apohoro

  • Thread starter Anonymous
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
A

Anonymous

Guest
se endiksi diamartirias oti

1. mou sbinonte ta post epidi einai sta germanika prin prolabo na kano metafrasi. episis yparhoun arketa paidia pou ta katalabenoun
2. epidi tora teleutaia den mporeis na grapseis ti gnomi sou horis na fas fimotro
3 . antithetos merikous edo pera epitrepete na bgazoun theories apo to myalo tous kai na tis theoroune dedomenes, grafoun "einai sigouro" "einai episimo" edo alithina einai entelos hazes
4. apagoreutike o dialogos pou yparhoun diaforetikes gnomes.

min nomizete oti mou einai eukoli i apofasi: autin tin selida tin theorousa mehri prin ligo kairo tin agapimeni sto internet, kai nomizo o arithmos ton post mou to apodiknii .

Parakalo ton Aki na sbisi to account mou.

Opios thelei mporei na mou grapsi : alex_livadas@yahoo.de

Euhome kaly tyhi stin selida epidi kanei megalo ergo gia tous ellines
Aviation Fans kai na bri ton dromo tis
 
Απαριθμώ κι εγώ λοιπόν...

1. Σου το είπα και μέσω pm, αλλά φαίνετε δεν το καταλαβαίνεις. Τα γερμανικά δεν έχουν μέρος στο φόρουμ εδώ. Μέχρι πριν 1-2 εβδομάδες υπήρχε ένα γερμανικό φόρουμ γι αυτό το σκοπό. Πλέον σε εκείνο δεν υπήρχε κίνηση οπότε πλέον τα γερμανικά ΔΕΝ έχουν θέση στο φόρουμ αυτό. Εγώ ξέρω κινέζικα (λέμε τώρα), να γράφω κι εγώ μηνύματα στα κινέζικα, να δούμε τι συμφέρον θα έχουμε. :!:

2. Παράξενο... αλλά μόνο εσύ είσαι που το νομίζεις αυτό, επειδή χτες και σήμερα έφαγες μερικές κατσάδες.

3. Παράδειγμα.... ???

4. Πότε σου απαγορέψαμε εμείς κάτι ή απαγορέψαμε διάλογο. Αν ήταν off-topic, ναι το απαγορέψαμε, αλλά αλλιώς κάθε γνώμη είναι σεβαστή αρκεί να εκφράζετε με σωστά λόγια.

Να σου πω κι εγώ μερικά πράγματα ... εσύ με αναγκάζεις μιας και γράφεις "kai nomizo o arithmos ton post mou to apodiknii . " Είσαι ένα μέλος που γράφει πολλά posts, το θέμα δεν είναι όμως ο αριθμός, αλλά η ποιότητα. Και δυστυχώς η ποιότητα των δικών σου μηνυμάτων δεν είναι υψηλή. Αυτή είναι η πραγματικότητα.

Επίσης, να βγάλεις από το profile σου στο air.de το link για τη σελίδα μας.
 
ama den katalabenois ti sou leo, ti enoo, oi pious enoo tote lipame Aki- isos den diabazis sosta i ego milao kinezika kai den to katalaba akoma.

Epidi den eho omos oreksi na horiso malomenos apo edo den tha sou apantiso kai tha afiso ton kathe filo tis selidas na bgali to diko tou simperasma, gia to ti egrapsa, me pious thithen malosa, pious ennousa, ti prosfera, ti piotita ktl klt.

To link apo to profile mou sto a.de tha to bgalo, alla simera den mporo: me ton pc edo den prosbasi logo tou Northon.

Aurio tha to kano, na eise sigouros . Apo esena zitao mono na sbisis to account
 
-Γιατί να βγάλει το link για τη σελίδα μας? Όσο περισσότερο προβάλλεται η σελίδα μας, τόσο το καλύτερο. Οι προσωπικές διαφορές των alex-Άκη αφορά μόνον τους δύο τους καi δεν επιτρέπεται να επηρεάζουν στις δημόσιες ιστιοσελίδες τους.

