Sky Express - Επιδόσεις

airport123

Business-Class-Member
Εγγραφή
28/10/2016
Μηνύματα
361
Likes
155
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
3η η εταιρία στην Ελλάδα για το διάστημα Οκτωβρίου-Σεπτεμβρίου 2017!

Η Ryanair υπολογίζει το μερίδιο αγοράς της στην Ελλάδα στο 10%. Πρώτη στην ελληνική αγορά των 31 εκατ. διαθέσιμων θέσεων της περιόδου Οκτώβριος 2017 – Σεπτέμβριος 2018 είναι η Aegean Airlines, ενώ τρίτη κατατάσσεται, για πρώτη φορά, η Sky Express, έναντι της easyJet.

https://www.metaforespress.gr/aeroporik ... της-ryana/
 
Φαίνεται η εταιρεία να έχει τα τελευταία χρόνια εξαιρετικές επιδόσεις.

Σε σχετική της παρουσίαση που έγινε εν όψει των νέων δρομολογίων (CHQ - ATH - CHQ, IOA - ATH - IOA, MJT - SKG, MJT) έγινε σχετική αναφορά :

:arrow: Νέα ιστοσελίδα η οποία τις επόμενες μέρες θα είναι διαθέσιμη,
:arrow: Νέα αεροσκάφη (μεγαλύτερης εμβέλειας ( :?: ) )
:arrow: Νέοι Προορισμοί
:arrow: Web Check in σύντομα διαθέσιμο
 
Ακουγεται εντονα το ενδιαφερον για jet αεροσκαφος..Αλλα δεν νομιζω να το πραξουν τοσο γρηγορα..Μονο αν θελουν να το διαθεσουν στο δρομολογιο της Σαντορινης μιας και εστελναν πολλες πτησεις ολη μερα το καλοκαιρι..
 
Δηλαδή σε λίγες μέρες θα έχει αναβαθμίσει την σελίδα του?
 
AirServ":ofy6gu7b said:
Ακουγεται εντονα το ενδιαφερον για jet αεροσκαφος..Αλλα δεν νομιζω να το πραξουν τοσο γρηγορα..Μονο αν θελουν να το διαθεσουν στο δρομολογιο της Σαντορινης μιας και εστελναν πολλες πτησεις ολη μερα το καλοκαιρι..

ή στο ATH-HER/SKG
 
Χλωμο γι'αυτα τα δρομολογια που λες..υπαρχει εντονος ανταγωνισμος..Αφηνω ενα παραθυρο για Χανια..Βαση του load factor για φετος το κοβω για Σαντορινη 3-4 φορες την ημερα αν το παρει τελικα..
 
Μπορει και να γνωρίζεις καλύτερα από εμένα αλλά για τη Σαντορίνη 3-4 φορές την ημέρα με ένα τζετ αεροσκάφος στο μέγεθος της gq είναι ότι πιο τραγικό θα μπορούσαν να κανουν.
Εστω και 2 αεροσκάφη 319/320 να παρει, θα το καταστρέψει σε αυτό το δρομολόγιο.
Εδώ και στο ATH-HER/SKG είναι καταστροφή πόσο μάλλον για το ATH-JTR.
Οσο για τα Χανιά, αποψή μου χλωμό.
 
Λέτε να πάρει κανένα Embraer η 717? :mrgreen: :banana: :mrgreen:
 
IATA/TASOS":31qz28op said:
Μπορει και να γνωρίζεις καλύτερα από εμένα αλλά για τη Σαντορίνη 3-4 φορές την ημέρα με ένα τζετ αεροσκάφος στο μέγεθος της gq είναι ότι πιο τραγικό θα μπορούσαν να κανουν.
Εστω και 2 αεροσκάφη 319/320 να παρει, θα το καταστρέψει σε αυτό το δρομολόγιο.
Εδώ και στο ATH-HER/SKG είναι καταστροφή πόσο μάλλον για το ATH-JTR.
Οσο για τα Χανιά, αποψή μου χλωμό.

Mπορεις να εξηγησεις το σκεπτικο σου ως προς την καταστροφη; Το εννοεις λογω ανταγωνισμου (Α3,ΕLB,FR)?
 
Ας κάνει κάτι και με το livery στα αεροπλάνα της που είναι της αδιαφορίας και ολίγον του βρες τη διαφορά από το ένα αεροπλάνο στο άλλο.
Εφόσον επενδύουν στην εταιρική τους ταυτότητα και το πάνε καλά (site, περιοδικό κλπ..), ας προσέξουν και τους χρωματισμούς των αεροπλάνων τους!
 
Top