F.A.S Γίνε πιλότος.

View from the top

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
06/06/2007
Μηνύματα
35
Likes
0
Αν θες να γίνεις πιλότος είναι απλά μια επιθυμία. Δηλαδή θες ένα απλό πτυχίο; Θέλεις να γίνεις Private πιλότος, πολιτικής αεροπορίας ή ακόμα και co-pilot; Η F.A.S αναλαμβάνει να σε βοηθήσει και προσφέρει μαθήματα μέχρι Β747. Είναι όμως στην Ρόδο...

Ιnformation: +30 22410 81000 - http://www.fas.gr

Υπάρχουν βέβαια και αλλού πολύ καλές σχολές. Κρήτη, Κύπρο ακόμα και Αθήνα. Για να τις δεις ρίξε μια ματιά στο RBF September2006 No9
 
w

Συγχωρεστε με παιδια αλλα θα κανω νηστεια(ετσι δεν λες και εσυ gonso?)απο το συγκεκριμενο θεμα.Δεν μπορω να ακουω εδω μεσα τετοια πραγματα,απλα δεν μπορω.

Ρε φιλε που στην ευχη του θεου και της παναγιας συμπερανες οτι h f.a.s. προσφαιρει εκπαιδευση 747,πες μου στα αληθεια γιατι θα σκασω.

Προφανως διαβασες καποια διαφημιστικη μ@λ@Κ*&%$,της σχολης που λεει:
From(εννοει τα αεροπλανακια της σχολης) ΤΟ 747(και καλα οτι θα σε κανουν τοσο αστερι που θα πετας 747 με το που βγεις σαν να πετας τηλεκατευθυνομενο. :twisted:

Κατα την προσωπικη μου αποψη 1 ειναι η καλη σχολη στην ελλαδα,και δεν εχει παρει χαμπαρι κανεις.Ολοι στραβωθηκατε απο τη λαμπρη (ομολογουμενος)διαφημιση νεας σχολης που εταζε(και μαλλον)ταζει λαγους και πετραχιλια,και τωρα που στα μεγαλυτερα περιοδικα aviation στο εξωτερικο,αναφερουν oti η σχολη εχει σοβαρα οικονομικα προβληματα(παει προς φουντο πλαγια δηλαδη)κανετε τις παπιες εδω,και μαλιστα καποιοι που πετουσαν τη σκουφια τους για τη σχολη.Ονομα δε θα πω ειμαι σιγουρος οτι καταλαβατε.

SOrry που ειμουν λιγο off topic αλλα μερικες φορες και εγω ξεσπαω :D
 
g

Αν θελεις φιλε μου να σου πω την προσωπικη μου γνωμη,τοτε σφυρα μου μεσω πμ.
Δεν προκειτε να το κανω δημοσια,1 γιατι ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα θεωρησουν οτι το κανω για λογους διαφημησης και 2 επειδη οντως δεν το κανω λογω διαφημισης.
 
Tρελη κινηση στην FAS

Κατεβηκα σημερα στα Μεγαρα γιατι ενας φιλος ιδιοκτητης ελικοπτερου πεταει με εικονοληπτη του Ραλυ Ακροπολις και με πηρε μαζι του δυο εξοδους. Στις συχνοτητες του Athinai Information και του αεροδρομιου των Μεγαρων ακουγα να πετουν 3 αεροπλανα της FAS ολη μερα.Ρωτησα και στο εδαφος τι γινεται με τη σχολη αυτη και μου ειπαν οτι πραγματι εχει πολλή κινηση τον τελευταιο καιρο.
Διπλανες σχολες δεν ειχαν καθολου κινηση, η μια ηταν κλειστη...
Ξερει κανεις τι παιζει εκει περα? Ειναι καλη και πλακωσε κοσμος? Ειναι φτηνη και τραβαει πελατεια? Δεν ξερω...Οποιος μπορει ας συμμετασχει στην κουβεντα.
 
Ξερει κανεις απο FAS?

Γεια σας φιλοι και συμπολεμιστες,ξερει κανεις τι παιζει στην FAS? Ειμαι στο ψαξιμο και τους ειδα αρκετα καλους,εχει κανενας αλλος εμπειρια απο εκει?
Ευχαριστω πολυ!
 
Προσωπικη εμπειρια με FAS ηταν οταν εκανα revalidation στο MEP/IR μου και στο Flight instructors rating που εκανα εκει. Οι εντυπωσεις μου πολυ καλες. Παντα οτι κανονιζαμε slots/planes παντα ολα στην ωρα τους.
 
Πρωτον εχει εγκαταστασεις και στα Μεγαρα. Δευτερον μην λες για 747 κλπ γιατι θα τρεμει η Οξφορδη, η KLM και η Flight Safety.........
 
Flightinstict":1gweev6r said:
μην λες για 747 κλπ γιατι θα τρεμει η Οξφορδη, η KLM και η Flight Safety.........

Αυτός στον οποίο απαντάς, έχει να μπει από το 07...
Εγγραφή:
06 Ιουν 2007, 10:21
Τελευταία επίσκεψη:
20 Ιουν 2007, 16:11

Γράφτηκε μόνο για να διαφημίσει την FAS. To 2007. O mikethegreek άλλο πράγμα ρώτησε...
 
FAS Rhodos Pilots Academy

Ξεθάβω το thread για να ρωτήσω αν γνωρίζει κάτι κανείς για αυτή τη σχολή. Το site είναι αρκετά επαγγελματικό και οι τιμές πολύ καλές (38000 το ATPL). Το site αναφέρει για πάνω από 500 (!!) απόφοιτους και λέω μήπως είναι καμιά αρπαχτή. Υπερβολικό μου φαίνεται. Προσφέρει και φτηνό A320 type rating. Γνωρίζει κανείς τί παίζει;
 
Top