Air Transat στην Αθήνα

Από το airlineroute.net το δρομολόγιο :

Code:
TS924 YVR1045 – 0705+1FCO0845+1 – 1145+1ATH 330 5
TS925 ATH1330 – 1435FCO1550 – 1900YVR 330 6

Οι "καμμένοι" ενημερώνονται πως (δυστυχώς) δεν έχει δικαιώματα για το FCO-ATH
 
Από το (ελληνικό) site της εταιρείας οι τιμές:

545Ε για Τορόντο
705Ε για Μοντρεάλ
735Ε για Βανκούβερ

οι οποίες δεν γνωρίζω αν είναι νέες, αλλά νομίζω είναι πολύ καλές.

Αν έχει κάποιος εμπειρία ή ακούσει κάτι για τις πτήσεις της ας το μοιραστεί μαζί μας.
 
Καλησπερα ,

Τον Αυγουστο του 2008 πηγα Μοντρεαλ με AirTransat A330 και πραγματικα για την τιμη του εισιτηριου η εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη.
Οι αεροσυνοδοι ηταν προχωρημενης ηλικιας ,αλλα ηταν εξυπηρετικοι και πανω απο το κεφαλι σου πριν καν ζητησεις κατι.
Προγραματιζω ακομα ενα ταξιδι για Μοντρεαλ παλι με AirTransat συντομα. :D
 
Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά η τιμή για Μόντρεαλ (705 ευρώ)και Τορόντο (545 ευρώ)????Αφού δίπλα είναι οι πόλεις... :rolleyes:
 
Κοίταγα τον Ιούλιο τιμές για Μοντρεάλ από Αθήνα και υπάρχει διαφορά τιμής μεταξύ Air Transat €625 και Air Canada €966 Air France €1032 με Α380.
Θεωρώ αρκετά μεγάλη διαφορά, οι ημέρες και ώρες των πτήσεων είναι περίπου οι ίδιες, η Air Canada (3 star) από ότι γνωρίζω δεν φημίζεται για την εξυπηρέτηση της (επιπλέον χρέωση για ακουστικά και αλκοόλ) από την άλλη η Air Transat (3 star) loco αλλά δεν έχω διαβάσει φοβερά άσκημες κριτικές στο Skytrax (30% κακές κριτικές). Και στις δύο εταιρείες συνήθως γριές αεροσυνοδοί.
Άντε και καταλαβαίνω την πολιτική τιμών των εταιρειών αλλά τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή; Έκπληξη μου προξενεί. :?:
Άντε να αποφασίσεις ποια εταιρεία να διαλέξεις, διαλέγεις την ποιο φτηνή και Άγιος ο Θεός. Γιατί €400 παραπάνω για Α380 δεν θα έδινα, ... , είναι ένα επιπλέον ταξίδι διακοπών.
 
Καλά μ'αυτές τις τιμές 10000% Transat!
 
Καλη μερα

Χθες εψαχνα πτησεις απο ΝΥ Αθηνα γαι Δεκεμβριο και μια απο τις πιο καλες βγηκε LGA YUL ATH

YUL ATH TSC non stop στις 23 Δεκεμβριου
Ξερει κανεις αν η ΤSC θα κρατησει πτησεις για τον χειμωνα

TS 690 12/23 3:10 YUL 12/24 6:10 ATH

Ευχαριστω
 
εψαξα στην transat δεν εχει τιποτα διαθεσιμο
και εδω που εψαξα http://aeroporika-eishthria.kerdizo.gr/ ... 231212&d2= το ιδιο.
οποτε μαλλον οχι, γιατι ομολογω με ξαφνιασες που ειδες δρομολογιο μεσω YUL (!?)
 
Expertflyer.com

search: NYC (all Airports) -ATH Dec 23
 
μηπως "κατα λαθος"? ουτε η ιδια η εταιρια...δεν το βγαζει
 
Top