Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Δηλαδή κάνατε εκπαίδευση χωρίς να έχετε υπογράψει σύμβαση εργασίας.Τα σχόλια δικά σας.
 
Στην Α3 υπογράφεις τη σύμβαση εργασίας αφού περάσεις επιτυχώς την εκπαίδευση, κάτι που μου φαίνεται λογικότατο γιατί αν π.χ. σε πιάσει ναυτία στην πτήση για το εκπαιδευτικό ταξίδι στη Φραννκφούρτη, ή αν αποδειχτείς ακατάλληλη/ος κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης, πρέπει να μπορούν να σε απομακρύνουν.
 
οι συμβασεις θα ειναι προφανως τριμηνες.
Η νεα εταιρια θα ξεκινησει δεκμβρη-αρχες του 2011.
Οποτε θα το πηγαινουν με τριμηνες συμβασεις.
Τωρα αν θα παρουν μετα το Πασχα ή το καλοκαιρι,αυτο ουτε οι ιδιοι δεν νομιζω οτι το ξερουν.
 
Για οποιον ενδιαφερετει η skywings ζηταει πληρωματα καμπινας. :great:
 
lili*":4p8r6yx2 said:
.Τελειωνοντας μας ειχαν πει πως θα υπογραφαμε συμβαση 6μηνου και απο Μαρτιο θα ξεκινουσαμε να πεταμε, την τελευταια μερα της εκπαιδευσης μαθαμε απο τα ΜΜΕ οπως ολοι για την συγχωνευση ΟΑ-Α3, απο τους υπευθυνους δεν ειχαμε καμια σχετικη ενημερωση για το μελλον μας στην εταιρεια παρα μονο μας ειπαν "ευχαριστουμε πολυ ,θα σας ειδοποιησουμε", ενα γενικο και αοριστο δηλαδη. Χωρις φυσικα κανεις να νοιαζεται για καποιες κοπελες που ειναι απο επαρχια και πληρωναν σπιτια στην Αθηνα γνωριζοντας πως απο Μαρτιο θα ξεκινησουν να δουλευουν κανονικα. Εχουν περασει 10 μερες χωρις να εχουμε καμια ενημερωση απο την εταιρεια

Η αδερφη μου περασε συνεντευξη τον Φεβρουαριο απο την εταιρια.
Φυσικα ακομα περιμενει μια απαντηση.Στα τηλεφωνα δεν ειναι ουτε αρνητικοι ουτε θετικοι.
Λενε οτι ακομα δεν ξερουν.Φυσικα και ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο.
Παντως το ξερανε οτι θα γινει καποια στιγμη η συγχωνευση.Ακομα κι οταν εκαναν τις συνεντευξεις .
Πιστευω οτι θα παρουν κοσμο αλλα μετα δεν θα τον κρατησουν.
 
alex96":unj06d64 said:
Δηλαδή κάνατε εκπαίδευση χωρίς να έχετε υπογράψει σύμβαση εργασίας.Τα σχόλια δικά σας.
Ξερεις καμια εταιρεια που να παιρνει γουρουνι στο σακι ?
 
παιδια καποιο νεο με την viking?εννοω για τις προσληψεις που ελεγαν οτι θα κανουν?αν ξερει καποιος please!!ευχαριστω!!
 
Γουρούνι στο σακί;Χμμμμμμμμ.........
Ξέρω πολλές,ναι.Οι οποίες έχουν εμπιστοσύνη και αποτελεσματικότητα στις διαδικασίες αξιολόγησης και προσλήψεων.
Που είσαι,DLTKIR,να ακούσεις τα μαντάτα!
Οι υπόλοιποι,ξέρετε πολλές δουλειές που να σε προσλαμβάνουν αφου σε έχουν δοκιμάσει για ένα μήνα;
Και επιτέλους,επειδή κάποιοι είναι εμφανώς άπειροι/ες, μπορούν να ρωτάνε:Στις συμβάσεις σοβαρών εταιριών υπάρχουν όλες οι σχετικές προβλέψεις για τη περίπτωση που κάποιος/α δεν ανταπεξέλεθει στις εκπαιδεύσεις και στις δοκιμασίες.
 
Δεν καταλαβαινω με ποιά λογική διαγράφηκε το μήνυμά μου σε απάντηση για τις προσλήψεις στην Βικινγκς, που έγραφε ότι οι προσλήψεις έχουν γίνει και δεν θα χρειαστούν άλλο προσωπικό. Με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να διαγράψετε και τα αντίστοιχα μηνύματα που ρωτάνε τι γίνεται με το θέμα αυτό? Θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος διαχειριστής τα κριτήρια μεταφοράς μηνυμάτων στο "λάθος ποστς". (είναι αστείο το πόσα ποστς χαρακτηρίζονται ως "σωστά" και παραμένουν στο φόρουμ..)

Για να απαντήσω και στον alex96, προσωπικά δεν γνωρίζω καμία εταιρεία που να προσλαμβάνει κάποιον χωρίς να έχουν συμφωνήσει προτίστως για μια δοκιμαστική περίοδο. Το ίδιο θα έκανα κι εγώ και πιστεύω οποιοσδήποτε έχει δική του επιχείρηση. Ένας υποψήφιος που μπορεί να πουλήσει άψογα τον εαυτό του μπορεί να "ξεγελάσει" ακόμα και το πιό έμπειρο στέλεχος HR.
 
Αγαπητή Ρενάτα,η περίπτωση που περιγράφεται δεν αφορά δοκιμστική περίοδο όπως εσύ εννοείς.Αφορά εκπαίδευση χωρίς πληρωμή.Ή δεν είναι έτσι;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top