- Webmaster, την ουσία της υπόθεσης δεν την ξέρω, οπότε δεν μπορώ βέβαια να τη σχολιάσω. Μια παρατήρηση μόνο: η απάντησή σου στο thread αυτό γίνεται από τον webmaster και δεν είναι σωστό να έχει χαρακτηρισμούς υποκειμενικού χαρακτήρα ("δυστυχώς η ποιότητα των δικών σου μηνυμάτων δεν είναι υψηλή. Αυτή είναι η πραγματικότητα"). Αυτή ασφαλώς μπορεί να είναι η γνώμη σου ως Άκη, αλλά όχι ως webmaster.
 
-Το link είναι στο profile του χρήστη, και υπονοεί ότι είναι δική του σελίδα ή είναι κάποιος υπευθυνός της σελίδας. Κάτι που δεν είναι. Κι εγώ στο profile μου δε μπορώ να δώσω ως homepage μου το http://www.in.gr

-Ίσως να μην ήταν έπραξα σωστά με το να γράψω αυτά που έγραψα δημοσίως. Είναι η άποψη μου και σαν webmaster και σαν Άκης. Αλλά από χτες είχαμε επικοινωνία μεσω pm, του εξήγησα τους λόγους που κλείδωσα το συγκεκριμένο θέμα και ok. Μετά έγραψε μερικά θέματα ακόμη σαν να μην τρέχει τίποτε και ξαφνικά αυτό. Βγαίνει και με κατηγορεί ότι απαγορεύονται εδώ διάλογοι και ότι δεν μπορεί κανείς να γράψει τη γνώμη του (αν ίσχυε αυτό τότε το θέμα αυτό ούτε καν θα το συζητούσαμε). Όλα έχουν τα όριά τους. Και τα ξεπέρασε τα όρια αυτά κατά πολύ ο alex με αυτά που έγραψε. Έτσι κι εγώ ενήργησα με τον τρόπο που ενήργησα.

Ο καθένας μπορεί να κρίνει αυτό το θέμα όπως θέλει (είναι δύσκολο όμως χωρίς να γνωρίζει τα «εκτός δημοσιότητας»). Και ο καθένας μπορεί να κρίνει εμένα, αλλά δεν το δέχομαι να με κατηγορούν άδικα. Όποιος το κάνει αυτό θα πρέπει να δεχτεί και αυτά που έχω εγω να πω. Και δεν παίζει σημασία αν είμαι webmaster ή απλώς user. Αυτό που είναι να το πω θα το πω, όπως όλοι που συμμετέχουν εδώ μπορούν να λένε την άποψή τους έτσι έχω κι εγώ αυτό το δικαίωμα. Ίσως να μην είναι η καλύτερη λύση, αλλά nobody is perfect. Για εμένα έληξε το θέμα εδώ. Αν θέλει να μείνει ο alex, no problem, αν όχι θα σβήσω όπως το θέλει το account του σε 2 εβδομάδες.
 
Θα πω και εγώ τη γνώμη μου και ας με φάτε...

Alex, δεν ξέρω αν νιώθεις πιεσμένος-αμυνόμενος ή οτιδήποτε άλλο από μέλη του forum όπως λες, αλλά αν γίνεται κάτι τέτοιο, δε γίνεται επίτηδες αλλά προφανώς έχει κάποια εξήγηση (όπως καθετί στη ζωή).

