Online αεροπορικά παιχνίδια

  • Thread starter fotis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Airline Manager Facebook

OA701":3bx17bju said:
Το τελευταίο 5μηνο με απασχολεί το Airlinesim...

Αξιόλογο, real time αλλά και με συνδρομή. Ωστόσο, έχει 1 week free trial ή κάτι τέτοιο για να το τσεκάρεις...

Αρχικά δίνονται 60 credits για δοκιμή. Αυτά διαρκούν περίπου 2-3 εβδομάδες περίπου (4 credits/ημέρα περίπου). Από κει και πέρα η χρέωση δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή. Το παιχνίδι είναι ενδιαφέρον και απαιτεί συχνή παρακολούθηση! Για περισσότερες πληροφορίες εδώ
 
Airlinesim

Δεν γνωρίζω πόσοι ασχολείστε με το εν λόγω παιχνίδι ωστόσο οσονούπω θα ανοίξει νέος server... Ήτοι, ευκαιρία για γρήγορη και ανώδυνη ανάπτυξη... Μάλιστα τρέχει ψηφοφορία για το όνομα του νέου κόσμου-server...
:arrow: http://www.airlinesim.aero

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες για το sim μπορεί να μου στείλει πμ... 8 μήνες εκεί μέσα κάτι μάθαμε :mrgreen: ...
 
Αν βέβαια κάποιος από τους συμμετέχοντες σε παιχνίδι και φόρουμ αποφασίσει να πάει ας το αναφέρει και εδώ ώστε να υπάρξει η ανάλογη συνεννόηση.
 
Μπήκα και έριξα μια ματιά στο airlinesim...Το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον και ξεκίνησα και γω σιγά σιγά...Θέλει λίγο λιώσιμο απ'ότι κατάλαβα,αλλά ok...Θέλω όμως να κάνω μία δήλωση.....
ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!! (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ) :cool:

υ.γ. ΟΑ701 έχεις πμ
 
Kαλημέρα!

Παίζω και εγώ το airline sim εδώ και μια εβδομάδα. Ωραίο, εθιστικό αλλά δεν είναι λίγο προβληματικό το μενου του;
Σε αλλαγές και ακυρώσεις πτήσεων ειδικά...Υπάρχουν άλλα παρόμοια παιχνίδια online ή offline ;
 
Το μενού του θέλει απλώς υπομονή και με τον καιρό θα το μάθεις. Σαφώς έχει τις αδυναμίες του ως παιχνίδι, ενώ πολλά θα μπορούσαν να προστεθούν, ειδικά στοιχεία που υπάρχουν στο αντίστοιχο AirwaySim, όπως για παράδειγμα πιο αληθοφανείς χρόνοι παράδοσης νέων αεροσκαφών, επιλογή τύπων κινητήρων στα αεροσκάφη, συντήρηση ανά τύπο αεροσκάφους και κινητήρα, ακυρώσεις πτήσεων κλπ. Για το AirwaySim υπάρχει δοκιμαστικό free παιχνίδι αν θες να πάρεις μια γεύση πάντως.
 
Να ρωτήσω βασικά κάτι(guxu guxu)..
Έκατσα και ασχολήθηκα με το AirwaySim(demo) και έχει όντως πολλά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά..Ενημερώνετε σύμφωνα με τα τελευταία αεροπορικά νέα όμως?
Προσπάθησα να μπώ και στο AirlineSim αλλά μετά το holding request
http://img12.imageshack.us/img12/2680/asdbo.jpg
μου πετάει σφάλμα ο browser του server
http://img171.imageshack.us/img171/3489/81948508.jpg ... :S
Μήπως κάνω κάτι λάθος που δεν βλέπω..?
Αξίζει περισσότερο το AirlineSim απο το AirwaySim άραγε και αν ναί γιατί.. επειδή λέω να δώσω κάνα euro.. (μην πάει χαμένο..).
Thx in advance..
 
Δύο προβληματάκια έχεις για το enterprise:
1. Το ποσό πρέπει να το βάλεις 10000000 αλλιώς σου πετάει το σφάλμα που βλέπεις.
Αλλά μόλις ξεπεράσεις αυτό, θα σταλεί προς approval και
2. Με το όνομα που διάλεξες θα έχεις πρόβλημα καθώς απαγορεύονται ονομασίες αληθινών αεροπορικών ή παραπλήσιες τους.
Έτσι θα χάσεις κι άλλο χρόνο.

To airlinesim στο συστήνω ανεπιφύλακτα ΜΟΝΟ αν έχεις χρόνο και υπομονή καθώς ανακαλύπτεις σχεδόν τα πάντα μόνος σου. Ότι παραπάνω θέλεις στείλε πμ.
 
Top