υπαρχει λίστα αναμονής στη Sky?

rotomano

Economy-Class-Member
Εγγραφή
27/07/2009
Μηνύματα
101
Likes
32
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGSO
ΣΟΣ !
Έχω αποκλειστεί σε νησί (JSY) και οι πτήσεις της SKYEXPRESS η μόνη που έξυπηρετει αυτό το αεροδρόμιο είναι γεμάτες. Το τηλέφωνικό κέντριο της SKYEXPRESS δεν το σηκώνουν αν και τηλεφωνώ όλη μέρα, προφανμώς έχουν πολύ δουλειά λόγω της απεργίας πλοίων.
Σκέφτομαι να πάω στο αεροδρόμιο χωρίς εισιτήριο και να ζητήσω αν υπάρχει NO SHOW να με βάλουν . Από τοπικό πρακτορείο ταξιδίων μου είπαν όμως ότι η SKYEXPRESS δεν έχει λίστες αναμονής ούτε στο αεροδρόμιο. Για τα NO SHOW η εταιρεία handling Skyserv (όπως μου είπαν) δεν εκδίδει εισιτήρια, αλλά απλώς το αεροπλάνο πετάει με άδεια καθίσματα και ας περιμένουν άτομα στο αεροδρόμιο.
Επειδή μου ακούγεται κουφό, αλλά ούτε η SKYEXPRESS ούτε η Skyserv στο αεροδρόμιο το σηκώνουν, μήπως τελικά γνωρίζει κάποιος αν η SKYEXPRESS έχει κάποια λίστα αναμονής ;;;;;
Ευχαριστώ
Αποκλεισμένος επιβάτης σε απόγνωση ...
:wall:
 
Re: SOS υπαρχει λίστα αναμονής στη Sky?

Τελικά έφυγες με πλοίο σήμερα 5/9 όπως πολλοί άλλοι..;

Λίστες αναμονής όπως σε μεγάλες Εταιρείες δεν υπάρχουν για την Skyexpress. Το τηλεφωνικό κέντρο ήταν εξυπηρετικό την τελευταία φορά που μίλησα αν και έκανα ένα λάθος που δεν ζήτησα confirmation για κάτι και μετά από μήνες δεν το αναγνώριζαν (και φυσικά δεν είχα καταγράψει την τηλ. συνομιλία μας..)
Στη περίπτωση της απεργίας της ΠΝΟ και του χάους που δημιουργήθηκε για 3 μέρες νομίζω δεν θα σε έσωζε καμία πτήση για την οποία δεν είχες ήδη εκδομένο εισητήριο...
 
Top