Global Aviation Academy

Επίσκεψη της Global Aviation στις εγκαταστάσεις της Olympic Air

Τις δυνατότητες συνεργασίας στους τομείς της αεροπορικής εκπαίδευσης, της ασφάλειας πτήσεων και της απασχόλησης ιπτάμενου προσωπικού συμφώνησαν να διερευνήσουν περαιτέρω η Global Aviation και η Olympic Air, κατά τη συνάντηση που είχαν σήμερα στελέχη τους, στις εγκαταστάσεις του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών.

Η Global Aviation εκδήλωσε, μάλιστα, την πρόθεσή της να αναπτύξει περαιτέρω το υπάρχον πρόγραμμα εκπαίδευσης επαγγελματιών χειριστών αεροσκαφών που ήδη προσφέρει, συμπεριλαμβάνοντας τη χρήση των νέων εξομοιωτών πτήσης που διαθέτει ώστε να συγκλίνει όσο το δυνατό περισσότερο προς την αερομεταφορική λειτουργία, προκειμένου να προσφέρει στους μαθητές της όσο το δυνατόν μεγαλύτερη εξοικείωση προς το μελλοντικό εργασιακό τους περιβάλλον.

Όπως σημειώνεται σε σχετική ανακοίνωση, τα στελέχη και η διοίκηση της Global Aviation ξεναγήθηκαν και ενημερώθηκαν για τις δραστηριότητες της Olympic Air, όπως για τον επιχειρησιακό έλεγχο, τον προγραμματισμό αεροσκαφών και πληρωμάτων, τα συστήματα και τις διαδικασίες παρακολούθησης πτήσεων, την ασφάλεια πτήσεων και ποιοτικού ελέγχου.

πηγη http://www.naftemporiki.gr/audionews/li ... id=1843741
 
δεν διαθετουν ομως να δωσουν 50χιλιαρικα απλα για να γουσταρουν ολοι οποτε μπορεις να μας απο επαγγελματικη αποκατασταση η σχολη πως σε "βοηθαει" καθως και τη ποιοτητα της παρεχομενης εκπαιδευσης? ποσοι περσινοι αποφοιτοι φετος εργαζονται?

