Προς τους Admin...

Μα και εγω δεν θελω να πεισω κανενα ο καθε ενας βλεπει και κρινει μονος του. Απλως εχω βγαλει μια γνωμη για το φορουμ (το φορουμ ειναι μια χαρα και τα παιδια του φορουμ ολα ειναι αψογα ομως καποια πραγματα δεν μου αρεσουν ) .Το εχω ξαναγραψει οτι ενα μεγαλο προβλημα ειναι και οταν μου διαγραφουν αυτα που γραφω.Καποια δεν λεω επρεπε να διαγραφουν ομως καποια που δεν ενοχλουν κανενα αυτο δεν το καταλαβαινω.Εγω το φορουμ το θελω να ειναι φορουμ ομως ετσι πως το κανετε ειναι σαν ενα δευτερο routesonline .Το θεμα ειναι οτι κουμαντο στα ολα τα φορουμ κανει η διοικηση και στο τελος οι συντονιστες.

Απλως Ακη ζηταω ενα απλο πραγμα να μου μποκαρετε το λογαριασμο.Δεν ειναι δυσκολο για εσας να το κανετε.Εγω ετσι και αλλιως αν χρειαστω κατι ωφελιμο να μαθω θα το παρακολουθω το φορουμ.Δεν εχει νοημα να ειμαι μελος του φορουμ.
Και στο κατω κατω εδω ειναι καθαρα αεροπορικο φορουμ οπου με αυτα εγω δεν εχω καμια σχεση.
Για την φιλοξενια σε ευχαριστω Ακη !
 
Georgi_1964":1s8hpiff said:
Απλως Ακη ζηταω ενα απλο πραγμα να μου μποκαρετε το λογαριασμο.
Τότε, μόλις η επιθυμία σου έγινε πραγματικότητα.
 
Είδα σήμερα ότι το ποστ του μέλους Arturo για την πτώση του 737 της Lion πήγε στην trash area. Φαντάζομαι ο λόγος ήταν η παράθεση μόνο του λινκ και όχι κάποιου κειμένου επεξήγησης.

Αν και καταλαβαίνω τον λόγο αυτού του κανόνα μερικές φορές - ιδιαίτερα για θέματα που έχουν μια συνέχεια και το λινκ είναι άσχετο - δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί η "λακωνικότητα" σε αυτή την περίπτωση (και σε άλλες παρόμοιες) δεν έγινε αποδεκτή. Ο τίτλος του ποστ ήταν σωστός, ήταν το πρωτο ποστ και δεν νομίζω ότι χρειάζεται μια ανούσια περιγραφή/επανάληψη του τι λέει το λινκ - που σε περιπτώσεις δυστυχημάτων τις πρώτες ώρες είναι ούτως ή άλλως συνήθως μονο ο τύπος και η εταιρεία του συμβάντος.

Θα ήθελα επίσης να υπογραμμίσω ότι το θέμα της ημέρας που είναι η πτώση ενός 737 ΜΑΧ θάφτηκε και διαβάζουμε άλλα νέα, εμφανώς μικρότερης σημασίας....
 
Για να πω κι εγώ την άποψη μου πριν τον Άκη, δεν είναι δυνατόν να γίνονται διακρίσεις σε έναν κανόνα του φόρουμ. Ή τον τηρείς ή δεν τον τηρείς. Από τη στιγμή που δεν τηρείται ένας κανόνας, οι Συντονιστές μπορούν να διαγράψουν το εν λόγω post. Θεωρώ ότι έχουμε εξηγήσει τους λόγους αυτού του κανόνα. Αν τώρα κάποιος δεν το κάνει είναι προφανώς είτε γιατί δεν γνωρίζει τους κανόνες (τους οποίους όμως αποδέχθηκε με την εγγραφή του) ή βαριέται να γράψει κάτι ενώ ξέρει ότι αυτό είναι παράλειψη. Σε κάθε περίπτωση λάθος.
Δυστυχώς ή ευτυχώς το φόρουμ έχει κανόνες και οφείλουμε όλοι να τους ακολουθούμε. Και για βοήθεια προς τους Συντονιστές αλλά και για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ και άρα για το καλό όλων των μελών.