Αν σου έχουν πει μια κουβέντα παραπάνω κάποια μέλη (ίσως και εγώ) έγινε για την καλύτερη επικοινωνία και εύρωστη λειτουργία του forum. Με το να παραθέτεις π.χ. κομμάτια ολόκληρα στα γερμανικά, το μόνο που ίσως καταφέρνεις είναι να αναγκάζεις μεγάλο αν όχι ολόκληρο μέρος του forum, να πατάει απλά κουμπί για το επόμενο topic... Και εγώ ξέρω γερμανικά, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να διαβάσω ένα κατεβατό κείμενο με ορολογία κ.τ.λ. Μπορούσες να ετοιμάσεις μία περίληψη και να το βάλεις ευχαρίστως... Ή όπως σου είπε ο Hristos με ένα topic που άνοιξες και έγραψες απλά ένα link... ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ, απλά ότι κουράζει την πλειοψηφία των μελών, και αυτό προδιαθέτει αρνητικά τα μέλη, για επόμενα post...

Ανέφερα χειροπιαστά παραδείγματα επειδή μ αρέσει να μιλάω σε πραγματική βάση και για να μη μου πείτε ότι μιλάω στον αέρα.
Γνώμη μου είναι ότι δε χρειάζεται να αποχωρήσεις, απλά να μας παρουσιάσεις έναν alex που θα γράφει πιο μαζεμένα post (Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να τη βγάλεις στη μούγκα!).

Αυτή είναι η δικιά μου άποψη και δεν θα ξαναγράψω στο θέμα (εκτός αν δεχτώ προσωπική πρόκληση)
 
O ALEX EXEI DHMOSIEYSEI POLLA TOPIC AYTO EINAI ALHTHEIA.
THEORO APOLYTA SOSTO NA GRAFOYME OLOI STA ELLHNIKA DIOTI DYSTYXOS DEN GNORIZOYME OLOI GERMANIKA.
NOMIZO OTI H DIAFORES AKH-ALEX EINAI YPERVOLIKES.
 
Επειδη υποψιαζομαι οτι το θεμα των Γερμανικων ανακινηθηκε απο μενα οταν εγραψα στο topic "Λεωφορεια Buran" οτι δεν καταλαβαινω γρι, αυτο ηταν η προσωπικη μου αποψη. Δεν ξερω ποσοι καταλαβαινουν γερμανικα αλλα οπως ειπε και ο Jerry θα μπορουσε να μπει μια περιληψη κατευθειαν στα Ελληνικα ώστε να την καταλαβουν ολοι. Δεν εγινε απο μερους μου παρατηρηση κακοπροαιρετη (εξου και τα χαμογελαστα smilies) απλα ηταν μια σημειωση οπως ολες οι υπολοιπες για να κανουμε το forum πιο ενδιαφέρον. Κι εγω πιστευω οτι τα πολυ μεγαλα θεματα κουραζουν, ποσο μαλλον οταν ειναι σε μια ξενη γλωσα. Παρόλο που ξερω Αγγλικα, Ιταλικα και Γαλλικα, θα απεφευγα να διαβασω ενα μεγαλο topic αν δεν ηταν στα Ελληνικα.
Πορτα σε αυτα που εχουμε γραψει, εχουμε φαει αρκετοι. Ομως, παντα κατα τη γνωμη μου, δικαιολογημενα, ωστε να μην ξεφυγει και το θέμα αλλα και ολο το site απο το σκοπο που εχει δημιουργηθει. Νομιζω οτι ο Ακης και ο Χρηστος με αυτες τις "πορτες" εχουν βοηθησει ωστε να μην οδηγειται ενα θεμα σε ανουσιους τσακωμους και ασχετες συζητησεις που αργα ή γρηγορα εχουν λαθος καταληξη.
 
:evil: .oO( dev to kleivete kai auto lew? pali kovteuei va givei paidikn xapa edw mesa)

ME olo tov sebasmo apevavti stov alex, stov Akn, kai sta alla paidia.. Alla kai pali grafei o ka8eis to kovto tou kai to makpu tou.. :evil: Toses meres ka8omai kai parakolou8w POY 8a katalan3ei... tztztz Ligos sebasmos dev blaptei kavevav!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top