φιλικα παντα

p.s καλοταξιδη by the way
 
Καταρχήν καλησπέρα και σε ευχαριστώ κιόλας για την ευχή σου..Σαφώς και το ποσό σε όλες αυτές τις σχολές είναι αρκετά μεγάλο..Και εγώ με δάνειο ήμουν και δουλειά..Το ερώτημα είναι όμως άλλο..Αεροπόρος δεν γίνεται κάποιος μόνο και μόνο για να πεί ότι είναι πιλότος..πρέπει να το αγαπάς πραγματικά...Δεν δικαιολογώ αυτούς που με ρωτάνε ή μάλλον μου λένε,''εγώ αγαπάω τα αεροπλάνα ,αλλά θα βρώ δουλειά'';και εμένα ήταν το όνειρο μου ,και με πολλές δυσκολίες και στερήσεις το έκανα...Η σχολή μου έχει βοηθήσει πολλά παιδια,και άλλοι είναι στην σχολή σαν εκπαιδευτές ,και κάποιοι άλλοι σε εταιρείες ελληνικές και ξένες...από τα 40 παιδιά που γνωρίζω τα 30 είναι ήδη σε δουλειές,,,τους υπόλοιπους 10 τους έχω χάσει και πιθανόν να μην δουλεύουν ή πιθανόν να είναι κάπου αλλου..Φίλε μου και συγνώμη για το θάρρος μου εμένα προσωπικά με βοήθησε η σχολή και οικονομικά πολυ..δεν σου λέω ότι μου χάρισε χρήματα,αλλά όταν δεν είχα χρήματα δεν με σταμάταγε ούτε από το πέταγμα,όυτε από την εκπαιδευση γενικά,.μου έλεγαν ''εσύ θα πετάξεις κανονικά,και με βοήθησαν με διακανονισμούς''..ξέρεις πολύ καλά,και αν δεν ξέρεις να μας το πουν συνάδελφοι πως υπάρχουν και εταιρείες που 1 ευρώ να χρωστάς,δεν σε αφήνουν να πετάξεις αν δεν βάλεις φράγκο στην Μπάνκα...Και το ότι κάνει ένα βήμα μπροστά,αυτό με χαροποιεί,γιατί είμαι περήφανη για την σχολή μου,όπως και εγώ όταν πιάσω δουλειά θα θέλω να τους κάνω ακόμα πιο περήφανους..Δεν ένιωσα καθόλου φοιτήτρια εκεί,αντίθετα πολύ οικογενειακά..και αυτός είναι ο σκοπός της σχολής αυτής..Πρίν πάω στην σχολή αυτη ,πήγα και σε άλλες 2,που προσωπικά δεν ένιωσα αυτή την ασφάλεια που μου παρείχε η Global..και να σου πώ κατι;Νιώθω πολύ επαγγελματίας,γιατί άλλαξα και σαν άνθρωπος,προς το καλύτερο..δεν ξέρω αν θα γίνω εκπαιδεύτρια η airliner,ξέρω όμως πως αυτά που έμαθα θα τα μεταδώσω και θα τα εκτελέσω με τον καλύτερο τρόπο...και όχι μόνο εγώ αλλά και όσοι αποφοιτουν από την συγκεκριμένη σχολη..έχω δει μπροστά στα μάτια μου να διώχνουν άτομο από την σχολή το οποίο ήταν αγενέστατος,επικίνδυνος,και ασεβής..και σου μιλάω πολύ ειλικρινά..δεν σκέφτηκαν τα 50,000 εκεί.γιατί θέλουν τα παιδιά τους να βγαίνουν με αεροπορική παιδεία όπως ανέφερα και παραπάνω στο προηγούμενο μήνυμα...
εν πάση περιπτώση,βοηθάνε παιδιά όσο μπορούνε,και το βλέπουμε όλοι μας αυτο,το εκτιμάμε και η συγκεκριμμένη εταιρεία ανεβαίνει ..και μακάρι πολλές σχολες ελλάδα-εξωτερικο να λειτουργούσαν έτσι..Και ένα τελευταιο ,που πιστεύω να το καταλάβεις...Το ότι είμαι γυναίκα ,με σεβάστηκαν ακόμα πιο πολύ ,και πάλεψαν ακόμα πιο πολύ να με κάνουν να παλεύω για αυτο που αγαπάω και να βάζω τον κάθε κατεργάρη στον πάγκο του...Γιατί πίστεψε με..μετά απο 2 χρόνια σπουδων ,τα παντελόνια που φοράω τα τιμάω πολυ παραπάνω από καποιους άλλους που έπρεπε και πρέπει να τα υποστηρίζουν ,και είναι τιμή μου που με εμπιστεύτικαν σε πολλές πτήσεις και πολλά άλλα..Και δεν τους βλέπω σαν σχολή ,αλλα σαν οικογένεια...γιατί παρόλο που τελείωσα,και με βοηθάνε αλλα και έχουμε συνεχή επαφή..Και σαφώς ,η αποψή μου ,αν έρθει κάποιο παιδί και με ρωτήσει για σχολή,δεν μπορώ να πω για άλλες και δεν μου αρέσει να κρίνω γιατι δεν ειναι του χαρακτήρα μου και γιατί είμαι ταπεινό παιδί...θα του πω για την global αλλά απο κεί και πέρα θα του προτείνω να πάει να δει και άλλες σχολες..μιλαω για την Global γιατι έχω παραδείγματα και εμπειρία...
Δεν μετάνιωσα ούτε ενα λεπτο για αυτα τα χρήματα και της στερήσεις που έζησα και ήταν πάρα πολλές και άθλιες...Ξέρω πωσ θα πάω σε μία ηλικία και θα πώ ,τουλάχιστον έκανα και πάλεψα για αυτό που αγαπάω...την αεροπορία...ελπίζω να σε κάλυψα,,,σε ευχαριστώ πολυ για την παράθεση σου..
 