Τώρα για το συγκεκριμένο θέμα δε νομίζω ότι "θάφτηκε" με το να διαγράφεται ένα και μόνο (λάθος) post. Όντως όπως λες ασχολούμαστε με μικρότερα θέματα από τη συντριβή του MAX αλλά από την άλλη δε σου έκανε εντύπωση ότι πλην του ενός (λάθους) post ενός μέλους που δεν πολυγράφει στο φόρουμ, κανείς άλλος δεν μπήκε στον κόπο να το αναφέρει;
Ας το ξεκινήσω εγώ λοιπόν ;)
 
GP707 δυστυχώς μου έκανε εντύπωση. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι η πτώση της AF ή της Ηλιος που αρχίσαν 10 τόπικ ταυτόχρονα, αλλά να ασχολούμαστε συνεχώς με εποχικά δρομολόγια ανύπαρκτων εταιρειών ή με το ποιές είναι οι ερωτήσεις της Aegean και όχι με μια πτώση ολοκαίνουργιου 737, είναι προς προβληματισμό...

Όσο για τους κανόνες, είναι εκεί για να αλλάζουν και να εξελίσσονται. Νομίζω στο λινκ του Αρτούρο δεν υπήρχε κάτι ουσιαστικό να προσθέσεις ως κείμενο :?:
 
Πέρα από αυτά που γράφτηκαν, να προσθέσω ότι η συγκεκριμένη δημοσίευση ήταν και σε λάθος κατηγορία του φόρουμ. Το συγκεκριμένο μέλος αγνόησε τους κανόνες που υπάρχουν στο έπακρο. Ναι, το θέμα είναι σημαντικό και ειλικρινά ξαφνιάστηκα όταν κατάλαβα ότι δεν υπήρχε άλλο σχετικό νήμα για την τραγική κατάληξη της πτήσης της Lion και τον χαμό τόσων συνανθρώπων μας.

Παρόλα αυτά, οι κανόνες είναι αυτοί που υπάρχουν και δεν βλέπω αφορμή να αλλάξουν. Ο λόγος που υπάρχει αυτός ο κανόνας είναι απλός. Σκοπός είναι, οι πληροφορίες που υπάρχουν στο φόρουμ να υπάρχουν και σε 2, σε 5 και σε 10 χρόνια. Ο σύνδεσμος μπορεί και αύριο να μην λειτουργεί και έτσι δεν έχει κάποια αξία. Επίσης μια δημοσίευση χωρίς κείμενο είναι σαν να μην υπάρχει, διότι δεν θα την βρει ποτέ η αναζήτηση της σελίδας ποτέ.
 
να ξεκλειδώσουμε το topic του LGSA;

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για το LGSA, που δε δικαιολογεί καινούριο θέμα, αλλά το topic του LGSA είναι κλειδωμένο.
Μήπως ηρέμησαν τα πνεύματα τώρα και μπορούμε να επανέλθουμε σε πολιτισμένες συζητήσεις;
 
Re: να ξεκλειδώσουμε το topic του LGSA;

Το λουκέτο ξεχάστηκε... :wall: ευχαριστώ για την υπενθύμιση, μόλις ξεκλείδωσα το θέμα.
 
Καλησπέρα,

έχω αναζητήσει θέματα σε ολόκληρο το φόρουμ και πέραν αυτό του Μακεδόνα και το παρόν δε βρήκα κάτι σχετικό. Επίσης σε όλα τα φόρουμ του κόσμου τα μέλη έχουν τη δυνατότητα να διαγράψουν το λογαριασμό και τα posts τους. Αυτό δε συμβαίνει εδώ. Τέλος έχω στείλει προς διαχειριστές προσωπικά μηνύματα και φόρμες επικοινωνίας στα οποία ζητώ τη διαγραφή μου. Τι άλλο πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Top