Superior Air

KARTER

Business-Class-Member
Εγγραφή
14/02/2004
Μηνύματα
321
Likes
0
Περιοχή
HELLAS
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
BCS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGEL
Νεα σχολη ανοιξε στα Μεγαρα.Το ονομα αuτης SUPERIOR AIR.Τo site ειναι το http://www.superior-air.gr αλλα ειναι υπο κατασκευη ακομα.
 
Το ανεβασανε το site
 
Και καποια μελη εχουν σχεση με την αερολεσχη της Δεκελειας.. ;)
 
Καλησπέρα κι από εμένα,

το περασμένο Σάββατο πέρασα από τη σχολή για να δώ τις εγκαταστάσεις και να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο για προγράμματα εκπαίδευσης και γενικές πληροφορίες.
Το κτίριο όπου στεγάζεται η σχολή είναι πραγματικά εντυπωσιακό όπως επίσης οι αίθουσες διδασκαλίας και το briefing room (άν και εκέινη την ημέρα μου άρεσε και το pilots lounge,όπου κάθησα με τον υπέυθυνο εκπαίδευσης πίνοντας καφέ και συζητώντας.)
Οι υπεύθυνοι της σχολής πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί,απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις μου (και ήταν πολλές).

Από πλευράς εκπαίδευσης προσφέρουν ότι και οι σχολές τις Ευρώπης(Modular,Integrated) και η βιβλιογραφία για ground school είναι της Bristol.

Ο Στόλος τους : Cessna 172 (σταθερή αξία) για μονοκινητήριο καί περιμένουν πολύ σύντομα και το Tecnam Twin (Glass Cockpit μάλιστα) για εκπαίδευση ΜΕ.

Κόστος:Προσφέρουν διάφορα πακέτα αλλά αυτό που πραγματικά μου άρεσε είναι ότι το Cessna 172 το χρεώνουν 140,00€/ώρα γιά solo καί 175/ώρα μαζί με εκπαιδευτή.
Με αυτή την τιμή,προσωπική μου εκτίμηση,θα ανταγωνιστούν όχι μόνο άλλες εταιρίες σε Ελλάδα κι Ευρώπη ,αλλά και τις Αερολέσχες!

Φιλικά
Γιώργος Μάρρος
 
46.790 ευρώ η superior το atpl intergrated...σίγουρα μπήκε δυνατά στην "αγορά" :great:
 
και με MCC μεσα.πολυ καλο.
 
To Cessna 172 140,00E/ωρα wet να φανταστω....
 
Aγαπητά μέλη ,

Οι τιμές της Superior Air είναι όπως θα δείτε και στο site πολύ αναλυτικές και τυχόν κόστη που δεν περιλαμβάνονται όπως π.χ. medical certificate αναγράφονται αναλυτικά. Δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις και κάτι που ο μαθητής δεν γνωρίζει απο την ημέρα της εγγραφής του. Η εταιρεία μας αποτελείται απο ανθρώπους που έχουν πολυετή παρουσία στον χώρο και γνωρίζουν σε βάθος τα προβλήματα της Ελληνικής αγοράς. Αποτέλεσμα λοιπόν είναι μία σχολή στην οποία ο μαθητής ξέρει ΑΚΡΙΒΩΣ πόσο θα του κοστίσει το πτυχίο και ΑΚΡΙΒΩΣ σε πόσο χρόνο θα τελειώσει.

Στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Με Εκτίμηση

Σοφιανός Κωνσταντίνος
Superior Air
Accountable Manager
Flight Instructor Airplanes/Helicopters
http://www.superior-air.gr
 
Μίλησα με τους ανθρώπους της σχολής στο Aviation Career Day και αρκετές πολλές πληροφορίες για τα εκπαιδευτικά προγράμματα. Έχω ακούσει ανάμεικτες γνώμες. Έχει κάποιος προσωπική άποψη για την σχολή? (μαθητής εννοώ)
 
superior air κ εντυπωσεις

καλησπερα σας,
ψαχνοντας για το 0-ΑTPL (8-9/2013) στην Ελλαδα και κανοντας μια συντομη δυστυχως ερευνα αγορας συναντηθηκα με τον υπευθυνο εκπ/σης της σχολης οπου ξεναγηθηκα καναμε πτηση κ εκτενη κουβεντα.οι εγκαταστασεις ειναι για μενα υπερ του δεοντος καλες,το υποστεγο γεματο α/φ.το προσωπικο φιλικοτατο κ προθυμο να εξηγησει κοστος διαρκεια κλπ.οτι αναγραφεται στο site επαλληθευτηκε.η εμπειρια μ σε σχολες τετοιου ειδους ειναι φτωχη.η εμπειρια μ απο σχολες πανεπιστημια κλπ αρκετα μεγαλη ωστε να βγαλω καποια συμπερασματα.αν καποιος εξ υμων εχει προσωπικη γνωμη κ γνωση για τη σχολη θα τον παρακαλεσω να με ενημερωσει ειτε εδω ειτε με μνμ μιας και πριν κανω το επομενο βημα πρεπει να μαι 10000 τοις εκατω βεβαιος κ λογω μπατζετ υψηλου κ λογω ηλικιας δν δικαιολογουνται αποτυχημενα πειραματα.οποιαδηποτε βοηθεια πολυτιμη.ευχαριστω προκαταβολικα
 
Top