Λάθος posts ...

Re: Δρομολόγια Olympic Air

TeaCHeRaKiS":2szd6ct0 said:
Γιατι θεωρω... Στο συγκεκριμενο θεμα ομως αποτυγχανει παταγωδως, με αποτελεσμα πολυ ευκολα να πηγαινει κανεις στον ανταγωνισμο... κ να γυριζει την πλατη στην OA ακομη μια φορα.

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!
Που είσουνα κρυμένος εσύ?
 
Re: Macedonian Airlines: θυγατρική της ΟΑ (και πάλι;)

Κολωνία-Βόννη θα μπορούσε να πετάξει νομίζω σχετικά εύκολα..Άπειροι Έλληνες και στην καρδιά της Ρουρ..
Μια ερώτηση σχετικά με την ποιοτική λόκο:
H easyjet ή η airberlin δε θεωρούνται ποιοτικότερες σε σχέση πχ με τη ryanair?
 
Re: Macedonian Airlines: θυγατρική της ΟΑ (και πάλι;)

Η ΕΖ σιγουρα, αλλα η ΑΒ δεν θεωρειται πλεον LoCo (οχι απο μενα τουλαχιστον, αν και πιστευω οτι πολλοι συμμεριζονται την αποψη μου), κυριως λογω τιμων παρα το γεγονος οτι το παρεχομενο σερβις ειναι επιπεδου LoCo. Εχει πιο χαμηλες τιμες απο την LH αλλα το σερβις της δεν τις δικαιολογει.
 
Re: USA TOUR.

Ευχαριστω...
 
Re: Macedonian Airlines: θυγατρική της ΟΑ (και πάλι;)

Η ΕΖ σιγουρα, αλλα η ΑΒ δεν θεωρειται πλεον LoCo (οχι απο μενα τουλαχιστον, αν και πιστευω οτι πολλοι συμμεριζονται την αποψη μου), κυριως λογω τιμων παρα το γεγονος οτι το παρεχομενο σερβις ειναι επιπεδου LoCo.

Εγώ έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι,ποιοτική λόκο είναι αυτή στην οποία πληρώνεις χαμηλό ναύλο με ενσωματωμένες ορισμένες παροχές,απαραίτητες για ένα αξιοπρεπές ταξίδι,ενώ για τυχόν έξτρα πληρώνεις και ανάλογα(easyjet,vueling,clickair,german wings,flybe,air arabia κλπ) ενώ μη ποιοτική είναι αυτή που σου δίνει το εισητήριο "στην ξεφτίλα" και πετάς στο φτερό ενώ για τα στοιχειώδη υπερχρεώνεσαι..Στη δεύτερη κατηγορία δεν ξέρω να εμπίπτει άλλη εταιρία εκτός της ryanair αλλά έχει τέτοιο εκτόπισμα η ίδια που αποτελεί από μόνη της σημείο αναφοράς..

Για την ΑΒ το έχω ακούσει κι εγώ αυτό και προσπαθώ να καταλάβω σε ποιό κοινό απευθύνεται..Πιθανολογώ στους Τ.Ο.(θυμάμαι παλιότερα η Χαλκιδική κάθε καλοκαίρι να είναι πλημμυρισμένη από Γερμανούς των οποίων τα παιδιά παίζαν στην πισίνα με σωσίβια,φουσκωτα αεροπλανάκια κλπ της ΑΒ..)
Οπότε κι εγώ συγκλίνω στην άποψη ότι θα είναι μια charter κατά βάση εταιρία..
 
Re: Olympic Air A319/A320

Γεια σας,
Δεν βρήκα κάτι σχετικό και δεν ήξερα που να ρωτήσω.
Τα παλιά αεροπλάνα - της παλιάς εταιρείας- τι θα τα κάνουν; Γιατί πετούσα σήμερα και τα είδα παρκαρισμένα,νομίζω..

edit σβήστε το αν θέλετε, βρήκα σε άλλα θέματα κάποιες απαντήσεις :)
 
Re: Olympic Air A319/A320

O pateras mou itane kuvernitis stin OA sta 737-400 tou kanane protasi gia tin Olympic Air alla arnithike. Mia aporia exo re paidia xerete an tha ferei 320 h 321 gt 319? gia ta long range ti akougete? Ta Dash Q400 lene oti ine tromera aeroplana... Kali epitixia stin Olympic Air kai makari se 6 mines na duleuw ekei :p :great:
 
Re: Olympic Air A319/A320

Constantine":1nejwicn said:
Ta Dash Q400 lene oti ine tromera aeroplana...
Εγώ άλλα ακούω από πιλότους της Olympic Air που είναι στα Q400...
 
Re: Προσληψεις στην Olympic air

low time pilots? tha tous xreiastei? :?
 
Re: Olympic Air-Inflight services

Loipon gia merikous pou apla thetoun ena sxolio xwris na to exoun epexergastei prwta....otan kapoios einai trakarismenos h ligo anxwmenos den shmainei aparaithta oti tha antidrasei etsi se opoiadhpote stigmh ektaktou anagkhs.
Egw taxidepsa me thn nea OA gia Thessalonikh me to Q 400 to opoio to vrhka exairetiko , athoryvo , sxetika evryxwro gia to megethos tou kai to servis
gia domestic flight para poly kalo.To plhrwma de, htan evgenikotato , allert kai panw apo ola fainotan plhrwma.
Oxi kapoioi pou etyxe na petane gia xompy.
Sthn epistrofh gyrisa me to Q400 ths FLY BE me plhrwma miso-miso , h English lady ok ligo megalokopela alla akrws evgenikh kai opws akrivws perimeneis apo ena crew kai o ellhnas frontisths gentleman ,eniwthes asfaleia kai xeiristhke kati grinies apo merikous epivates me to ganti.
Tou evgala to kapelo. Tous parakolouthousa kai eipa oti epitelous arxizei h new OA n afinei pisw ta kaka tou parelthontos.
arkei na synexisoun etsi vevaia.
Mhn griniazoume as tous dwsoume ligo xrono , exallou oute evdomada den ekleisan epishma......
 
Top