Wizz Air στην Ελλάδα

H Wizzair επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη με το PRG-SKG-PRG αλλά για λίγες μόνο βδομάδες την υψηλή σεζόν 25/7-5/9., κάθε Σάββατο.Εκείνο που μάλλον είναι λάθος είναι το ωράριο πτήσεων..Κοιτάζοντας στο timetable μου βγάζει: PRG-SKG 1835-2050/SKG-PRG 2125-2140! Αν βάλουμε την διαφορά ώρας η πτήση βγαίνει μόνο 1h 15' :shock: Πώς γίνεται όταν οι άλλες εταιρείες την έχουν 2 ώρες?
 
Μήπως ξέρεις κανείς κάποιο μέιλ της Wizzair στο οποίο θα μπορούσαν να στείλω ερωτήσεις/προτάσεις για τις πτήσεις στην Ελλάδα;Κοίταξα το σάιτ της και μου δίνει στις επαφές μέιλ μόνο για αποζημιώσεις/παράπονα για τις πτήσεις και για να κλείσεις γκρουπ/τσάρτερ.. Οι επιβάτες δηλ. για τα τπόλοιπα θέματα πρέπει να στείλουν γράμμα;
 
Αγαπητε φιλε, οπως εχω αναφερει και σε παλιοτερο ποστ μου, γαι το καλοκαιρι προς το παρον η Wizz εχει ενταξει μονο την Κερκυρα απο Ελλαδα ως καλοκαιρινο προορισμο. Δυστυχως πτησεις απο την Θεσ/νικη, γιοκ. Βεβαια ελπιζω το καλοκαιρι που μας περασε να ειχε καλες πληροτητες στα δρομολογια που εκτελουσε προς Πραγα αν και πολλοι ειχαν βρει εισητηρια last minute με πολυ φτηνες τιμες. Οποτε στην περιπτωση που δεν τα πηγε καλα, γιατι να συνεχισει θα μου πεις... Αν και απο οτι θυμαμαι το δρομολογιο ανακοινωθηκε πολυ αργα (γυρω στον Απριλη-Μαη). Πως θα το μαθει ο κοσμος...

Η εταιρια θα μπορουσε να καλυψει πολλα κενα low cost ζητησης προς Ανατοπικη Ευρωπη απο Ελλαδα και ειδικα προς BUD, PRG WAW κτλ κτλ αλλα για καποιο λογο προτιμαει μονο καλοκαιρινα δρομολογια. Ελπιζω οι φωνες σου να εισακουστουν αν και γω δε βρηκα πλην του τμηματος των πωλησεων καποιο αλλο e-mail. Αν εχεις νεα μοιρασου τα μαζι μας...
 
φήμες θέλουν την W6 να ξανακάνει δρομολόγιο KTW-ATH.
άμα μάθω και τίποτα παραπάνω θα ενημερώσω



Αμήν και πότε να γίνει αυτό, να έρχομαι Αθήνα κάθε 3 και λίγο :D :D
 
H W6 αρχιζει τα δρομολογια BEG-RHO και ZAZ-RHO..
 
Μήπως να ελέγξεις λίγος τις πηγές σου ΠΡΙΝ γράψεις κάτι εδώ; Απλά γιατί η wizzair ανακοίνωσε μεν νέα δρομολόγια προς BEG αλλά από DTM και LTN (το γράφει εδώ). Πόσο μάλιστα δρομολόγιο από Σαραγόσα!!!
 
Και τι θέλεις να μου πεις τώρα; Ότι είναι η ίδια η σελίδα που έγραφε το δρομολόγιο DME-SKG της ΑΒ το οποίο επίσης δεν ισχύει (μιας και μιλάμε για direct πτήσεις); Βρες καλύτερα καινούργια πηγή!
 
τόσα δρομολόγια δε έχει το Κατοβίτσε που είναι και βάση της W6, πως το κατάφερε και η Ρόδος έχει τόσες πτήσεις? :Ρ
 
Top