Re: ΣΧΟΛΗ Global Aviation(global flight academy)

Επίσκεψη της Global Aviation στις εγκαταστάσεις της Olympic

http://www.naftemporiki.gr/audionews/li ... id=1843741

Είναι τιμή μου,που έχω την δυνατότητα να προσφέρω σε όλους εσάςσ ,σε όλους τους συναδέλφους ακόμα μία επιτυχία της GLOBAL FLIGHT ACADEMY...Όσοι διαφώνησαν μαζί μου,ή με άλλους συναδέλφους,μαθητές ελπίζω με αυτήν την δημοσίευση να καταλάβουν πως η συγκεκριμμένη σχολή δεν παίζει με τους μελλοντικούς επαγγελματίες χειριστές...και δεν θα ανφέρω ούτε θα ξεχωρίσω τα παιδιά του PPL.Γιατί ,στην GLOBAL αυτό δεν διαχωρίζεται...είμαστε όλοι επαγγελματίες από την πρώτη ώρα κιόλας πτήση..Ένα μεγάλο μπράβο στην σχολή και να τονίσω,επειδή κάποιοι θα θελήσουν να το διατυπώσουν σαν διαφήμιση,δεν έχω να διαφημίσω κανέναν γιατι πολύ απλά έχω ήδη αποφοιτήσει από την σχολή...Από την πλευρά μου ,σαν Μαρία Αρκομάνη,ωφείλω και θέλω να πώ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην σχολή για τον αγώνα που δίνουν όχι μόνο για την σχολή αλλά και για την πολιτική αεροπορία MH εκμεταλλευόμενοι το πάθος και την αγάπη των παιδιών...Και πάλι τα συγχαρητήρια μου στην σχολή ,σε όλα τα στελέχη που την αποτελούν και την στηρίζουν....και ενα τελευταίο...Με όλο το Θάρρος θα χρησιμοποιήσω μια λέξη από έναν άνθρωπο,έναν αεροπόρο που στέκεται σε όλα τα παιδιά ..''δεν έχουμε άγχος,πάμε δυνατά,πετάμε γιατί το γουστάρουμε και το αγαπάμε΄΄...Αυτές οι λέξεις είναι μια γραμμή και λιγότερο...Είναι όμως πολύ ιερές που λέγονται από έναν άνθρωπο που θέλει να σου μάθει όσα ξέρει και ακόμα περισσοτερα,..Ενα μεγάλο λοιπόν ευχαριστω στον Ηead of Trainner της σχολής Μάριο Σαμπράκο,που με έμαθε πως ο αεροπόρος δεν είναι αυτός που απογειώνει και προσγειώνει ένα αεροπλάνο,,Αεροπόρος είναι αυτός που σέβεται,εκτιμάει και έχει ταπεινοτητα προς το αεροπλάνο και προς όλους τους συναδέλφους του,,,Και αυτά είναι τα μεγαλύτερα μαθήματα ζωής και αεροπορικής παιδείας...Είμαι σίγουρη πως θα ανεβαίνει η σχολή γιατί το αξίζει....Πάμε λοιπόν...Γερά δυνατά γιατι πολύ απλά το γουστάρουμε,,,,Καλή συνέχεια και πάντα ψηλά!!!!
 
Re: Επίσκεψη της Global Aviation στις εγκαταστάσεις της Olympic

gfa":2jamgj8v said:
http://www.naftemporiki.gr/audionews/listenstory.asp?id=1843741

