Olympus Aviation Academy

Papadopoulos

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
12/07/2013
Μηνύματα
5
Likes
0
Νέα σχολή στην Θεσσαλονίκη .Τι γίνεται ρε παιδιά, οι σχολές στην Ελλάδα σαν τα μανιτάρια ξεφυτρώνουν. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στο ξεκίνημα της νέας σχολής. :great:
 
ΠΑΙΔΙΑ Προσοχή,μπορει να είναι απάτη,οπως και η ALFA Aviation Academy
σας παραθέτω ενα .doc που λέει όλες τις αδειοδοτιμένες σχολες στην ελλάδα
 

Attachments

  • LIST_OF_NEW_ ATO_&_FTO_2013.doc
    48 KB · Προβολές: 228
Πιστευω πως δεν ειναι σωστο να βγαζουμε συμπερασματα χωρις να εχουμε ενημερωθει πρωτα σωστα.

Πηρα ενα τηλεφωνο την σχολη και μου ειπαν πως ΔΕΝ εχουν ακομα αδεια αλλα συντομα θα τους δοθει.
Παρεπιπτοντως υπαρχουν σχολες στη περιοχη της θεσσαλονικης και γενικα στον ελλαδικο χωρο που αν και εχουν αδεια ειναι σκετη απατη.
 
Και γω πιστευω πως ειναι απατη. Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για καποια rating που με ενδιαφερουν και μου απαντουσαν με μισολογα. Ουτε τιμες ουτε λεπτομερειες. Τους εθετα καποιες απορειες και με παρεπεμπαν στο site της σχολης. Τους ελεγα οτι αυτες τις πληροφοριες δεν τις εχει το site και απλα προσπαθουσαν να αποφυγουν τις λεπτομερειες. Πολυ μετρια κατασταση...
 
Μπορει να ειναι μπορει και οχι. Το οτι δεν λενε τιμες μηπως εχει να κανει με το οτι δεν εχει αδεια ακομα? Διοτι και στο τηλ. π.χ με την Skies aviation (οταν δεν ειχε ακομα την αδεια) και οταν περασα δεν μου εδωσαν τιμη (για καποια ratings) γιαυτον ακριβως το λογο.

Δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη εσεις προεκδικαζετε οτι μια σχολη ειναι απατη η οχι. Πολυ φοβαμαι οτι ειστε ανταγωνιστες και θελετε να τραβηξετε πολυ απλα τον κοσμο μακρυα.
 
Aνταγωνιστης δεν ειμαι. Mαθητης εiμαι που κοντεβω να τελειωσω το CPL (modular). Οταν ρωταω αν εχει η σχολη CPL course single engine και με παραπεμπουν στην ιστοσελιδα και εγω απανταω οτι στην ιστοσελιδα εχει μονο CPL multi engine course και αυτοι επιμενουν χωρις να μου δινουν διευκρινησεις, εγω τι θελετε να υποθεσω για τη σχολη??
 
Η σχολή έχει πάρει την άδεια (ΑΤΟ GR 122). Δεν φαίνεται στο παραπάνω συνημμένο αρχείο διότι δεν κάνουν καθε μέρα update. Όποιος δυσπιστεί ας πάρει ένα τηλ. την ΥΠΑ όπως έκανα εγώ.

http://www.olympusacademy.gr/olympus-av ... to-gr-122/
 
Εγώ πήγα για ενημέρωση... Όποιος θέλει να με ρωτήσει εμπειρίες ΠΜ. Πάντως και καλά θα μου έστελναν email για κάποια πράγματάκια... Ακόμη το στέλνουν :(

Προσωπική άποψη ο υπεύθυνος/ιδιοκτήτης ΟΚ τύπος αλλά υπάρχουν αρκετά αλλά ακόμη...

ΥΓ σίγουρα ξέρουν το Airliners και είναι μέλη...
 
κοστος aerobatic rating? κοστος seaplane rating και τυπος αεροσκαφους?
 
Top