sky express ... the airline of Crete

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Αν όντως δεν είχαν ιδέα για το δημοσίευμα τότε τι να πούμε…… Ο ύπνος του δικαίου…

Ειλικρινά όμως πιστεύω ότι δεν αξίζει να ασχολούμαστε άλλο με το θέμα αυτό….
Εδώ η ίδια η εταιρεία δεν ασχολήθηκε (δεν ήταν ενήμερη) ……….. . .
Για να γινόταν αυτό σε κάποια άλλη μεγάλη εταιρεία με πχ OLYMPIC AIR – AEGEAN AIRLINES η οποιαδήποτε άλλη, την ίδια μέρα η τουλάχιστον την επόμενη το νομικό της τμήμα θα είχε πράξει ανάλογα ……
Αλλά εδώ η εταιρεία δεν ασχολείται με άλλα και άλλα θέματα σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί με τυχαίες δημοσιεύσεις που ενδεχομένως να την στιγματίζουν και να μην την βοηθούν στην ανάπτυξη της …
Εκτός και αν τα στελέχη της είναι της φιλοσοφίας { η δυσφήμηση η καλύτερη διαφήμιση}
Anyway, μου είναι ιδιαίτερα συμπαθείς η SEH σα αεροπορική εταιρία κρίμα όμως που δεν κάνει κινήσεις έξυπνες και γρήγορες προς όφελος της…….
Η διοίκηση της ξέρει τη είναι καλό για αυτήν ….
 
Επανέρχομαι στο θέμα όχι γιατί υπήρξε κάποια εξέλιξη :doubt: αλλά γιατί βρήκα στο διαδίκτυο (η διαύγεια τους μάρανε :twisted: ) ένα ενδιαφέρον έγγραφο σε μορφή pdf που αποδεικνύει ότι το συγκεκριμένα κατονομαζόμενο πρόσωπο μετείχε όντως στον έλεγχο της SEH.
:arrow: http://www.google.gr/url?sa=t&sourc...sg=AFQjCNGYVuG2wjef72TtirE1ZEmRRCSqNw&cad=rja

Δεν το προχωράω παραπάνω γιατί δεν είναι δουλειά μου. Αφού για τους ίδιους δεν συμβαίνει τίποτα τότε όλα καλά... :party:
 
Η εταιρία έστειλε απάντηση την οποία φυσικά... παραποίησαν και δημοσίευσαν το Σαββατοκύριακο.
Άρα προχωρεί δικαστικά....
 
Μπορούμε να έχουμε την απάντηση έστω και ....παραποιημένη; :)
 
Πέρασα σήμερα απ'το αεροδρόμιο του Ηρακλείου και είδα στα γραφεία της sky express,οτι η εταιρεία ανοίγει το δρομμολόγιο Σάμο-Ικαρία-Σάμο και Καλαμάτα-Ζάκυνθο-Καλαμάτα!! Το Σάμος-Ικαρία είναι ανεβασμένο στο site τους με τιμές 33Ε το οneway,66E return.Γνωρίζουμε με ποιόν τύπο αεροσκάφους θα εκτελείται;; Για το KLX-ZTH γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες,μιας και δεν είδα κάτι παρασμένο στη σελίδα τους;;

Υ.Γ. jonh13 περιμένουμε ακόμα να τεκμηριώσεις αυτό που έγραψες 2 posts παραπάνω,οπότε επαναλαμβάνω αυτό που έγραψε ο Σωκράτης...Μπορούμε να έχουμε την απάντηση έστω και ....παραποιημένη; :)
 
Αν παρακολουθούσες το νήμα, θα είχες δει πως τα δρομολόγια έχουν αναφερθεί εδώ. To KLX-ZTH σταματάει την εαρινή περίοδο
 
Sky Express 27/03/2011 13:20 KZI – ATH via KSO

Last minute αποφάσισα να ταξιδέψω με την SEH 022.
Σαν πρώτη εμπειρία μια χαρά για μικρή αεροπορική εταιρία
5 άτομα KZI – ATH
3 άτομα KSO – ATH

Στα + της εταιρείας - του δρομολογίου
-On Time
-Φιλικό αρκετά όλο πλήρωμα . . . . . .

Στα - της εταιρείας του δρομολογίου
-Δεν δίνουν πληροφορίες για την πτήση πχ που βρισκόμαστε κ κλπ κλπ
-Το αεροσκάφος δεν μπορώ να πω ότι ήταν και το καλύτερο από άποψη καθαριότητας.

Απορία :
Μου έκανε εντύπωση το εξής : στην KZI και KSO ο συγκυβερνήτης γύριζε σιγά σίγα μόνο τον αριστερό έλικα όταν αυτό ήταν σταθμευμένο ξέρει κάποιος γιατί ;

Κέρασμα :
Το κέρασμα της εταιρίας καραμέλες και 4 διαφορετικά είδη από χυμούς …… :great:

Μια χαρά εταιρεία σίγουρα αν χρειαστεί θα ταξιδέψω ξανά…
 
To jetstream δε φαίνεται να είναι εξοπλισμένο με APU.
 
Το καλύτερο αυτό τον καιρό είναι οτι στο αεροπλανάκι για κοζάνη δεν λειτουργεί το μεγάφωνο και η συνοδός τα απαγγέλει!!! Άμα έφαγε το πρωί ακούγεται πίσω αλλά άμα δεν έφαγε την ακουνε μόνο στην μπροστά σειρά...Και η cabin δεν τους απασχολεί και πολύ να είναι secure...ντάξει μωρέ...
 
Greg.CHQ":12n3u6i8 said:
Απορία :
Μου έκανε εντύπωση το εξής : στην KZI και KSO ο συγκυβερνήτης γύριζε σιγά σίγα μόνο τον αριστερό έλικα όταν αυτό ήταν σταθμευμένο ξέρει κάποιος γιατί ;

Αυτο το παρατηρησα και εγω στο ΗΕR και ακομα δεν μπορω να καταλαβω το λογο.

Επισης στην δικη μου περιπτωση ειχαμε ενημερωση απο το πιλοτηριο χωρις να καταλαβω πολλα πραγματα λογο θορυβου :rolleyes:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top