Είναι τιμή μου,που έχω την δυνατότητα να προσφέρω σε όλους εσάςσ ,σε όλους τους συναδέλφους ακόμα μία επιτυχία της GLOBAL FLIGHT ACADEMY...Όσοι διαφώνησαν μαζί μου,ή με άλλους συναδέλφους,μαθητές ελπίζω με αυτήν την δημοσίευση να καταλάβουν πως η συγκεκριμμένη σχολή δεν παίζει με τους μελλοντικούς επαγγελματίες χειριστές...και δεν θα ανφέρω ούτε θα ξεχωρίσω τα παιδιά του PPL.Γιατί ,στην GLOBAL αυτό δεν διαχωρίζεται...είμαστε όλοι επαγγελματίες από την πρώτη ώρα κιόλας πτήση..Ένα μεγάλο μπράβο στην σχολή και να τονίσω,επειδή κάποιοι θα θελήσουν να το διατυπώσουν σαν διαφήμιση,δεν έχω να διαφημίσω κανέναν γιατι πολύ απλά έχω ήδη αποφοιτήσει από την σχολή...Από την πλευρά μου ,σαν Μαρία Αρκομάνη,ωφείλω και θέλω να πώ ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην σχολή για τον αγώνα που δίνουν όχι μόνο για την σχολή αλλά και για την πολιτική αεροπορία MH εκμεταλλευόμενοι το πάθος και την αγάπη των παιδιών...Και πάλι τα συγχαρητήρια μου στην σχολή ,σε όλα τα στελέχη που την αποτελούν και την στηρίζουν....και ενα τελευταίο...Με όλο το Θάρρος θα χρησιμοποιήσω μια λέξη από έναν άνθρωπο,έναν αεροπόρο που στέκεται σε όλα τα παιδιά ..''δεν έχουμε άγχος,πάμε δυνατά,πετάμε γιατί το γουστάρουμε και το αγαπάμε΄΄...Αυτές οι λέξεις είναι μια γραμμή και λιγότερο...Είναι όμως πολύ ιερές που λέγονται από έναν άνθρωπο που θέλει να σου μάθει όσα ξέρει και ακόμα περισσοτερα,..Ενα μεγάλο λοιπόν ευχαριστω στον Ηead of Trainner της σχολής Μάριο Σαμπράκο,που με έμαθε πως ο αεροπόρος δεν είναι αυτός που απογειώνει και προσγειώνει ένα αεροπλάνο,,Αεροπόρος είναι αυτός που σέβεται,εκτιμάει και έχει ταπεινοτητα προς το αεροπλάνο και προς όλους τους συναδέλφους του,,,Και αυτά είναι τα μεγαλύτερα μαθήματα ζωής και αεροπορικής παιδείας...Είμαι σίγουρη πως θα ανεβαίνει η σχολή γιατί το αξίζει....Πάμε λοιπόν...Γερά δυνατά γιατι πολύ απλά το γουστάρουμε,,,,Καλή συνέχεια και πάντα ψηλά!!!!

Καλά μην χαίρεσαι και τόσο πολύ. Δεν είπαν και ότι όσοι βγαίνουν έχουν σίγουρη δουλειά στην ΟΑ. Απλά μια επίσκεψη έγινε. Μέχρι να βρεις δουλειά έχεις ακόμα. Εδώ απολύουν όσους μπορούν και κάνουν περικοπές από όπου μπορούν και νομίζεις ότι θα ανοίξουν θέσεις??
Δεύτερον θυμίσου ότι εσύ πληρώνεις και όχι αυτοί εσένα για να τους γλείφεις τόσο πολύ.
Τρίτον αν η σχολή σου ήταν τόσο καλή όσο λες δεν θα υπήρχε oaa ή flight safety. Θυμίσου επίσης ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Τέταρτον μην μιλάς για το οικονομικό σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που κλείνουν σπίτια για 500 ευρώ. Εντάξει για να πάρεις δάνειο σημαίνει ότι μπόρεσες να το πάρεις. Υπάρχουν και άλλοι που δεν μπορούν ούτε εισητήριο για αεροπλάνο να πληρώσουν.
Πέμπτον λες ότι άλλαξες σαν άνθρωπος προς το καλύτερο και έγινες επαγγελματίας πληρώνοντας για να πάρεις ένα δίπλωμα ισάξιο με ένα ΙΕΚ στον επαγγελματικό κόσμο. Δηλαδή τι να πούμε και εμείς οι μηχανικοί του πολυτεχνίου που πρέπει να κάνουμε δύο μεταπτυχιακά και ένα διδακτορικό για να έχουμε μια στοιχειώδη αναγνώριση σε αυτόν τον κόσμο??
Έκτον πολλά λες και κουράζεις...
Φιλικά
 
