Το ανανεωμένο airliners.gr

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Akis

Administrator
Staff member
Εγγραφή
22/11/2002
Μηνύματα
5.138
Likes
391
Περιοχή
Dortmund
Website
www.airliners.gr
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
ANA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDLW
Μετά από περίπου 26 ώρες η αναβάθμιση του airliners.gr φτάνει στο τέλος της. Τι άλλαξε σε λίγα λόγια:

  • Οι κεντρικές σελίδες έχουν βγει offline. Οι περισσότερες πληροφορίες εκεί ήταν ... παλιές, οπότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης
  • Το φόρουμ έχει αναβαθμιστεί όχι μόνο εμφανισιακά, αλλά και εσωτερικά. Έγινε η αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση phpbb3 και αλλαγή της mobile αλλά και της web έκδοσης.
  • Το λογότυπο άλλαξε...
  • Όλα τα μέλη έχουν πλέον χώρο για 200 ΠΜ
  • H gallery δεν είναι πλέον μέρος του φόρουμ, αλλά υπάρχει σε ξεχωριστή βάση. Διαφέρει αρκετά με την παλιά, μιας και προσφέρει επιπλέον στοιχεία που δεν υπήρχαν. Για εσάς δεν αλλάζουν πολλά, μιας και με το login του φόρουμ ανεβάζετε και στο μέλλον τις φωτογραφίες σας.
  • Αρκετές βάσεις (backup, statistics κτλ.) που λειτουργούν στα "κρυφά" αναβαθμίστηκαν επίσης

Για την ώρα η gallery είναι ακόμη offline, διότι το data migration δεν έχει τελειώσει ακόμη κατά 100%. Πιστεύω το αργότερο αύριο να είναι και η gallery "ready for take-off" ;)

Καλή περιήγηση λοιπόν, και όποιος βρει λάθη, παρακαλώ να με ενημερώσει. :great:
 
Μεγειά, ωρέ!

Η δεύτερη μεγάλη αλλαγή που ζω εδώ.. Θυμάμαι πως νιαουρίζαμε μερικοί με τις νέες αλλαγές, τώρα μας αλλάξατε τα φώτα.. χαχαχα

:mrgreen:
 
Η αλήθεια είναι ότι το φόρουμ δείχνει πολύ παράξενο στο μάτι, χωρίς να είμαι σίγουρος αν προτιμώ τη νέα μορφή ή την παλιά, αλλά το ίδιο παράξενο μου είχε φανεί και την προηγούμενη φορά.
Σίγουρα μοιάζει πιο "επαγγελματικό" και πιο "σοβαρό" απ' ότι πριν.
Εύχομαι να γίνουμε κι εμείς λίγο πιο σοβαροί και να προσέχουμε τι γράφουμε και πού το γράφουμε.
 
Φέρτε πίσω το παλιό mode!!!
Αυτό δεν είναι ούτε βολικό ούτε και εύχρηστο.. δεν το βλέπετε???? :? :? :? :?
 
2-3 πραγματάκια στα γρήγορα:

1) Συγχαρητήρια σε όλους όσοι ασχολήθηκαν με την αναβάθμιση του a.gr. Αυτό αποδεικνύει αγάπη για το φόρουμ και διάθεση.

2) Η νέα όψη όντως ξενίζει, όπως και η έντονη παρουσία του λευκού. Όπως είπε και ο fotis σε λίγες ημέρες που θα το συνηθίσουμε, θα μπορέσουμε να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας.

3) Πολύ όμορφο το νέο λογότυπο και η γραμματοσειρά του έχει κάτι το "παλιομοδίτικο" αεροπορικό.

Akis ευχαριστούμε (και όσοι άλλοι ασχοληθήκατε).
 
Ωραίο κι όμορφο αλλά ψάχνω και δεν βρίσκω το link "Προβολή των νέων δημοσιεύσεων" για να ξέρω τι γίνεται. Που είναι και δεν το βλέπω?! Δεν μπορώ να ανοίγω μια- μια κατηγορία για να βλέπω τα νέα posts. :oops:
 
Nick-K":181scx4u said:
Ωραίο κι όμορφο αλλά ψάχνω και δεν βρίσκω το link "Προβολή των νέων δημοσιεύσεων" για να ξέρω τι γίνεται. Που είναι και δεν το βλέπω?! Δεν μπορώ να ανοίγω μια- μια κατηγορία για να βλέπω τα νέα posts. :oops:


και εγώ θέλω τέτοια επιλογή..

μπράβο παιδιά! χρειαζόταν μια ανανέωση το φορουμ!!!
 
Ευχαριστώ για τις πρώτες εντυπώσεις σας! :thx:
gm747":zc6ufnlg said:
Φέρτε πίσω το παλιό mode!!!
Αυτό δεν είναι ούτε βολικό ούτε και εύχρηστο.. δεν το βλέπετε???? :? :? :? :?
Μήπως να το προσπαθήσεις λίγο; Το παλιό "mode" δεν πρόκειται να επιστρέψει.
Nick-K":zc6ufnlg said:
ψάχνω και δεν βρίσκω το link "Προβολή των νέων δημοσιεύσεων" για να ξέρω τι γίνεται.
Στα αριστερά, κάνοντας κλικ στο "Αναζήτηση"
 
Ούτε που το φαντάστηκα Άκη, νόμισα πως ήταν απλά το search της σελίδας. Ευχαριστώ!
 
Όμορφο είναι! Καλορίζικο!
 
Top