«Τιμωρία»

  • Thread starter aas59
  • Ημερομηνία δημιουργίας

aas59

First-Class-Member
Εγγραφή
10/10/2006
Μηνύματα
988
Likes
1
Περιοχή
HER
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
UAE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGIR
Εξέτισα την εβδομαδιαία τιμωρία που ο αγαπητός Administrator μου επέβαλε θεωρώντας σαν ύβρη την διαπίστωση της έλλειψης αγωγής κάποιου συνforumιτη που σε προηγούμενο από το επίμαχο δικό μου post με χαρακτηρίζει ΓΕΛΟΙΟ , (προφανώς αφού δεν τιμωρήθηκε αυτός , η λέξη που χρησιμοποίησε δεν εμπίπτει στις ύβρεις……)
Ενώ χρησιμοποιώντας την λέξη ανάγωγος (που στα Ελληνικά σημαίνει έλλειψη αγωγής) εγώ εξύβρισα………

Με αυτό μου το post δεν προσπαθώ να «διαμαρτυρηθώ» και δεν ζητώ (πλέον) αποκατάσταση.

Eκφράζω την πικρία και την απογοήτευσή μου ως προς την μετά το ban συμπεριφορά.

Χρησιμοποίησα και το link που δίνει η σελίδα που λέει ότι είμαι με ποινή εκτός συζήτησης και το προσωπικό mail του administrator προσπαθώντας να μιλήσω περί της «τιμωρίας» αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση.

Μήπως επειδή ήμουν «τιμωρημένος»???
Μήπως επειδή οι αποφάσεις είναι αυτές και «αν μας αρέσουν»???

Όπως και να έχει , θεωρώ ότι μία απάντηση (έστω και παραπέμποντας με στους κανόνες που παραβίασα) θα ήταν τουλάχιστον απαραίτητη έστω τυπική.
Αν μη τι άλλο το link του ban σε προτρέπει να επικοινωνήσεις με τον Administrator.!!!

Παρά ένα μήνα κλείνω 2 χρόνια στο forum με 467 post άλλα επιτυχημένα , άλλα μη , άλλα χρήσιμα , άλλα άχρηστα .

Επειδή αυτό μάλλον είναι το τελευταίο μου post όσοι συνforumιτες το διαβάσετε (Το πιθανότερο είναι να με διαγράψουν) θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ανταλλαγή απόψεων που είχαμε .

Με κανένα τρόπο δεν θέλησα να θίξω κάποιον από εσάς που κατά καιρούς κοντραριστήκαμε και αν κάποιος θεωρεί τον εαυτό του προσβεβλημένο από μένα του λέω ειλικρινά ότι δεν είχα ποτέ τέτοια πρόθεση και ζητώ συγνώμη.

Για τον Administrator και τους Moderators σε γενικές γραμμές , έχω θετικά σχόλια να πώ και μόνο , οι δε (κατά την απόψή μου ) άδικες η υπερβολικές ή ατυχείς αποφάσεις τους είναι ελάχιστες και δεν μπορούν να χαλάσουν αυτή την εικόνα


Σας ευχαριστώ όλους

Μ.Φ.Χ
Αas59


Υ.Γ: Αγαπητέ Akis ,

Ακόμα και αν δεν διαγραφώ για αυτό μου το post , ο αυτοσεβασμός μου δεν μου επιτρέπει να συμμετέχω σε αυτό το forum όπως πρίν το ban που μου επέβαλες.
Καλή συνέχεια.
 
Μαλλον φιλε μου δεν εχεις συνηδειδητοποιησει που εισαι μελος. Μπορει και τον δικο μου λογαριασμο να σβησουν αλλα δεν μου καιγεται καρφι. Ξερω πολυ καλα πως λειτουργουν εδω μεσα. Απορω πως δεν εχεις καταλαβει τοσο καιρο. Η λογοκρισια σε ολο της το μεγαλειο.
 
