Air Berlin στην Ελλάδα

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Αμα ηξερα - :5: - !

;)

Εδω το βρηκα! (α/α 7)
Και εδω εχει λεπτομεριες ποτε ανακοινωθηκε κλπ
 
Απλά είναι με ανταπόκριση μέσω Βερολίνου διότι σύμφωνα με τις νέες αλλαγές στο πρόγραμμα, το SKG-TXL θα φεύγει 1900 (εκτός Δευτέρας που θα φεύγει 1325) και για DME απο Βερολίνο στις 2125 ενω επιστροφή από TXL έχει 0845/905(τη Δευτερα) με άφιξη από Μόσχα στις 0815...Το κακό είναι ότι δεν θα πετάει Κυριακή, αλλά έχουμε την U2 γιαυτό με διπλή πτήση παρ-κυρ..

Το SKG-MUC γίνεται καθημερινό με τις μισές μέρες να πετάει πρωί (2,4,6) και τις υπόλοιπες μεσημέρι..και το SKG-DUS θαχει απογευματινή αναχώρηση στις 1700 πεμ και κυρ..Το SKG-ZRH το εκαναν πρωινό :rant:
 
Με πρόλαβε ο spotterakis, σαφώς και είναι connection μέσω TXL, MUC ή DUS... Όπως και στα άλλα δρομολόγια που ανέφερε ο Στέφος (PFO-STN, PFO-SXF)που ήταν μέσω NUE.

Άσχετο, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πουθενά αλλά φέτος έχει προσθέσει MUC-EFL κάθε Τετάρτη.
 
Οι συχνότητες των δρομολογίων της Air Berlin από Θεσσαλονίκη μέχρι Οκτ2010.

  • DUS 1234567 AB2865
    MUC 1234567 AB3469
    STR 12-456- AB3947
    TXL 12-456- AB3895
    NUE -2-4-6- AB3631
    FRA -2-4-6- AB3737
    HAM -2-4-6- AB3083
    HAJ -2-4--7 AB3555
    ERF -2----- AB2759
    DRS -2----- AB3277
    PAD ---4--- AB3587
    LEJ ---4--- AB2025
    ZRH ---4--- AB3261
 
H Air berlin αρχισε και παλι το δρομολογιο Nuremberg-Volos-Nuremberg κάθε Δευτέρα και Παρασκευή ενώ μέσω Νυρεμβέργης μπορεί κάποιος να παει TXL,STN,ΗΑΜ,VIE.
Επίσης φέτος εγκαινιάζει το δρομολογιο DUS-VOL-DUS κάθε Κυριακή.
 
Πώς μπορώ να βρω ποιές είναι οι απευθείας συνδέσεις της Air Berlin με Καλαμάτα, Άραξο, Αθήνα;
Ο χάρτης στο site δε βοηθάει μια στο να καταλάβω ποιές είναι απευθείας, με αποτέλεσμα να πρέπει να δοκιμάζω στην τύχη συνδέσεις με κίνδυνο να μην προσέξω κάποια που θα αποδεικνυόταν και η φθηνότερη για την ημερομηνία που θέλω να ταξιδέψω.


ΥΓ. Γενικά θέλω να φτάσω είτε Αθήνα είτε Πελοπόννησο από κεντρική Ευρώπη, και επειδή θα αγοράσω one-way (bye-bye Geneva) κάτι Swiss/Lufthansa/Alitalia τις ξεχνάμε...
 
Απ' ευθείας πτήσεις είναι μόνο οι ακόλουθες:

KLX - NUE
VOL-NUE (25)
VOL - DUS (7)
 
Κι από Άραξο υπάρχει το GPA-NUE 1 φορά την εβδομάδα.
 
Thanks a lot. :great:
Άρα ορθά είχα καταλήξει ότι για Καλαμάτα/Άραξο μόνο από Νυρεμβέργη πετάει.
 
BSL-SKG με Easyjet?
 
Top