LGAV satelite terminal

makisxenat

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
15/04/2005
Μηνύματα
65
Likes
0
Περιοχή
New York
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
DAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
KLGA
AOL
MAKISXENAT
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΑΠΌ ΝΈΑ ΥΌΡΚΗ

ΠΟΊΕΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΈΣ ΕΤΑΙΡΊΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΎΝ ΤΟ SATELITE TREMINAL ΤΟΥ LGAV

ΟΠΟΤΕ ΕΊΜΑΙ ΣΤΟ LGAV ΕΊΝΑΙ ΣΥΝΉΘΩΣ AΔΕΙΟ
 
sinithws charter ptiseis k i aegean ta vradia gia ta night stop giati stixoizei ligotero na dianiktereysi ena aeroplano sto satelite para sto MTB main terminal building........ala vevea iparxun k eksereseis vlepe olo sxedon to kalokairi i emirates parkare sto A32...sinithws.....
 
Σωστα, και η flyglobespan επισης.
 
apo oti paratirite to STB xrisimopoieite kyrios apo low cost etereies h k logo xamiloteroy kostous apo to MTB.
gnorizoyme an yparxi sta sxedia metratropi toy k apeu8ias prosfasi koinoy se low cost terminal?
pos 8a sas fenotan h parapano idea?
 
καλη ιδεα...αν και αρη μου εμπειρια απο το εν λογω τερμιναλ νομιζω πως απεχει παρα πολυ απο το σημειο των check ins.. αρα ισως εμποδιζει να επιτευχθει το γρηγορο turn που ζητουν οι μεγαλες locos....
 
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει οι low cost απο τις normal εταιρειες να εχουν διαχωρισμο. Τι τοσο σπουδαιο ειναι oi lοco και πρεπει να εχουν και δικο τους terminal?
 
Σε καποια ευρωπαικα αεροδρομια ειναι ξεχωριστα διοτι και παρα πολλες πτησεις κανουν σε σημειο ακομα και να ξεπερνουν τις υπολοιπες πτησεις απο αλλες εταιριες,οποτε ειναι πιο ευκολο να εξυπηρετουνται ξεχωριστα.
Στην Αθηνα το Satellite φιλοξενει κατα κορον πτησεις τσαρτερ απο τις εταιριες του ειδους που πετανε εκει οπως
Air Berlin,Novair,LTU,SAS/braathens,Agle Azur,Air mediterrane,Livigstonk.a
Επισης καποιες Low cost οπως προαναφερθηκε και απο κανονικες εταιριες εχω δει πολλες φορες την Turkish Airlines.
 
jetflight":xm3bw5ll said:
Επισης καποιες Low cost οπως προαναφερθηκε και απο κανονικες εταιριες εχω δει πολλες φορες την Turkish Airlines.

Η ΤΗΥ ποτε δεν εχει πιασει στο STB, και η LTU 99% απο το ΜΤΒ επιχειρει.
 
Κι όμως στις 1 Απριλίου 2002 η πτήση της THY για Κωνσταντινούπολη, με την οποία ταξιδεύαμε, έφευγε από το satelite
 
Top