Modelling

το τελευταίο καιρό βγαίνω με μια κοπέλα, που η μάνα της είναι πρώην αεροσυνοδός στην C0 (Centralwings) και με φίλεψε με αυτό το καλό δωράκι



και πιθανώς να έρθουν και από LOT άλλα (IL 62, TU154 κτλ κτλ)
 
Συνερθετε!

οι τιμες ειναι μια χαρα! Το ενα ειναι 1:100 και το αλλο 1:200 ΚΑΙ limited! Τι να την κανεις την Herpa... Σε 1:500 ειναι για μπατσες γιατι ο τυπος ειναι μικρος εξ ορισμου (δεν ειναι και Β747, οποτε σε 1:500 τι να φχαριστηθεις...), οποτε μιλαμε για τουλαχιστον 1:400 και εκει υπαρχουν Dragon, Phoenix, 400Aviation etc Ακομα και τα Gemini Jetς ειναι καλυτερα.. :mrgreen: Απο την αλλη αν επιμενεις στο 1:500 σε προτεινω τα Inflight που ειναι εξαιρετικης ποιοτητας (σε οσες κλιμακες βγαζουν !! :cool: )
 
Να ρωτήσω κάτι: αν αγοράσω μέσω ebay κάποιο μοντέλο από άνθρωπο εκτός Ε.Ε. (ΗΠΑ, Χονγκ Κονγκ, Καναδά κλπ), θα πρέπει να υπολογίζω και ένα σχετικό ξέσχισμα στο τελωνείο; 'Η θα έρθει στην πόρτα μου το πακέτο χωρίς διαδικασίες; Και αν ναι, για τί ποσό ομιλούμε;
 
να σου πω, άπο ebay έχω αγοράσει τα κεράτα μου (βλέπε καινούργια ρούχα, ηλεκτρονικά, μοντέλα άεροπλανων) τα ποιο πολλά προέλευσης Κίνας ή Αμερικής.

δε μου έχει τύχει ποτέ ,να χρειαστώ να πληρώσω τελώνιο, και μέσα σε μια εργάσιμη βδομάδα το έχω είδη έξω απο την πόρτα. με το Amazon έχει τύχει να πληρώσω +3 ευρώ σαν φόρος, και να περιμένω 1 μήνα το πακετάκι
 
Συμφουριτες καλησπερα εχετε υποψιν που μπορω να βρω εδω στην ελλαδα και στην αθηνα κτηρια για κατασκευη διοραματος πολιτικου αεροδρομιου???
 
Καθοτι νεος, μπορει καποιος να κανει μια λιστα με τα μοντελακια που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη της ΟΑ(παλιας και νεας) και της A3 σε κλιμακα απο 1:75 εως 1:200 ?
 
Top