Alfa Aviation Academy

MerNion

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
20/08/2006
Μηνύματα
2.839
Likes
147
Περιοχή
Αθήνα
Website
athensairport.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Τυχαία έπεσα πάνω στην σελίδα αυτής της σχολής στην Θεσσαλονίκη.

http://www.alfaacademy.net/

Φαίνεται καινούρια σχολή, ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;
 
Operates from Makedonia (LGTS/SKG), the second largest airport in Greece, Thessalonikis International Airport. 2 runways with equipment such as ILS, VOR/DME, Radar approach and NDB, which allows the students to dedicate all their flight time to effective training. The runways are 3000 meters long with ILS cat II.

Τα 3 km διαδρόμων που τα είδαν;; :? :rolleyes:
 
Τι με νοιάζει εμένα πόσα χιλιόμετρα είναι ο διάδρομος στη Σαλονίκη. Εγώ στο Οur Staff βλέπω στη φωτο κάτι εκπαιδευτίνες- aviation academy δεν είναι;εκπαιδευτές κι εκπαιδευτίνες θα έχει- άπαιχτες των απαίχτων!!!Στις τιμές θα τα βρούμε, δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας, 52000 είναι όλα κι όλα δηλ 15000 ακριβότερη από την Σφαιρική και 10000 φτηνότερη απ την Αεροχείμμαρος. Και έχει και 6 αεροπλάνα με το καλημέρα!
Αντε, καλές δουλειές...
 
Mου μυρίζει aeolus aviation academy με αλλαγή του πρώτου μέρους του ονόματος.Αλλά όπως και να έχει καλές πτήσεις και πάνω απ'όλα
καλή δουλειά...! :great:
 
Οχι, όχι δεν κάνω λάθος. Αφού η Σφαιρική πουλάει CPL MEP/IR 16000 όταν πας με το PPL και το build up, δεν μπορεί να πουλάει 47000 όλο το πτυχίο. Αυτήν την πληροφόρηση έχω εκ προσφάτου επαφής. Δεν είμαι ούτε μέτοχος, ούτε εργαζόμενος στην εν λόγω.
 
Ξεφύγατε...

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν είναι όντως καινούρια σχολή ή αν τελικά έχει σχέση με την Aeolus; Και ποια αεροπλάνα είναι αυτά που έχει; Ελληνικού νηολογίου ή ξένου;
 
Χαιρετώ όλα τα μέλη του airliners.gr σήμερα πληροφορήθηκα για αυτή την σχολη απο τα ίδια τα άτομα που την δημιουργούν. Στα τέλη του μήνα θα έχουν τα εγκαίνια τους και σε δέκα μέρες θα φέρουν ένα αεροσκάφος απο το εξωτερικό. Τα αεροσκάφη που έχουν αυτήν την στιγμή είναι τύπου diamond a20 - a40 και a42 twinstar καθώς και ένα cessna. Οι εγκατάστασεις τους βρίσκονται στην περαία 5' απο το αεροδρόμιο (ολοκαινουργιες). Ελπίζω να βοηθησα στην πληροφόρηση σας, καλη πρόοδο να της ευχηθούμε, επιτέλους ανοίγει ο ορίζοντας του aviation και στην Ελλάδα βλέποντας μια σειρά σχολών. Με εκτίμηση Θανασης. (δεν έχω σκοπό διαφήμισης αφού και εγω ο ίδιος δεν ξέρω πια σχολη θα επιλέξω είμαι στο στάδιο της αναζήτησης - πληροφόρησης διότι αυτο είναι στην κρίση του καθένα μας).
 
Επισκεύτηκα την προηγούμενη εβδομάδα την Alfa Aviation Academy και είναι η καλύτερη σχόλη που έχω συναντήσει μέχρι τώρα. Αποφάσισα να αρχίσω στη σχόλη αύτη. Ξέρει κανένας να μου πει κάτι για αύτη την καινούρια σχόλη; :D
 
Βρε Αλέξανδρε αφού ξέρεις ότι είναι η καλύτερη σχολή γιατί μας ρωτάς????
 
Top