Καινουριος ειμαι στο forum, οποτε δε μου πεφτει και λογος, αλλα σκέφτομαι: μηπως το εχετε παρει λιγο στα πιο σοβαρα απ όσο πρεπει το ολο ζήτημα; Στην τελική, ενα forum που συζηταμε ολοι για κατι που αγαπαμε είναι...και απευθύνεται προς ολους αυτο, μέλη και admins...χαλαρά παιδια, τα γουστα μας βγάζουμε εδω περα, μαθαίνουμε πράγματα απο κάποιους που ξερουν και απο αλλους που νομίζουν οτι ξέρουν και γενικά περνάμε την ωρα μας...ετσι δεν είναι;
 
Φιλε μου θα δεις οτι οταν οι αποψεις σου τις οποιες εχεις δικαιωμα να εκφραζεις, δεν συμβαδιζουν με τα "θελω" των administrators θα δεις ban που εχεις να φας. Θυμησου με.
 
Για να καταλάβουν όλοι, μιλάμε για αυτό το ποστ: viewtopic.php?p=79852#p79852. Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσαν άλλοι, αλλά τέτοια ποστ απλά δεν μπορώ να τα ανεχτώ και να τα δεχτώ. Ακόμη και 5000 ποστ να είχες ... και 5 χρόνια να ήσουν μέλος, η αντίδρασή μου θα ήταν η ίδια.

Λες επίσης "σε προηγούμενο από το επίμαχο δικό μου post με χαρακτηρίζει ΓΕΛΟΙΟ". Εγώ όμως μόνο αυτό δεν διαβάζω. Όσοι θέλουν να διαβάσουν εδώ: viewtopic.php?p=79835#p79835. Και διαβάζω: "θα σε συμβούλευα για να μην γελοιοποιείσαι άδικα". Μπορεί να είμαι στραβός (αν και η μύτη μου κουβαλάει γυαλιά) αλλά δεν βλέπω να σε λέει γελοίο. Έτσι για να μην μπερδεύουμε τα δύο-τρία άτομα που μας διαβάζουν.

Βλέπω πάντως ότι παρόλο που "κλείνεις 2 χρόνια στο forum με 467 post" δεν έχεις συνειδητοποιήσει πως λειτουργεί το φόρουμ αυτό. Γιατί αν το είχες καταλάβει δεν θα έγραφες: "Το πιθανότερο είναι να με διαγράψουν". Κάθε άποψη είναι σεβαστή σε αυτό το φόρουμ αρκεί να είναι σωστά διατυπωμένη. Έπρεπε να το είχες καταλάβει.

@chrispilot
Πριν καν κάνω κλικ στο θέμα να διαβάζω τι έγραψε ο aas59, πως ήξερα ότι θα βρω και κάτι από σένα εδώ. Ώρες-ώρες ενθουσιάζομαι από τον εαυτό μου. Περισσότερο δεν θα ασχοληθώ με τα γραφόμενά σου.
 
Akis":9hpxfh3x said:
Για να καταλάβουν όλοι, μιλάμε για αυτό το ποστ: viewtopic.php?p=79852#p79852. Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσαν άλλοι, αλλά τέτοια ποστ απλά δεν μπορώ να τα ανεχτώ και να τα δεχτώ. Ακόμη και 5000 ποστ να είχες ... και 5 χρόνια να ήσουν μέλος, η αντίδρασή μου θα ήταν η ίδια.

Αγαπητέ Akis ,

Τον αριθμό τον posts και τα έτη συμμετοχής μου τα ανέφερα στατιστικά.
Όλο αυτό το διάστημα δεν είχα ποτέ έστω μία παρατήρηση για κακή συμπεριφορά από κανένα αρμόδιο του Forum....
Υποθέτω ότι είναι εύλογη η έκπληξή μου που ξαφνικά βρέθηκα σε ban χωρίς έστω ΜΙΑ προειδοποίηση.

