Δρομολόγια Aegean

  • Thread starter mrk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Kiwi Jumbo":26twfd8r said:
Μήπως οι πληρότητες για Πράγα και Βουδαπέστη είναι ήδη χαμηλές όποτε δεν βρίσκουν ενδιαφέρον να μπουν και αυτοί στην αγορά?
Θεωρω πως οταν η Malev για BUD εχει 2 πτησεις καθημερινα, σημαινει οτι εχει καλες πληροτητες. Αλλιως δε θα ειχε 2 πτησεις, αλλα μια. Παντα με οσα γνωριζω βεβαια, γιατι μπορει να μη θελουν να παρουν το ρισκο. Η δημιουργια ενος νεου δρομολογιου σημαινει πολλα εξοδα για αρχη, χωρις να ξερεις αν θα κανεις αποσβεση. Κατα τη γνωμη μου ομως ειναι ενα δρομολογιο χωρις ανταγωνισμο που χωραει και αλλος παιχτης.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

dab4coins":82nroq4p said:
Συμφωνώ 100% για Πράγα και Βουδαπέστη!
Ρε παιδιά στη Βίκι λέει και για Στρασβούργο..Τί παίζει???
Υποθέτω πως είναι codeshare με την LH η οποία εκτελεί το δρομολογίο με λεωφορείο από Φρανκφούρτη για Σιδηροδρομικό σταθμό του Στρασβούργου
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Για Βουδαπέστη δεν το νομίζω με τίποτα γιατί η ΜALEV τους τελευταίους μήνες έχει κατεβάσει πάρα πολύ τις τιμές και η Aegean δεν μπορεί να την ανταγωνιστεί σε καμία περίπτωση αυτές στις τιμές. Σχεδόν συνέχεια έχουν την προσφορά 99 ευρώ με επιστροφή όλα μέσα και με 150 ευρώ (και ενίοτε και 130) έχεις αεροπορικά και 2 διανυκτερεύσεις. Τέτοιες προσφορές με το κυάλι τις βλέπουμε στις ελληνικές εταιρείες. Όσον' αφορά την Πράγα, εντάξει η Tσεχ Ερλάινς είναι φτωχή εταιρεία, ας της αφήσουν και κανένα περιθώριο για ανάπτυξη... Άσε που οι βάσεις των 2 παραπάνω εταιρειών είναι κοντά στην κεντρική Ευρώπη και όχι στην άκρη της όπως η Ελλάδα, κάτι που τις καθιστά έναν ιδανικό σταθμό μετεπιβίβασης.
Για το Στρασβούργο κάποιες φορές έχω πετύχει να υπάρχουν απ' ευθείας πτήσεις στο σύστημα κρατήσεων και της Aegean και της Ολυμπιακής αλλά αυτό γίνεται στη χάση και στη φέξη. Ίσως κάτι παίζει με τις συνεδριάσεις της ΕΕ, δεν ξέρω...
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Πάντως και το Βερολίνο το «χαντάκωσε» κι αφήνει την easyJet να κάνει πάρτυ.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Ναι, ίσως θα μπορούσε να είχε και τις Τρίτες δρομολόγιο αλλά εντάξει καλά είναι πάλι, γιατί οι περισσότεροι επιβάτες κοιτάνε την τιμή του εισιτηρίου...
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

niogr":6gx37puz said:
Για το Στρασβούργο κάποιες φορές έχω πετύχει να υπάρχουν απ' ευθείας πτήσεις στο σύστημα κρατήσεων και της Aegean και της Ολυμπιακής αλλά αυτό γίνεται στη χάση και στη φέξη. Ίσως κάτι παίζει με τις συνεδριάσεις της ΕΕ, δεν ξέρω...

Οι πτησεις αυτες γινονται οταν εχει συνοδο η ευρωβουλη και ειναι "προεκταση" του ATH-BRU.
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Εγω δεν καταλαβαινο γιατι δεν πετανε στη Ρωσσια, Ουκρανια, Γεωργια και αλλες πρωιν Σοβιετικες χωρες και αφεινουν της Ρωσσικες charter εταιριες μονες τους να αλονιζουν σε πολλες περιπτωσης με παλια, αθλια και επικινδινα αεροπλανα!
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Αγαπητέ CaptainChris
Η aegean έχει λόγο που δεν βάζει τέτοια δρομολόγια. Για ρωσία υπάρχει η Aeroflot που όπως και να το κάνουμε είναι μια μεγάλη δύναμη ανταγωνισμού και δύσκολα θα κουνηθεί από την θέση της. Για τις υπόλοιπες χώρες υπάρχουν όπως είπες οι charter που k καλύπτουν την κίνηση και έχουν καλές τιμές, και τις εμπιστεύονται πιο πολλοί οι επιβάτες (που όπως και να το κάνουμε η πλειοψηφία τους δεν είναι έλληνες οποτε προτιμούν τις "δικες τους" εταιρίες)

Πάντως πόλης που θα μπορούσε να (ξανά)ανοίξει δρομολόγια η aegean είτε μονη της είτε codeshare είναι οι: Πράγα, Βουδαπέστη, Βουκουρέστι, Σόφια, και με λίγο ρίσκο Κίεβο..
 
Νέα Δρομολόγια Aegean

Πολύ είναι οι προορισμοί στους οποίους η Aegean Θα μπορούσε να ανοίξει τα φτερά της ..
Μεταξύ άλλων :
1-Amsterdam
2-Zurich
3-Geneva
4-Manchester
5-Lisbon
6-Copenhagen
Δύσκολοι καιροί για τέτοιου είδους ανοίγματα……
 
Re: Νέα Δρομολόγια Aegean

Μα αφού είναι μέλος της Star τώρα δεν υπάρχει λόγος ανάπτυξης καλύπτουμε τις ανάγκες μας από τα code share (τις ανάγκες τις εταιρίας όχι των πελατών μας)………… :great:
 
Top