Ryanair στην Ελλάδα

Εδώ όλες οι πληροφορίες, ερωτήσεις & φήμες για την παρουσία της Ryanair στην Ελλάδα
jetfly2008
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGTS
x 1

Re: Ryanair στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό jetfly2008 » 16 Ιουν 2011, 00:03

Νέο δρομολόγιο της Ryanair από Θεσσαλονίκη για Μπάρι από Νοέμβριο.
Δείτε το σχετικό άρθρο που δημοσιεύσε η Voria.gr http://www.voria.gr/index.php?module=ne ... &sid=53161
0 x

caralho
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE

Δημοσίευσηαπό caralho » 16 Ιουν 2011, 12:45

Άντε φτάσαμε τα 8! Γρήγορα και βάση... :banana: Απλά σκέφτομαι, ένα δρομολόγιο για Μπάρι χειμωνιάτικα, τι πληρότητες να χει?
0 x

doctor_667
Tourist
Tourist
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGBL

Δημοσίευσηαπό doctor_667 » 16 Ιουν 2011, 13:34

Με τις άλλες πόλεις ξέρει κανείς τι θα γίνει; Θα κρατήσει καμιά πτήση; Για Βόλο με ενδιαφέρει κυρίως.
0 x

Άβαταρ μέλους
manzyg
Tourist
Tourist
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): thes

Δημοσίευσηαπό manzyg » 16 Ιουν 2011, 19:38

Ρε παιδια τι γινεται τις τελευταιες μερες με το συστημα κρατησεων της FR,προσπαθω να κανω κρατηση και δεν μου δειχνει τιμες απο/προς κανενα προορισμο.Γνωριζει καποιος κατι;
0 x

caralho
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE

Δημοσίευσηαπό caralho » 16 Ιουν 2011, 19:52

Έχουν αλλάξει προφανώς κάτι και δεν βλέπεις συγκεντρωτικά τις τιμές για κάθε μέρα χωριστά. Διαβάζεις "low fares available" για κάθε μέρα, ακόμα και αν δεν πραγματοποιείται πτήση την συγκεκριμένη μέρα..Αν όντως το χουν αλλαξει, είναι πολύ χαζό και προκαλεί μπέρδεμα... Πάντως αν κλικάρεις πάνω στις μέρες θα σου βγάλει τιμές από κάτω.. Αν δεν σου βγάλει πατάς next day εως ότου βρεις ημέρα που γίνεται η πτήση.
0 x

spotterakis
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): EZY
x 186

Δημοσίευσηαπό spotterakis » 16 Ιουν 2011, 22:00

Oρίστε και τα ωράρια για το SKG-BRI καθε 2,4,6..
BRI - SKG 15:00 17:15
SKG - BRI 17:40 18:05

Ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω τη χρησιμότητα και τη λογική πίσω από ένα τετοιο δρομολόγιο και δη χειμωνιάτικα :shock: ..άντε το καλοκαίρι να σκεφτώ Απουλία,αλμπερομπέλλο κτλ..αμ,μεστο καταχείμωνο..Τη στιγμή μάλιστα που η πόλη έχει ανάγκη από άλλους προορισμούς που θα μπορούσαν να πιάσουν καλύτερα και με μεγαλύτερη ζήτηση,με προοπτική να είναι year-round βλέπε BCN,MAD,MAN..Να πω ότι δεν έχουν που να ξοδέψουν τις επιδοτήσεις από προορισμούς..Να πω ότι το Μπάρι δεν έχει ανάγκη να καλυφτεί με άλλους προορισμούς πιο προσοδοφόρους..αφού δεν είναι έτσι..Γιατί σπαταλάνε χρημα (μας) και αεροσκάφη για "κουλά" δρομολόγια?!! :wall: ..Αντε και SKG-Lappeenranta.. :rant:
0 x

salonica88
Tourist
Tourist
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): EZY

Δημοσίευσηαπό salonica88 » 17 Ιουν 2011, 00:40

Καλησπέρα σας! 1ο μου post στο forum!!! (Το διαβάζω σίγουρα 1-2 χρόνια..) Θα ήθελα να απαντήσω στο μέλος caralho πως όντως κι εγώ είχα θέμα με το low fares available..Ήταν αρκετά σπαστικό!!! Αν όμως αλλάξεις τη χώρα-γλώσσα επάνω δεξιά,(εγώ έβαλα Ιρλανδία πχ) τότε σου βγάζει τις τιμές κανονικά όπως πριν...Όσον αφορά το Μπάρι σίγουρα δεν μου πολυγεμίζει το μάτι,δεν έχω πάει βέβαια, αν έχει κάποιος εμπειρία από τη πόλη αν αξίζει ας το αναφέρει αν μπορεί!! Ελπίζουμε κάποια στιγμή να δούμε και το SKG-BCN!!!! :thx:
0 x

Άβαταρ μέλους
morpheus78
Business-Class
Business-Class
x 3

Δημοσίευσηαπό morpheus78 » 17 Ιουν 2011, 20:03

Σχετικα με το Μπαρι οντως ειναι κουλο, αλλα ετσι δινεται η δυνατοτητα να εχει η SKG προσβαση σε ακομα πιο πολλες βασεις οποτε μπορεις να πετας Ισπανια μεσω Ιταλιας!

