Προσληψεις στην Olympic air

Cherokee Pilot

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
03/04/2009
Μηνύματα
16
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
sxr
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
lgav
Παιδια εχει κανεις σας υποψιν του αν η olympic air θα βγαλει διαγωνισμο για low time pilots ?
απο παλικαρια που δουλευουνε ηδη ακουγεται οτι εχει ξεκαθαρισει οσους απο τους παλιους
ηταν να παρει και οτι θα βγαλει αγγελια για low time pilots χωρις multi crew ωρες.
Ξερει κανεις τιποτα ?
 
Φυσικά και θα πάρει αλλά δεν ξέρουνε πότε. Σχεδόν όλα τα πληρώματα είναι μεν πολύ έμπειρα αλλά όχι στον συγκεκριμένο τύπο. Ίσως καθυστερήση λίγο λοιπόν η πρόσληψη χειριστών με λίγες ώρες. Συζητιέται και το flow through από τα Q στα Airbus που σημαίνει ότι όλοι θα ξεκινάνε από τα Q και κανείς κατευθείαν στα Airbus. Όλα εξαρτώνται από τις ανάγκες...
 
Re: Olympic Air-Inflight services

Η Olympic Air έβαλε αγγελία μεταξύ άλλων πόλεων και για το Παρίσι για Sales Manager & Sales Executive.
 
Αγαπητέ avrojet, που βρήκες αυτή την αγγελία. Ήθελα να ελέγξω πρίν κάνω την ερώτηση για οικονομία χώρου στο φόρουμ, αλλά ούτε στην σελίδα της νΟΑ αλλά ούτε καί στην σελίδα της ΜIG βρήκα τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
LXSKLH το προηγούμενο post ήταν απάντηση σε άλλη ενότητα της Olympic Air, "Olympic Air-Inflight Services" σε απορία/σχόλιο του eagle1 σχετικά με το άν θα κρατήσει άτομα στο Παρίσι η εταιρία.

Η συγκεκριμένη αγγελία έληξε τέλη Ιουλίου. Υπάρχει ακόμα αν θέλεις να την δεις στο http://www.marfininvestmentgroup.com (Olympic Air Jobs)


Προφανώς μεταφέρθηκε εδώ το post γιατί κρίθηκε καταλληλότερη η ενότητα.
 
Ρε παιδια εδωπερα μιλαμε για το αν η olympic air θα βγαλει θεσεις για low time pilots. γιατι γραφετε ασχετα πραγματα ?
 
Καταρχάς Cherokee δεν έγραψα εγώ εδώ αλλά όπως προείπα μεταφέρθηκε post μου εδώ από τους moderators. Όπότε δεν μπορώ να σου εξηγήσω κάτι παραπάνω σχετικά με αυτό.

Αλλά και από την άλλή ο τίτλος γράφει "Προσλήψεις στην Olympic Air", δεν λέει "Προσλήψεις low time pilots".

Δεν είχαμε σκοπό να γράψουμε "άσχετα πράγματα" με το ερωτημά σου.
 
Διεύθυνση Olympic Air

θα ήθελα να στείλω μια βιογραφική επιστολή τόσο με email όσο καί ταχυδρομικός στην Οlympic Air, όμως είναι αδύνατον να βρώ έστω καί μια διεύθυνση της νέας αεροπορικής εταιρείας την οποία μπορώ καί να χρησιμοποιήσω.

Γνωρίζει κανείς στο φόρουμ κάποια τέτοια διεύθυνση? Γενική είτε του HR Department? Έχω ψάξει σε όλες τις αγγελίες που είχαν βγεί νωρίτερα, αλλά όλοι δίνουν μόνο το email της εταιρείας.

Θα ήμουν ευγνώμων!
 
Αν δίνουν μόνο το e-mail σημαίνει ότι παίρνουν βιογραφικά μόνο με e-mail. Αν το στείλεις ταχυδρομικώς, είναι πιθανό να μην το λάβουν υπ' όψη τους.
 
Φιλε LXSKLH η διευθυνση που μπορεις να στειλεις βιογραφικο σου ειναι hr@olympicair.aero
Πιλότος εισαι ? εχεις ακουσει τιποτα για το αν θα παρουνε low time pilots ?
εχω στειλει και εγω εκει βιογραφικο και εχω και τυπο για 320 αλλα χωρις ωρες. προς το παρον δεν εχω κανενα νεο.
 
Top