Akis":9hpxfh3x said:
Λες επίσης "σε προηγούμενο από το επίμαχο δικό μου post με χαρακτηρίζει ΓΕΛΟΙΟ". Εγώ όμως μόνο αυτό δεν διαβάζω. Όσοι θέλουν να διαβάσουν εδώ: viewtopic.php?p=79835#p79835. Και διαβάζω: "θα σε συμβούλευα για να μην γελοιοποιείσαι άδικα". Μπορεί να είμαι στραβός (αν και η μύτη μου κουβαλάει γυαλιά) αλλά δεν βλέπω να σε λέει γελοίο. Έτσι για να μην μπερδεύουμε τα δύο-τρία άτομα που μας διαβάζουν.
Αυτό που διαβάζω εγώ (ακόμα και σήμερα μετά το edit που έγινε στο μήνυμα -πρίν έγραφε ΑΥΤΟΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΑΙ- ) είναι έναν συνforumιτη που χαρακτηρίζει κάποιον άλλον ότι γελοιοποιήται επειδή εξέφρασε κάποια άποψη χωρίς μάλιστα να του επισημαίνεται το "γελοίο" της άποψης του.

Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι , στα δικά μου Ελληνικά αυτό θεωρείται έλλειψη αγωγής (καλών τρόπων , καλής διάθεσης προς τον συνομιλητή , κλπ) αν εσένα δεν σε ενοχλεί η χρήση αυτής της λέξης απευθυνόμενη σε κάποιον άλλον , εμένα με ενοχλεί και σαφώς χαρακτήρισα αυτή του την συμπεριφορά.

Δεν θα προσπαθήσω να πείσω κανένα ότι η διαπίστωση έλλειψης τρόπων ΔΕΝ είναι (κατά την ταπεινή μου άποψη) ύβρις.
Αυτό το κρίνει ο καθένας σύμφωνα με τα δικά του πιστεύω.
Δέχομαι επίσης ότι εσύ το θεωρείς υβριστικό και δεν διαμαρτύρομαι για το ban.

Το πρώτο post αυτού του thread έγινε για τους λόγους που παρέλλειψες να σχολιάσεις και τους επαναλαμβάνω ...

aas59":9hpxfh3x said:
Eκφράζω την πικρία και την απογοήτευσή μου ως προς την μετά το ban συμπεριφορά.

Χρησιμοποίησα και το link που δίνει η σελίδα που λέει ότι είμαι με ποινή εκτός συζήτησης και το προσωπικό mail του administrator προσπαθώντας να μιλήσω περί της «τιμωρίας» αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση.

Μήπως επειδή ήμουν «τιμωρημένος»???
Μήπως επειδή οι αποφάσεις είναι αυτές και «αν μας αρέσουν»???

Όπως και να έχει , θεωρώ ότι μία απάντηση (έστω και παραπέμποντας με στους κανόνες που παραβίασα) θα ήταν τουλάχιστον απαραίτητη έστω τυπική.
Αν μη τι άλλο το link του ban σε προτρέπει να επικοινωνήσεις με τον Administrator.!!!

Είναι μεγάλη απαίτηση να ζητώ απάντηση σε ΔΥΟ mail που έστειλα????

Akis":9hpxfh3x said:
Βλέπω πάντως ότι παρόλο που "κλείνεις 2 χρόνια στο forum με 467 post" δεν έχεις συνειδητοποιήσει πως λειτουργεί το φόρουμ αυτό. Γιατί αν το είχες καταλάβει δεν θα έγραφες: "Το πιθανότερο είναι να με διαγράψουν". Κάθε άποψη είναι σεβαστή σε αυτό το φόρουμ αρκεί να είναι σωστά διατυπωμένη. Έπρεπε να το είχες καταλάβει.

Νόμιζα πως είχα καταλάβει..............
Αποδείχθηκα λάθος. Τώρα "που κάηκα στον χυλό φυσάω και το γιαούρτι"...................


Όπως έκλεισα και το παραπάνω Post.
Ειλικρινά θεωρώ περισσότερα τα θετικά παρά τα αρνητικά στο forum αυτό .
Αυτός είναι και ο λόγος που μετά το αρχικό post δεν διέγραψα το account μου.
Απλά θα κάνω κράτει , διαβάζοντας περισσότερο και συμμετέχοντας λιγότερο.

Μ.Φ.Χ
aas59
 
Σίγουρα ήταν λάθος μου να μην απαντήσω στο eMail που έλαβα από εσένα. Σόρρυ γι΄ αυτό.

Πάντως στην τελευταία σου δημοσίευση γράφεις πράγματα τα οποία μόνο αληθινά δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω. Το σχόλιο σου ότι στο συγκεκριμένο ποστ έγινε edit και ότι πριν έγραφε κάτι άλλο είναι σίγουρα λάθος. Το ποστ είναι έτσι από την στιγμή που εγώ το είδα και ούτε σήμερα ούτε ουδέποτε έκανα edit του συγκεκριμένου ποστ. Δεν το έχω ανάγκη να κάνω κάτι τέτοιο.

Εγώ προσωπικά κλείνω εδώ την συζήτηση. Το αν θα συνεχίσεις να συμμετέχεις ενεργά ή όχι σε αυτό το φόρουμ είναι δική σου και μόνο απόφαση. Απόφαση την οποία εγώ δεν μπορώ αλλά και δεν θέλω να επηρεάσω.

Να είσαι πάντα καλά,
Άκης
 
Αυτό ζητούσα μόνο φίλτατε ,
Μία απάντηση .

Σε διαβεβαιώ ότι είναι όπως ακριβώς το λέω.
Το μήνυμα έγινε Edit.
Προφανώς και δεν εννοώ ότι το έκανες εσύ αλλά ο ιδιοκτήτης του.
Μάλιστα ήταν όπως το λέω για μία δύο μέρες μετά το ban μου.
(Δεν γνωρίζω αν μπορείς να βρείς στοιχεία στο log του Forum αλλά αξίζει να το ψάξεις.)

Το θέμα κλείνει και από μένα.
Παραμένω μέλος.
Χρειάζομαι όμως μία περίοδο ηρεμίας και θα παραμείνω παρατηρητής (εκτός άν έχω κάτι σημαντικό να αναφέρω) .

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Μ.Φ.Χ
aas59
 
Το ίδιο το μέλος έχει την δυνατότητα επεξεργασίας του ποστ του για 12 ώρες μετά την αποστολή της δημοσίευσης. Μιας και γράφεις ότι το edit έγινε μετά το πέρας των 12 ωρών, σίγουρα το ίδιο το μέλος δεν μπορεί να ήταν. Επίσης δεν ήταν κάποιος από τους συντονιστές, μιας και θα υπήρχε στο ιστορικό του φόρουμ.

Οπότε επαναλαμβάνω ότι δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή στο ποστ. Ούτε από μένα, ούτε από κάποιον συντονιστή ούτε από το ίδιο το μέλος.
 
Άλλα λόγια να αγαπίομαστε είναι ορισμένοι στενόμυαλοι εδω μέσα και εγω δεν εχω καμία σχέση με στενόμυαλους, πορωμένους , φαντασιόπληκτους και σεναραριάκηδες ......και είναι τόσο προβλέψιμοι....ξέρω πως θα απαντήσουν και τι θα πουν...
Προσπαθώ να βρω πως να κάνω διαγραφή απο το υποτιθέμενο "forum" αλλά δυστυχώς δεν μπορώ...Αν διαβάζει καποιος administrator ας με διαγράψει παρακαλώ....Δεν αξιζει να ασχολείσαι πλεόν εδω. Εξάλου δημιουργείται νεο Forum , πιο δημοκρατικό και με ελευθερια λόγου οπου δε "φωτογραφίζει" συγκεκριμενες εταιρειες και ασχολειται σοβαρα με το αεροπορικό έργο με φωτο , σχολια και πολλα αλλα απο ιπταμενους και ατομα που ειναι στα αεροπλανα και οχι απο καποιους που θα ηθελαν να ειναι....
Χαιρετω και ευχαριστω για τη "φιλοξενια"....
Γεια χαρά.....
 
Top