιμοτητα δεν θα ξαναυπαρξει.


δηλαδη αυτο που μας λες ειναι οτι το μεσαιο κτιριο της ολυμπιακης δεν υπηρχε περιπτωση να χρησιμοποιηθει σε περιπτωση που ανοιγε ξανα το ελληνικο ; Δηλαδη θα ανοιγαν τα 2 πλαινα και το μεσαιο ηταν αχρηστο ; Πες πως ερχεται καποια νεα κυβερνηση και αποφασιζει να τεθει σε λειτουργια ο δυτικος αερολιμενας ας πουμε. Το μεσαιο δεν θα λειτουργουσε με τιποτα ; Γιατι ; Μα αυτο συνεδεε τα μεγαλα πλαινα κτιρια αν δεν κανω λαθος...

Με τοση αναισθησια που επικρατει πάντως (οχι εδω μεσα) στο κρατος θα καψουν και την ακροπολη στο τελος. Η οικονομια μας βαραει διαλυση και αυτοί δεν χαμπαριαζουν τιποτα πια ;;; Δεν χρειαζεται ο τουρισμος το ελληνικο ;;; Του ειναι περιττό ;;; Κριμα...

Δηλαδη το κτιριο που καηκε θα κατεδαφιστεί ;
 
ΟΧΙ,δεν ειπα οτι μονο το μεσαιο ηταν αχρηστο.Απλα το μεσαιο ετυχε και πηρε φωτια και δεν θεωρω καταστροφη του Ελληνικου την πυρκαγια αυτη.Οπως ειπα η καταστροφη εχει ηδη γινει και μην αρχιζουμε παλι, για χιλιοστη φορα, τη συζητηση για το πιθανο ανοιγμα του LGAT.Αν ξανα-ανοιξει το LGAT τοτε η πυρκαγια αυτη ειναι απωλεια.Εγω ομως απορω, πως ακομα ποσταρετε για πιθανη επαναλειτουργια του.Λυπαμαι αλλα αυτο ειναι εκτος πραγματικοτητας.
 
Το θέμα είναι το κτίριο της ΟΑ που κάηκε και ΌΧΙ η (μη) επαναλειτουργία του Ελληνικού. Τα έχουμε πει πάμπολλες φορες για το Ελληνικό και την επαναλειτουργία, ας μην τα ξαναπούμε!!!
 
Έτυχε να περάσω από το αεροδρόμιο λίγες ημέρες μετά την πυρκαγιά. Το εσωτερικό του μεσαίου κτιρίου έχει καταστραφεί ολοσχερώς. Ένας σεκιουριτάς μου είπε πως είναι σίγουρο πως κάποιοι έβαλαν τη φωτιά για... "δικούς τους λόγους". Έχω κάνει upload κάποιες φωτογραφίες από το εσωτερικό του αεροδρομίου μετά την πυρκαγιά.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top