Global Aviation Academy

tasaras

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
23/12/2006
Μηνύματα
81
Likes
0
Μετα κοπου και σκεψης αποφάσισα να γραφτω σε αυτη την σχολη(Global Aviation Academy) για το ATPL περιμενω γνωμες αποψεις
 
Χαίρεται,
καλή αρχή :D .Θα μου επίτρεψεις να σε ρωτήσω ποια ήταν τα κριτήρια βάσει των οποίων επέλεξες την συγκεκριμένη σχολή και όχι κάποια άλλη.
Απλός επιθυμώ να ξεκινήσω και εγώ για ATPL frozen οπότε προσπαθώ να μαζέψω πληροφορίες.
Ευχαριστώ
 
τα κρητηρια που την επελεξα ηταν 1)βρισκετε κοντα στον τοπο διαμονης μου, 2)οσα μου ειπαν μου φανηκαν πιστευτα, 3) το εκπαιδευτικο συστημα τους ειναι απο το bristol (koryfh), 4)οι εκπαιδευτες με εκφράζουν.
Για να επιλεξεις μια σχολη θα πρεπει να βαλεις τα δικα σου κρητηρια.
Καλή αρχή....
 
παιδια περιμενω την γνωμη των πιο εμπειρων μιας και αρχιζω τωρα και την εχω αναγκη ειμαι σε αναμονη για μια επικοδομητικη κουβεντα γυρω απο τις σχολες, ακαδημιες πιλοτων στην ελλαδα
 
GLOBAL FLIGHT ACADEMY

:D ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΣΑΝ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΗΣ GLOBAL ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΣΤΙΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ. :)

ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ. :D

Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ BRISTOL ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑΝΟΕΙΤΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ JEPENSEN , ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. :) :)

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ. ΦΙΛΙΚΑ

ΜΠΑΜΠΗΣ
 
Συμφωνώ απόλυτα σχετικά με τον τρόπο εκμάθησης απο το BRISTOL ειδικά το cd με τα animation ειναι κορυφαίο πρεπει να εισαι εντελώς ακαταληλος για να μην καταλάβεις την παράδοση
 
Εγω με εκανα τροπο εκμαθησης με τα jepensen, ειταν αρκετα δισκολονοητα και ειχαν ενα κακο να εμβαθυνουν πολυ σε ενα πραγμα με αποτελεσμα να χανεσε αρκετες φορες. εχανες την ουσια. μετο μπριστολ βρηκα την υγεια μου....χααχαχχααχ... :D :D :D
 
Μακάρι ολες οι σχολές μα βοηθούν περισσοτερο στο θεμα τον διδάκτρων ενα θεμα που πονά για ενα που περνει 900 ευρο το μηνα να μην μπορει να γινει πιλοτος και να πρεπει να χρεωθει για την τρελα του τι λετε εχω αδικο και να βοηθησουν τράπεζες κράτος τωρα εγώ ειμαι αναγκασμενος να παρω δανειο ενα μεγάλο ποσο γιατι αυτο??/?????
 
Δεν εισαι ο μοναδικος, και πιστεψε με τασο και εγω μια απο τα ιδια λεω και φωναζω γιατι πανε να καταντησουνε το εππαγελμα για λιγους και σε εσουσ εχουν λεφτα, και εγω με δανειο ειμαι ι μαλλον ι γονεις μου 20.000 δανειο αστα βραστα.

συμφονω πως το κρατος πρεπει να κανει κατι, εχω ενα παραδειγμα πχ της
lufthansa οπου πριν 1 με 2 χρονια πηρε παιδια που θελανε να γινουν πιλοτοι τους εκπαιδευσε χωρις να πληρωσουν ουτε ενα ευρο!! και ως ανταλαγμα μια δουλεια στιν lufthansa απλως καθε μηνα τους κρατει απο το μισθο τους καποια λεφτα για να ξεχρεωσουν, βεβαια για να σε περναν σε αυτη την σχολι επρεπε να μιλας γερμανικα σαν να ειναι μιτρικη σου γλωσσα. τι καλα θα ηταν και καποιες ετεριες να κανανε κατι αναλογο και εδω στην ελλαδα... ειμαστε πολυ πισω δυστηχως.
 
εχεισ δικιο φιλε μπαμπη αλλα εγω θα πρεπει να παρω 40.000 δανειο και ευτυχως ειμαι πλυτεκνος και θα μπω στο δημο σε λιγους μηνες ετσι θα μπορω να πάρω δάνειο και να μου κρατανε λιγα απο το μισθο μου
 
Top