Re: Επίσκεψη της Global Aviation στις εγκαταστάσεις της Olympic

Καλησπέρα και σε σένα.Πολύ επιθετική βλέπω την στάση σου.Αν σκεφτόντουσαν όλοι τόσο αρνητικά και επιθετικά όσο εσύ τι να πώ...Να σου πώ κάτι;Αν είναι να δουλέψω σαν χειριστής,θα δουλέψω,όπως οποιοδήποτε επάγγελμα και αν σπουδαζα πάλι αβέβαιο μέλλον θα υπήρχε έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ..Ευελπιστώ όμως ,ότι τα πράγματα θα φτιάξουν...εσύ έχεις καποια εμπειρία και τα λές όλα αυτά;;Γιάτι εγώ απο εμπειρία μιλάω και όχι απο κουκουρούκου μάντολες..Αν είμαι κουραστική,σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου αλλά δεν με ενδιαφέρει...Για σένα μπορεί να είμαι κουραστική για κάποιον άλλον όμως αυτα που λέω μπορεί να του φανουν χρήσιμα...Μας είπες και συ την γνώμη σου,μας έδειξες τα συναισθήματα σου ,οκ!!Μην ισοπεδώνουμε τα πάντα...Σου ευχομαι 'οτι καλύτερο για το μέλλον σου ,αλλά αν δεν είσαι γνώστης του αντικειμενου ή δεν έχεις εμπειρία για να κρίνεις την συγκεκριμμένη εταιρεία,ας μην ισοπεδώσουμε την συζήτηση άλλο...σε ευχαριστώ πολυ..
 
καλημέρα μάρια συνέχισε όπως είσαι δυστιχώς σε αυτό το φορουμ γράφονται διάφορα θέματα χώρις αποδείξεις και εγω απο την global είμαι
 
Ως ηλικιακά μεγαλύτερος και εμπειρότερος ζωής εκ των περισσοτέρων ίσως μελών /αναφερόμενος στα νέα παιδιά του φόρουμ/, ας μου επιτραπεί από τους Δ/στές μια αυθόρμητη παρέμβαση , κάνοντας ένα μικρό σχόλιο off topic, με αφορμή πολλές άσκοπες και άνευ σημασίας τοποθετήσεις, σε αρκετά νήματα, εν προκειμένω όμως κυρίως για τα ανωτέρω μέλη.
Δεν είναι σωστό εσείς ως νέοι άνθρωποι να αντιπαρατίθεστε με συναισθήματα εμφανούς αντεκδίκησης. Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και τα χειρότερα δεν τα έχομε δει ακόμα. Είναι δυστύχημα για τους σημερινούς νέους η κατάσταση που διέρχεται η υπό πτώχευση χώρα μας, με αποτέλεσμα η ανεργία να αυξάνεται γεωμετρικά σε όλους τους τομείς της οικονομικής δραστηριότητας και εν προκειμένω στον αεροπορικό χώρο επίσης.
Τα συναισθήματά σας ως ακαδημαϊκοί νέοι αφενός και ως αυριανοί επαγγελματίες στο σοβαρό και υπεύθυνο αεροπορικό χώρο, πρέπει να είναι καλοπροαίρετα και ειλικρινή, με αλληλεγγύη , δεοντολογία και σοβαρότητα ανάλογου επιπέδου, στα αντικειμενικά δεδομένα, με επιχειρήματα, για να έχει νόημα και για να βγαίνουν κάποια χρήσιμα συμπεράσματα από τις μεταξύ σας συζητήσεις, εν προκειμένω για τον αεροπορικό χώρο (όπου γίνεται «της κακομοίρας», φουλ απολύσεις και πλήρη αβεβαιότητα)
Λυπάμαι αλλά εσείς αντί αυτού, καθ’ υπερβολή μάλιστα, με το ύφος που συζητάτε αδικείτε τους εαυτούς σας, άσχετα αν ο καθένας από τη μεριά του, μπορεί να έχει δίκαιο!
 
Αξιότιμε φίλε μου Eco,ευτυχώς ή δυστυχώς,καλώς ή κακώς πρέπει να έρθουμε αντιμέτωποι με την πραγματικότητα και να μην γυρίζουμε την πλάτη στο πρόβλημα...ουδέ ποτέ είπα,ότι όλα είναι ρόδινα ..απλώς ανέφερα κάτι για την σχολή μου και δεν μπορώ να καταλάβω την αντιμετώπιση...Εδώ υπάρχουν κάποια παιδιά και ένα από αυτά ήμουν και εγώ στις αρχές που έψαχνα για σχολή,που ενδιαφέρονται να μάθουν κάποια πράγματα για την συγκεκριμμένη σχολή και σε αυτή την σελίδα αναφέρεται η σχολή μου...Δεν έκρινα καμία σχολή και προσκομμώ προσωπικές μου εμπειρίες..Είναι μηδαμινές βέβαια,αλλά ουδέ ποτέ δεν θα έλεγα πράγματα που δεν έχω εμπειρία...Αν έγραψα κάτι που πρόσβαλλε κάποια σχολή ή προσωπικότητα,ζητώ χίλια συγνώμη .Απλώς είναι κρίμα εμείς τα νέα παιδιά αντί να έχουμε μια κουβέντα και αλλαγές απόψεων να κρίνουμε....
 
