Προσωπικά μηνύματα

  • Thread starter IATA
  • Ημερομηνία δημιουργίας

IATA

First-Class-Member
Εγγραφή
26/03/2004
Μηνύματα
733
Likes
201
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDM
Καλημέρα,

έχω παρατηρήσει ότι όταν στέλνω προσωπικά μηνύματα αργούν πολύ να αποσταλούν (το τελευταίο εδώ και 2 μέρες έχει "κολλήσει" στα εξερχόμενα). Σε τι οφείλεται αυτό;
 
Καλημέρα ΙΑΤΑ,

δεν υπάρχει κόλλημα. Τα ΠΜ αποστέλλονται κανονικά. Το ΠΜ παραμένουν στα εξερχόμενα έως να το διαβάσει ο παραλήπτης. Μόνο αν κάνει κλικ στο ΠΜ και το ανοίξει το ΠΜ πάει στο φάκελο "απεσταλμένα". Αν δεν πάει στα απεσταλμένα σημαίνει ότι ο παραλήπτης απλά δεν έχει διαβάσει το ΠΜ. ;)
 
Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν:
α) Ο παραλήπτης δεν το έχει ακόμα διαβάσει, άρα παραμένει εξερχόμενο το μήνυμά σου
ή
β) O παραλήπτης έχει επιλέξει να ειδοποιείται με email όταν έχει προσωπικό μήνυμα.
Μέσω του email που έλαβε μπορεί να διαβάσει και το μήνυμα που του έστειλες εσύ, άρα το πμ σου παραμένει ακόμα στα εξερχόμενά σου διότι δεν το διάβασε μέσα από την ιστοσελίδα του airliners.gr
 
OK ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)
 
Προσωπικά μηνύματα

Καλησπέρα!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Προσπαθώ να απαντήσω σε ένα προσωπικό μήνυμα (pm) και το μήνυμα που στέλνω δεν πάει στα απεσταλμένα αλλά στα εξερχόμενα.Γνωρίζετε γιατί γίνεται αυτό?Μήπως για να πάει στα απεσταλμένα πρέπει να το διαβάσει πρώτα ο παραλήπτης?
Ευχαριστώ πολύ!
 
Re: Προσωπικά μηνύματα

Το βρήκα τελικά..πρέπει να το διαβάσει ο παραλήπτης για να πάει στα απεσταλμένα!
 
Υπάρχει δυνατότητα να αυξηθεί το όριο του αριθμού των μηνυμάτων; Τα 80 είναι πολύ λίγα :|
 
Συμφωνω με αυτο! Και επισης κατι ακομα! Σημερα μου ηρθαν παραπανω μηνυματα απο τη διαθεσιμη χωρητικοτητα. Το συστημα δεν τα ελευθερωνε μεχρι να σβησω ακριβως τον ιδιο αριθμο απο τα παλια μου. Δεν θα επρεπε να ελευθερωνει το συστημα οταν το ζηταω τοσα οσα να μπορουν να χωρεσουν στον διαθεσιμο μου χωρο?

Για παραδειγμα εχω 78 μηνυματα απο τα 80. Μου ερχονται 8 νεα. Αν δε σβησω αλλα 6 για να παω στα 72/80 δε μπορω να τραβηξω κανενα μηνυμα. Ενω θα μπορουσα να τραβαω τα μηνυματα ανα 2.να τα σβηνω, να ξανατραβαω κλπ.
 
Όσοι είχαν 80 ΠΜ, πλέον έχουν 200. Ελπίζω να βοηθάει μέχρι ... την επόμενη φορά ;)
 
Μήπως μπορούν να αυξηθούν και τα δικά μου μηνύματα; Ευχαριστώ πολύ.
 
Top