Εδω εχει απλα ικανοποιητικες πληροτητες για Ρωμη τωρα το καλοκαιρι θα εχει για Μπαρι χειμωνιατικα? Τι να πω μπορει οι Ιταλοι να εχουν αλλα σχεδια για την Θεσσαλονικη.... να πηγαινουν στα χιονοδρομικα για σκι!
0 x

Άβαταρ μέλους
dab4coins
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 5

Δημοσίευσηαπό dab4coins » 17 Ιουν 2011, 20:18

Μήπως έχουν δει στοιχεία από τα δρομολόγια Ηγουμενίτσας - Ιταλίας και είδαν ότι μπορούν να το χτυπήσουν?
0 x

Άβαταρ μέλους
gonso
Concorde-Class
Concorde-Class
x 129

Δημοσίευσηαπό gonso » 17 Ιουν 2011, 20:43

To Ηγουμενίτσα-Ιταλία δεν μπορεί να δώσει εικόνα, μιάς που δεν πάνε όλοι Ιταλία, όσοι είναι σε αυτό το πλοίο, ή μπορεί να πηγαίνουν Βόρεια Ιταλία. Αν επιπλέον βάλουμε στην ζυγαρία και την Εγνατία, τότε μόνο μία λογική υπάρχει, το network, εκτός αν παίζεται καμμία πατέντα επιδοτήσεων που είπε και ο φίλος πρίν.
0 x
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

vassio
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό vassio » 23 Ιουν 2011, 10:13

Να συμβάλλω ξανά κι εγώ σε αυτό το τεράστιο thread και να πω ότι
16 Jun SKG-CRL είχε μόλις ένα 60% πληρότητα
18 Jun CRL-SKG είχε ένα 70-80%
Μπορώ να πώ ότι την ημέρα που πήγαινα Βρυξέλλες απογοητεύτηκα, όχι μόνο θέλω να παραμείνει το δρομολόγιο, αλλά ήλπιζα να αυξηθούν οι συχνότητες!!
Αλλά αν στα μέσα Ιουνίου οι πληρότητες δεν είναι στο 90% τι μπορούμε να περιμένουμε για το φθινόπωρο;
0 x

teris3
Business-Class
Business-Class
x 65

Δημοσίευσηαπό teris3 » 23 Ιουν 2011, 13:24

Και τί είναι οι Βρυξέλλες για να έχουν τον Ιούνιο κίνηση; :banana:
0 x

Άβαταρ μέλους
pulsar
Economy-Class
Economy-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EHAM
x 10

Δημοσίευσηαπό pulsar » 23 Ιουν 2011, 13:33

Οι Βρυξέλλες, όχι, αλλά η Ελλάδα από τις Βρυξέλλες θα έπρεπε να έχει κίνηση τον Ιούνιο. :wink: :mrgreen:
0 x

vassio
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό vassio » 23 Ιουν 2011, 14:35

Συνήθως όμως αυτοί που έρχονται απο Βρυξέλλες για διακοπές επιστρέφουν κιόλας μετά απο 7-10 μέρες(γεμίζοντας το δρομολόγιο SKG-CRL). :wink:
0 x

Filipp
Tourist
Tourist
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): tui
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): kava

Δημοσίευσηαπό Filipp » 28 Ιουν 2011, 19:23

Πρόβλημα σε check in..
Θέλω την βοήθειά σας και τα φώτα ....έχω κάνει κράτηση εγώ και η γυναίκα για Ρώμη πριν 2 μήνες η κόρη τότε δεν ήθελε να έρθει και δεν έκανα μαζική κράτηση για όλους χθες αποφάσισε να έρθει τις έκανα κράτηση (είναι 15 ετών ) έστειλαν κανονικά mail με τον αριθμό κράτησης και σήμερα στο check in μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει γιατί δεν έχει την ηλικία να ταξιδέψει μόνη της...πρέπει να συνοδεύετε με ενήλικα..Τι κάνω τώρα ? Ψάχνω στο site της Ryan και άκρη δεν βρίσκω..τηλεφωνικά δεν θα τα καταφέρω μιας και τα Αγγλικά δεν είναι και τόσο καλά....mail έχουν για να στείλω τα σχόλια μου?
Αφού την συνοδεύω εγώ και η μητέρα της δεν θα υπάρχει πρόβλημα ..θα μπορέσω με κάποιο έξτρα κόστος να κάνω στο αεροδρόμιο την αλλαγή?

Περιμένω βοήθεια...
0 x

Επιστροφή σε “Ryanair στην Ελλάδα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες