Jokez

Λίγο 'άσεμνο" αλλά καλό:

Ερχεται στην Αθήνα ένας επαρχιώτης και καθώς περιπλανιέται στούς δρόμους βλέπει μιά υπαίθρια καντίνα.Πεινασμένος όπως είναι από το ταξίδι του,σταματά να πάρη κάτι να φάη.Αφού επί πολλή ώρα συμβουλεύεται τον πρόχειρα αναρτημένο κατάλογο...
"Δέν μού λές πατριώτη",ρωτά τον καντινιέρη "αυτό εκεί τί γράφει;"
Κοιτάζει ο καντινιέρης και τού απαντά "Hot dog λέει"
"Και τί σημαίνει αυτό;" ξαναρωτά ο επαρχιώτης.
Ο καντινιέρης μπαίνει στον πειρασμό-έχει καταλάβει ότι ο τύπος είναι από επαρχία-να τού κάνη πλάκα."Αυτό σημαίνει 'ζεστός σκύλος' " τού απαντά.
Σκέφτεται λίγο ο επαρχιώτης και καταλήγει "καλά,φτιάξε μου ένα απ'αυτό,τότε"
Τού φτιάχνει ο καντινιέρης το hot dog,τού το δίνει και....
"Καλά ρέ φίλε" ωρύεται ο επαρχιώτης "απ'όλον τον σκύλο,την π..τσα του μόνο μού'φερες;"

Κι'αλλο ένα:
Πηγαίνει κάποιος στο φαρμακείο,ξεκαρδισμένος στά γέλια
"Κυρ-φαρμακοποιέ,ε,κύρ-φαρμακοποιέ,δυό κούτες προφυλακτικά θέλω!"
Τόν κοιτάζει περίεργα ο φαρμακοποιός,ωστόσο τού δίνει τα προφυλακτικά
Την άλλη μέρα,ξαναπάει ο τύπος στο φαρμακείο,ξεκαρδισμένος στά γέλια
"Κυρ-φαρμακοποιέ,ε,κύρ-φαρμακοποιέ,δυό κούτες προφυλακτικά θέλω!"
Ξανά το περίεργο κύτταγμα,ξανά δίνει ο φαρμακοποιός τά προφυλακτικά.
Η ιστορία συνεχίζεται κάμποσες μέρες,ώσπου ο φαρμακοποιός πιάνει τον βοηθό του και τού λέει "όταν θα ξανάρθη αυτός,παρακολούθησέ τον,να μάθουμε πού πάει και μάς έρχεται εδώ σκασμένος στά γέλια".
Ερχεται ο τύπος (σκασμένος στά γέλια,φυσικά),παίρνει τα προφυλακτικά και φεύγει.Από πίσω και διακριτικά ακολουθεί ο βοηθός τού φαρμακείου.
Έπειτα από λίγη ώρα,έρχεται πίσω ο βοηθός σκασμένος κι'αυτός στά γέλια.
"Τί έγινε;" ρωτάει ο φαρμακοποιός με περιέργεια."Είδες πού πηγαίνει αυτός ο τύπος;"
"Ναί,είδα" απαντάει ο βοηθός."Στό σπίτι σου"..

Και το τελευταίο:
Μπαίνει στην ταβέρνα ένας πελάτης βαρύς μάγκας.
"Γκαρσόν",λέει με επιτακτικό ύφος,"βάλε ένα μισόκιλο πρίν αρχίσουμε".
Παραξενεύεται ο σερβιτόρος,αλλά τού φέρνει το μισόκιλο.
Επειτα από μιά ώρα,ξαναφωνάζει ο βαρύμαγκας:
"Γκαρσόν,βάλε ένα μισόκιλο πρίν αρχίσουμε".
Η ίδια ιστορία συνεχίζεται γιά πολλές ώρες.Κοντεύει πιά να ξημερώση,ο βαρύμαγκας έχει πιεί καμμιά δεκαριά μισόκιλα,οπότε έρχεται ο ταβερνιάρης αγριεμένος
"Κοίτα φίλε,πρέπει να κλείσω το μαγαζί,πιές το τελευταίο μισόκιλο,πλήρωσε και δίνε του!"
Και ο βαρύμαγκας: "νά'τα,αρχίσαμεεεεε"
 
LOL, Hastaroth, το πρωτο με το hot dog τα εσπασε! :D :D :D
 
Μια φορά κ έναν καιρό, ένας υπέροχος πρίγκιπας ρώτησε την πεντάμορφη πριγκίπισσα:
-Θέλεις να με παντρευτείς;

Κι αυτή απάντησε, ξερά...:
-ΟΧΙ!!!

Η ζωή του Πρίγκιπα πήρε άλλη τροπή..
Πήγαινε κάθε μέρα για ψάρεμα, για κυνήγι και στα μπαράκια με τους φίλους του.
Κι έπινε πολύ μπύρα, κρασί και ποτά και γινόταν στουπί όποτε του 'κανε κέφι.
Έπαιζε γκολφ και έτρωγε χαβιάρι και άλλα πολλά γιατί του περίσσευαν τα φράγκα.
Πετούσε τα ρούχα του στην καρέκλα της τραπεζαρίας και πήδαγε πιπίνια, γειτόνισσες και φίλες
και... δεν τον ένοιαζε να ανταγωνιστεί φίλους και γείτονες για το καλύτερο αμάξι, το καλύτερο μέρος για διακοπές κτλ.
Και αμολούσε κλανιές όποτε γούσταρε και κατουρούσε πιτσιλίζοντας το καπάκι της λεκάνης με ανοιχτή την πόρτα του μπάνιου.
Ρεύονταν ασύστολα διαβάζοντας και τραγουδούσε και συνέχεια έξυνε τα @@ του.
Άκουγε Hard Rock και Heavy Metal στη διαπασών και έβλεπε ποδόσφαιρο όλο το Σαββατοκύριακο

...και κανείς δε του τα 'πρηζε !!!!!!!!!!!!

Και ο πρίγκιπας έζησε πανευτυχής, για πολλά πολλά χρόνια...


ΤΕΛΟΣ
 
vassdel":rd1o0pop said:
Και ο πρίγκιπας έζησε πανευτυχής, για πολλά πολλά χρόνια...
Ok, έζησε πανευτυχής...
αλλά είμαι σίγουρος ότι του έλειπε το αλατοπίπερο της ζωής:
Η πεθερά!!!
 
Όσοι από εσάς δεν έχετε πάει στρατό ακόμα, το επόμενο βίντεο θα σας φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο για το τί πρέπει να προσέχετε.... :D

http://www.youtube.com/watch?v=Zv1CATBJP4Q
 
Το δημοσιεύω όπως μου το στείλανε: Εξώφυλλο της εφημερίδας "Το Βήμα", Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2013 :arrow:
 

Attachments

  • image001.jpg
    image001.jpg
    166,7 KB · Προβολές: 2.888
Ελπίζω να μήν το δούνε τίποτε κυβερνητικοί κύριοι και τούς μπούνε ιδέες..

Πάντως στην Κέα,επί αρχαίων εποχών,υπήρχε νόμος που υπεχρέωνε τους άνω τών 65 ετών να πίουν το κώνειον έτσι ώστε να μήν έχουν να τρέφουν "άχρηστους γέροντες"........
 
ελαβα ενα mail σήμερα

Code:
Hi,

This is an Albanian virus. As you know we are not so technical
advanced as in the West. We therefore ask you to delete all your
files on your harddisk manually and send this email to all your
friends.

Thanks for helping us,
The Albanian Hackers
 
Γνωρίζω πως δεν επιτρέπεται να παραθέτουμε λινκς χωρίς προσωπικό σχόλιο ή περιγραφή, αλλά όσο και να στύβω το μυαλό μου, δεν μπορώ να σχολιάσω αυτό το βίντεο...
...μου το έστειλαν με τον τίτλο: "Yes, they DO vote"

http://www.safeshare.tv/v/fJuNgBkloFE
 
Δέν νομίζω ότι πρέπει να μάς παραξενεύη αυτό.Κι'εδώ στην Ελλαδίτσα μας υπάρχουν ουκ ολίγοι άνθρωποι που δέν διαθέτουν ούτε κάν βασικές εγκυκλοπαιδικές γνώσεις-γιά να μήν πώ ούτε κάν γνώση τής σωστής χρήσης τής Ελληνικής γλώσσας.

Διαφορετικά,πώς να εξηγήσω το γεγονός ότι άνθρωπος,υπάλληλος σε διοικητική υπηρεσία νοσοκομείου,συνέταξε διακήρυξη στην οποία αναγράφει ότι "η παραλαβή τού πλήρες κειμένου" (αντί τού ορθού "η παραλαβή τού πλήρους κειμένου");

Πώς να εξηγήσω το γεγονός ότι έχω ακούσει παρουσιαστή ραδιοφωνικής εκπομπής να λέη "ο τάδε είναι εντός τής ενεργούς πολιτικής" (αντί τού ορθού "εντός τής ενεργού πολιτικής");

Και γιατί να μήν αναρωτηθώ κατά πόσον τέτοιοι άνθρωποι,που δέν φρόντισαν να μάθουν να μιλάνε σωστά την γλώσσα τους,θα έχουν σωστές άλλες εγκυκλοπαιδικές γνώσεις;
 
Top