Re: Επίσκεψη της Global Aviation στις εγκαταστάσεις της Olympic

Καλά μην χαίρεσαι και τόσο πολύ. Δεν είπαν και ότι όσοι βγαίνουν έχουν σίγουρη δουλειά στην ΟΑ. Απλά μια επίσκεψη έγινε. Μέχρι να βρεις δουλειά έχεις ακόμα. Εδώ απολύουν όσους μπορούν και κάνουν περικοπές από όπου μπορούν και νομίζεις ότι θα ανοίξουν θέσεις??
Δεύτερον θυμίσου ότι εσύ πληρώνεις και όχι αυτοί εσένα για να τους γλείφεις τόσο πολύ.
Τρίτον αν η σχολή σου ήταν τόσο καλή όσο λες δεν θα υπήρχε oaa ή flight safety. Θυμίσου επίσης ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Τέταρτον μην μιλάς για το οικονομικό σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που κλείνουν σπίτια για 500 ευρώ. Εντάξει για να πάρεις δάνειο σημαίνει ότι μπόρεσες να το πάρεις. Υπάρχουν και άλλοι που δεν μπορούν ούτε εισητήριο για αεροπλάνο να πληρώσουν.
Πέμπτον λες ότι άλλαξες σαν άνθρωπος προς το καλύτερο και έγινες επαγγελματίας πληρώνοντας για να πάρεις ένα δίπλωμα ισάξιο με ένα ΙΕΚ στον επαγγελματικό κόσμο. Δηλαδή τι να πούμε και εμείς οι μηχανικοί του πολυτεχνίου που πρέπει να κάνουμε δύο μεταπτυχιακά και ένα διδακτορικό για να έχουμε μια στοιχειώδη αναγνώριση σε αυτόν τον κόσμο??
Έκτον πολλά λες και κουράζεις...
Φιλικα


-Αυτή πληρώνει όντως αλλά είναι κακό να δηλώσει την ικανοποίηση της από τις υπηρεσίες τις σχολής?
-OAA ή flight safety καί τέλος?Όλες οι άλλες σχολές είναι κρεμαστάρια?Πώς το συμπεραίνεις αυτό δηλαδή?Τουλάχιστον η κοπελιά πήγε σε κρεμαστάρι και τελείωσε....εσύ?
-"Τρίτον αν η σχολή σου ήταν τόσο καλή όσο λες δεν θα υπήρχε oaa ή flight safety" εσύ εδώ δέν γλέιφεις UK και ΗΠΑ?
-Ο τίτλος του thread έχει να κάνει με μία Ελληνική Σχολή πιλότων κι εσύ θεώρησες ότι το σχόλιο περί χαλεπών καιρών και κλεισίματος σπιτιών για 500,00€ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ thread ήταν το πλέον κατάλληλο!!!Ενώ εάν μίλαγαμε για OAA ή Flight Safety ,ΔΝΤ ποιό ΔΝΤ έτσι?
-Εσέις οι μηχανικοί του Πολυτεχνίου να κάνετε υπομονή όπως κάνουν όλα τα παιδια τα οποία έχουν δεχτεί Πανεπιστημιακή μορφωση δωρεάν ή επί πληρωμή!Άλλωστε γνώριζες μπαίνωντας στη σχολή σου τι θα αντιμετώπιζες μελλοντικά!
-Άν σε κουράζει εσένα κρατα το για τον εαυτό σου.Γιατί παίρνεις θέση για όλους?

Συναδέλφισα gfa συνέχισε το όνειρο και κυρίως κράτα τον ενθουσιαμό σου.Δέν χρειάζετε να πείσεις κάνεναν για κανένα λόγο.Ο καθένας ξέρει (ή μπορεί να νομίζει οτι ξερει) για τον εαυτό του πιά είναι η σωστή κατεύθυνση.

Φιλικά
 
Top