Airline IT&T!!

IER506

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
22/07/2008
Μηνύματα
18
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Φίλοι μου καλημέρα. Θα ήθελα να μάθω που υπάρχει υλικό σχετικό με την πληροφορική που χρησιμοποιείται στις αεροπορικές εταιρίες. Γνωρίζω πως υπάρχουν διάφορα συστήματα πχ gabriel,sabre,eds κτλ και θα ήθελα να βρω υλικό σχετικά με την υποστήριξη τέτοιων συστημάτων.Με λίγα λόγια support!Ψάχνοντας στο google δεν βρήκα κάτι αξιόλογο επειδή το αντικείμενο είναι εξειδικευμένο. Έχετε καμία ιδέα?

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.
 
Φίλε IATA σε ευχαριστώ πολύ.Από μια ματιά που έριξα πάντως δεν υπάρχει αυτό που θέλω στους συνδέσμους που μου πρότεινες!

Ψάχνω κυρίως τεχνικά manuals, που αφορούν την αντιμετώπιση προβλημάτων σε τέτοια συστήματα.Πχ εντολές συστηματος κτλ...

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάντως!
 
Έχω βιβλίο με τις εντολές για Sabre και amadeus, αλλά είναι στα γερμανικά :( αν το θέλεις μπορώ να στο στείλω με πμ. Αλλιώς για να τα βρεις στο δίκτυο στα αγγλικά πρέπει να είσαι χρήστης του συστήματος. Ισως κάποιος άλλος από το φόρουμ να το έχει σε αγγλική γλώσσα
 
Φίλε μου θα το ήθελα πολύ!!!Ας είναι και στα γερμανικά!!!Δεν ξέρω αλλά κάτι θα κάνω πιστεύω με μεταφραστικά!Βέβαια αν το είχε κανείς και στα αγγλικά θα ήταν ιδανική περίπτωση!Όπως και να έχει ειλικρινά σε ευχαριστώ!Περιμένω το pm σου εναγωνίως! :D
 
Καλησπέρα!
Κάπου έχω το ενχειρίδιο του αμαντέους σε ηλεκτρονική μορφή και στα ελληνικά . Εαν θέλεις στιελε μου ενα πμ να στο περάσω στο μαιλ σου. Μηπως μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα το manual του sabre έστω και στα γερμανικα;
Εχω τελειώσει την σχολή τουρ. επιχειρήσεων και με ενδιαφέρει να ασχοληθώ με το τουριστικό πρακτορείο οπότε κάτι τέτοιο ειναι πολυ χρησιμο. Ticketing εκανα με το αμαντέους που ηταν το πιο ευκολο απο τα συστήματα θελω να πιστεύω οτι θα τα καταφέρω να το μάθω και χωρίς να έχω για εξασκηση.
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 
Top