Argo Airways

  • Thread starter stiv
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Άσε που όταν θέλουμε να κατακεραυνώσουμε το κράτος και την άτιμη κενωνία είμαστε λαλίστατοι!Και συνεντέυξεις και ανακοινώσεις και μπουφέδες και γιοσομούρια και πανηγύρια.
Φίλε pilot01,αν είσαι όντως πιλότος ή εργάζεσαι γενικά στο αντικείμενο και υποστηρίζεις τέτοιες απόψεις μάλλον βρίσκεσαι σε λάθος σημείο και λάθος ώρα.Δε χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση για τους λόγους για τους οποίους πρέπει να εκδόσει ανακοίνωση μια αεροπορική (και όχι μόνο) εταιρεία της οποίας το μέσο έχει εμπλακεί σε συμβάν.Και η Aegean να μην είχε εκδόσει ανακοίνωση λάθος θα είχε κάνει.Τα συμφέροντά της και μόνο να ήθελε να προστατέψει απο φήμες θα το είχε κάνει η Argo.Ούτε αυτό δεν έκανε όμως.Μήπως έχει δίκιο τελικά το κράτος (Υ.Π.Α.) ή μήπως έχει αφήσει πολλά περιθώρια;
Παρεπιπτόντως,το υ/πλανο δε θα πέρναγε απο την Ελβετία για συντήρηση σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας ή δε θυμάμαι καλά;
Υ.Γ.:Στις 6 Απριλίου,pilot01,έγραψες:"απλα οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ πιλοτοι γνωριζουν πως αυτο που βγαινει απο το στομα τους πρεπει να ειναι ακριβες,βραχυ και περιεκτικο."
Ακόμα και όταν τα αεροπλάνα τους πέφτουν.-
 
οταν βγει πορισμα απο τις γαλλικες αρχες θα βγει και ανακοινωση.
νωριτερα τιποτα.
τοσο απλα.
οσοι απλα κουτσομπολευουν ( γιατι δεν εχουν τιποτα καλυτερο να κανουν) μπορουν να το κανουν και με και χωρις ανακοινωση
 
Και άν τό πόρισμα το βγάλη η BEA σ'έναν χρόνο,τότε θα βγάλη ανακοίνωση και η Argo.

Μέχρι τότε,σιγή ιχθυόποδος.

Εδώ η SAS έβγαλε ανακοινώσεις γιά τά Dash της που κατέρρευσαν τά σκέλη τού σ/π τους,σχεδόν την ίδια μέρα που έγιναν τά συμβάντα-και δέν επρόκειτο γιά ολική απώλεια τών αεροπλάνων.Αλλά θά μού πής,τί να φτουρήση η SAS μπροστά στην Argo....... :wall:
 
Απαντάς έκ μέρους της εταιρείας,λοιπόν.
Όσοι κουτσομπολεύουν κατ'εσε είχαν μιλήσει για όσα τραγικά συνέβαιναν στην εταιρεία πριν απο το ατύχημα.
Όταν η Aργοναυτικές Αερογραμμές αφήσουν τις υπεκφυγές και τη κουτοπονηριά ξυπνήστε με.Προς το παρόν βαδίζουν ολοταχώς στον ίδιο δρόμο με κάποια άλλη,προσφάτως εκπτωθείσα.Ή καλύτερα πρωτοπορούν.Γιατί, αν ο σχολιασμός της πτώσης ενος αφους χαρακτηρίζεται κουτσομπολιό,οι λέξεις έχουν χάσει το νόημά τους αλλά ταυτόχρονα δε λειτουργεί και κανένας ηθικός φραγμός.Στοιχείο απαραίτητο στις αεροπορικές επιχειρήσεις.Pilot01,χάσατε.Καλόν ύπνο.-
 
alex96, επαγγελμα?
απλη ερωτηση.ακομα κι εσυ μπορεις να απαντησεις
 
Τί σημασία έχει το επάγγελμα τού alex96 και τού καθενός μας;

Νά ρωτήσω κι'εγώ όμως πώς είναι δυνατόν να θέλη να πάρη AOC γιά scheduled πτήσεις μιά εταιρεία με αεροπλάνο μονοκινητήριο και με ΜΟΝΟ ΕΝΑ μέλος πληρώματος (τόν πιλότο δηλαδή);Τόσο χαλαρά είναι τά standards στην ΥΠΑ;
 
Pilot01,η ηλικία σου;Καλά,θα παίξεις "τη κολοκυθιά" ρωτώντας το καθένα τα προσωπικά του στοιχεία;Άντε και σου απαντάω και σου λέω και τι ζώδιο είμαι.Εδώ μιλάμε για τη πτώση ενός αεροπλάνου και εσύ θέλεις εξακρίβωση στοιχείων;Εσύ πρέπει να μας πεις ποιός είσαι και πως απαντάς για γεγονότα σχετικά με το συμβάν.Όχι εγώ.
Άσε που μπορώ να σου πω οτι θέλω.Τι θα κάνεις σε αυτή τη περίπτωση;Ωραία λοιπόν,είμαι οπωροπώλης στα Γρεβενά αλλά ίσως και πιθανός επιβάτης της εταιρείας. Αλλά να σου πω το εξής:Δε θέλει η Argo να ανακοινώσει κάτι;Αυτή κρίνεται.Όχι εγώ.Και μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει κάτι θετικό για αυτό.
 
Τεχνική βλάβη;Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Σε μαθήματα διαχείρισης κρίσεων τα έμαθαν αυτά;Ρε παιδιά της Argo,δεν είμαστε Μεξικανάκια.
 
Προτείνω να σταματήσει αυτή η αντιπαράθεση που έχει ξεκινήσει
εδώ και κάποιο χρονικό διάστημα και να αφήσουμε να δούμε τις εξελίξεις
της ArGo Airways

Όπως και να το κάνουμε τα πράγματα πήγαν στραβά για την εταιρεία
και αυτή την στιγμή βρίσκεται σε ένα στάδιο ανασυγκρότησης για την επαναλειτουργία της.

Δείτε μερικές όμορφες εικόνες από ψηλά

http://sporades-panorama.blogspot.com/

όταν ξεκίνησε τα δρομολόγια της
και πόσο πιο όμορφα θα ήταν τώρα το καλοκαίρι γι'αυτήν.
 
Top