GainJet

Και μερικά πλάνα απ΄το α/φος του καζίνο (για περίπου 3 λεπτά, εμβόλιμα στη συνέντευξη) και της πρώτης επίσημης πτήσης του
:arrow: Newskosmos


Mήπως γράφουμε σε λάθος thread πλέον?
 
Ναι γράφουμε σε λάθος thread και απορώ γιατί ασχολούμαστε ακόμα με το καζίνο της ρόδου και το ρουμάνικο αεροπλάνο που νοίκιασε αφού τελικά δεν έχει να κάνει ούτε με ελληνική εταιρία, ούτε με ελληνικό αεροπλάνο, ούτε τίποτα...
 
Αφίξεων συνέχεια για την εταιρία. Σειρά έχει ένα Global Express XRS, SX-GNJ, με προηγούμενο ιδιοκτήτη στη Ρουάντα!
 
Στο θέμα για τα κυβερνητικά αεροσκάφη που πάνε προς πώληση, διάβασα αυτό:

κουβετιανών συμφερόντων εταιρεία "Gainjet", στην οποία διευθυντής μάρκετινγκ, είναι ο Άντριου Χάλαγκ, γιος του εμπόρου όπλων, Τζωρτζ.

Dealnews

Κουβετιανών συμφερόντων; Εμποροι όπλων; Really????
 
Ωραίο το Global, αλλά έχω μη διασταυρωμένη αλλά από αξιόπιστη πηγή πληροφορία πως πάμε για φούντο... :(
Το διασταυρώνει κανείς από εδώ μέσα :?: :?:
 
Οταν λες ''φούντο'', εννοείς για τον ιδιοκτήτη του Global (ΛΛ) ή για την εταιρεία γενικότερα?
 
Συγκεντρωθειτε......Ο ΛΛ για πολλους δεν εχει κανενα Γκλομπαλ,εχει απλα προπληρωσει ενα πακετο ωρων.
Τωρα οσο αφορα το φουντο μεχρι στιγμης ακουγετε οτι πληρωνει καλα και στην ωρα της.Ο αλλαχ να τους εχει καλα το 757 που σηκωνει μεγαλα φορτια....
Καλημερα σας!
 
FlyHigh":3mrfdpu1 said:
Οταν λες ''φούντο'', εννοείς για τον ιδιοκτήτη του Global (ΛΛ) ή για την εταιρεία γενικότερα?
Για την εταιρία γενικότερα αναφέρομαι.
Το οτι πληρώνει βέβαια είναι δείγμα σοβαρής εταιρίας, αλλά δε σημαίνει οτι πάει και καλά.
Μπορεί να κλείσει το κατάστημα όντας κυρία προς όλους τους εμπλεκόμενους, πληρώνοντας αποζημιώσεις κτλ.
Απλά εμείς στο Ελλαδιστάν, έχουμε συνηθίσει το τροπάριο της καθυστέρησης πληρωμών, της παντελούς έλλειψης ενημέρωσης από τη διοίκηση, της εξαφάνισης του ιδιοκτήτη και τελικά της πτώχευσης χρωστώντας μισθούς αρκετών μηνών & άνευ αποζημίωσης φυσικά... :evil:

Αφού η εταιρία φαίνεται σοβαρή, θα είναι πραγματικά κρίμα να χαθεί από τον αεροπορικό χώρο.
Μια τέτοια εξέλιξη προσωπικά την περίμενα, όχι συγκεκριμένα για την Gain, αλλά έστω για μία από τις πολλές VIP που βρέθηκαν να επιχειρούν με ελληνικό νηολόγιο. https://www.airliners.gr/community/viewtopic.php?f=46&t=6779
B737Mech":3mrfdpu1 said:
Μία ακόμη απορία που έχω βρε παιδί μου... Πόσες εταιρίες VIP χωράει αυτή η ταλαίπωρη και στα πρόθυρα πτώχευσης χώρα;
...........
.....Τώρα από ποια πίτα της αγοράς προσπαθούν να φάνε; {Η ερώτηση είναι σοβαρή χωρίς υπαινιγμό κομπίνας χρησιμοποιώντας τη λέξη φάνε}
Σαν να μου φαίνεται ότι ο VIP χώρος στην Ελλάδα έχει κορεστεί και η ύπαρξη τόσο πολλών εταιριών δε θα βγει σε καλό. Κάποια από αυτές θα λυγίσει...
Την πληροφορία πάντως την έμαθα από άτομο άμεσα εμπλεκόμενο με την εταιρία αυτή, όχι πάντως εργαζόμενό της.
 
Νέο 737-300 για την GainJet: 737-3Y0 SX-VIP (c/n: 24680), αφίχθη σήμερα στην Αθήνα.
 
Top