Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

μήπως είχε κανένας νεότερα σχετικά με τον διαγωνισμό?
 
Ακυρωθηκε απο οτι ενημερωθηκα
 
Ο διαγωνισμός ακυρώθηκε κ τις θέσεις των χειριστών θα τις καλύψουν με εξάμηνα συμβόλαια (κυβερνήτες κ συγκυβερνήτες) από το εξωτερικό τα οποία θα ξεκινήσουν την 1/7/2010...Υπάρχει σε σελίδα στο internet αγγελεία που αναφέρεται σε αυτές τις θέσεις μέσω ενος πρακτορείου εύρεσης εργασίας...
Κρίμα, για τους νέους Έλληνες χειριστές που γ μια ακόμη φορά μένουν στην απ'έξω...
 
Ε ενταξη οχι και ακομα μια φορα ας μην ειμαστε αχαραστοι. Η Αιγαιου εδω και 6 χρονια επερνε καθε χρονο νεους. Απλα δυστυχως ειναι λιγο δυσκολος αυτος ο καιρος.. Υπομονη θα αλλαξουν τα πραγματα
 
Kαλησπερα,

Προσωπικα ξερω ενα χειριστη οποιος πριν εργαζονταν σε μικρη cargo εταιρια,και προσεληφθει,μαλιστα τελειωσε πριν 10-15 μερες τον τυπο στο q400 στο λονδινο,και αυτες τις μερες θα ξεκινησει line training αν δεν εχει ηδη.Οποτε ισως <<ακυρωθηκε>> για ορισμενους...η απλα να παραταθει η εκπεδευση τους για λιγο αργοτερα.
 
Καλα ναι και για τα Αirbus ισχυει κατι τετοιο. Αλλα γενικα ακυρωθηκε η προκυρηξη για low hour pilots να υπενθυμησω
 
Parc Aviation on behalf of our client are seeking Dash 8 Q400 rated First Officers for a 6 month contract based in Greece.

Start Date: 1st July 2010

Duration: 6 months (with possible extension)

In order to qualify you must meet these minimum requirements:

- 1,000 hours total time
- 500 hours on type
- Current JAA licence with Dash 8 Q400 type rating
- Date of last flight on type within the last six months
- Current class one medical

*** Please note the Dash 8 100/200/300 rating will not be considered for this position***

Ωραια μεχρι εδω.επισησ ζητανε και CAPTAINS.
 
121.5":3omsdf36 said:
Δηλαδή εάν μάθω οτι χρειάζoνται χειριστές στην πχ Life Line, Interjet, K2 Smart Jet, Gainjet, Aegean, Hellasjet κλπ να το δημοσιεύσω αμέσως.
Δηλαδή να μη κρατήσω τη θέση για πάρτη μου ή για κανέναν κολλητό μου (εάν δεν έχω τα προσόντα να τη χτυπήσω) αλλά να τη δημοσιεύσω να την αρπάξουν άλλοι...?

Είπαμε να υπάρχει συναδελφική αλληλεγγύη (το πολύ μέχρι το μικρόφωνο πχ Παιδιά μην πάτε από κει έχει καταιγίδες...) αλλά όχι κι έτσι!


Αυτές οι απόψεις και μόνο φίλε μου, δείχνουν το ποιόν σου.Για να σε γνωρίζουν και οι υπόλοιποι.......
 
Μπουχα χα χα!
Τέσσερεις μήνες είναι αναρτημενο το post αυτό, 30 χειριστές (απόστρατοι και μη) έπιασαν δουλειά σε εταιρίες αεροπλάνων και ελικοπτέρων, δεν είδα να δημοσιεύσει κανείς πού υπάρχει καμμιά δουλίτσα να την πιάσει κανα παιδάκι να φάει ψωμάκι!
Ναι, μωρέ, εγώ είμαι ο τσόγλανος, δίκιο έχετε...
 
Τελικά πήρανε ξένους type-rated ή ακυρώθηκαν οι θέσεις?
 
Top