Κατατακτηριες Απο εφαρμοσμενο Μαθηματικο σε Ικαρων

aporia11

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
08/01/2015
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια,σε δυο χρονια που ευελπιστω να τελειωσω την σχολη μου σκευτομαι να κανω κατατακτηριες για Ικαρων μηχανικος αεροσκαφων αλλα δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο!Δεν ξερω καν τι παιζει με τις κατατακτηριες και οσο και να το εχω ψαξει,ακρη δεν εχω βγαλει.Γινεται αυτο που σκευτομαι για απο την σχολη μου στην Ικαρων ή να κοιταξω για καμια ΑΣΟΕ?
 
Re: Jeppesen rip kit

Πάρε ένα τηλέφωνο στο γραφείο ενημέρωσης κοινού της ΠΑ για αρχή και πιστεύω θα σε κατατοπίσουν.

http://www.haf.gr/el/contact.asp

Γραφείο Ενημέρωσης Κοινού

Λεωφόρος Μεσογείων 227-231 (Εντός ΚΕΠ)
T.K. 155 61, Χολαργός
Τηλέφωνα: 210 6598664
Φαξ : 210 6598379
E-mail:
gek.athens@mod.mil.gr
 
Κατατακτήριες σε στρατιωτικές σχολές δε γίνονται.Μόνο αν δώσεις πάλι εξετάσεις πανελαδικές.Μη ξεχνάς βέβαια κ το όριο ηλικίας.
 
Πολυ καθυστερημενα (συγνωμη αλλα σημερα ειδα το μυνημα) να σε ενημερωσω οτι τα ΑΣΕΙ υπαγονται σε ειδικο καθεστως, λειτουργουν συμφωνα με τους οργανισμους τους και οχι συμφωνα με τη νομοθεσια για τα λοιπα ΑΕΙ και δεν προβλεπουν εισαγωγη με κατατακτηριες. Αλλωστε κατι τετοιο θα ηταν ανεφικτο, καθως οι τυχον υποψηφιοι θα ειχαν ξεπερασει προ πολλου το οριο ηλικας για εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες. Μια μικρη εξαιρεση μονον για τη ΣΣΕ, η οποια δεχεται με κατατακτηριες μονον μονιμους υπαξιωματικους του ΣΞ, αποφοιτους ΣΜΥ.
Καλη συνεχεια σε ολους
 
Top