Modelling

ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να βρω decals για OA 747 στην 1/144? βρηκα αυτο εδω το link
http://www.jbot.ca/aircraft/16/olympic747.shtml
αλλα δεν εχει επιλογες αγορας, προφανως το εχουν σταματησει. αν γνωριζει κανεις κατι αλλο ας μου πει
 
Το AviationMegastore.com επίσης το έχει εξαντλημένο, στο λινκ εδώ. Η φωτογραφία του πάντως έχει το email του κατασκευαστή, brasil decals, οπότε στείλε ένα email και ρώτα τους.
 
Μετα απο απιστευτη αναμονη, η herpa επιτελους εβγαλε το Antonov 225 στην 1/500. Εχει 3 εκδοσεις, μια με το παλιο Livery (κοκκινη ριγα), το νεο με τα χρωματα της Ουκρανιας, καθως και ενα fictional χριστουγεννιαιτικο livery (το οποιο δεν βλεπεται). Το εχει φερει ο Παπασωτηριου στο LGAV εναντι 55 ευρω (ειναι κλεφτης και τρωγλοδυτης, το ξερω, αλλα δεν αντεξα και αυτο με τα καινουρια χρωματα το εκανα δικο μου!)
 
Άστα, στον συγκεκριμένο Παπασωτηρίου έχω εντοπίσει ένα TU154 της Aeroflot, αλλά στα €80 είναι too much...
 
seven4seven":fz0swycx said:
Μετα απο απιστευτη αναμονη, η herpa επιτελους εβγαλε το Antonov 225 στην 1/500. Εχει 3 εκδοσεις, μια με το παλιο Livery (κοκκινη ριγα), το νεο με τα χρωματα της Ουκρανιας, καθως και ενα fictional χριστουγεννιαιτικο livery (το οποιο δεν βλεπεται). Το εχει φερει ο Παπασωτηριου στο LGAV εναντι 55 ευρω (ειναι κλεφτης και τρωγλοδυτης, το ξερω, αλλα δεν αντεξα και αυτο με τα καινουρια χρωματα το εκανα δικο μου!)

Δέν είναι τρωγλοδύτης,λωποδύτης είναι.Αν ήταν τρωγλοδύτης θα ζούσε σε τρώγλη...

Είχα δεί κι'εγώ πάντως εκεί ένα DC8 χρώματος...Lufthansί (πώς λέμε "θαλασσί") στην 1/200 ωραιότατον και μεταλλικό,αλλά η τιμή του ήτο γύρω στο 100ρικο.Οπότε το άφησα γιά όταν το φέρη ο Καλφάκης στην Αθήνα.

Αναρωτιέμαι βέβαια γιατί τα έχει ο Παπασωτηρίου τόσο ακριβά στο κατάστημα τού LGAV.Εντάξει,πληρώνει ενοίκιο,αλλά μήπως και τα καταστήματά του στην Στουρνάρη σε ιδιόκτητα ακίνητα βρίσκονται;

ΥΓ.Ο Καλφάκης πάντως το έχει το AN225 στην 1/500,φαντάζομαι λιγώτερο από πενηντάευρο.
 
Κάποια από τα νεώτερα "μέλη" τής συλλογής μου:

gallery/image_page.php?album_id=127&image_id=21075
Vickers Viscount της Air France,1/200 scale

gallery/image_page.php?album_id=127&image_id=21074
Constellation νοικιασμένο (εξ ού και το Αμερικάνικο νηολόγιο) στην SABENA (εξ ού και το livery).1/200 scale


gallery/image_page.php?album_id=127&image_id=21073
Το τελευταίο πρόσφατο απόκτημά μου:μοντέλο στην 1/200 του “Καστελλόριζο» (Shorts SD330,SX-BGB) της «αείμνηστης».1/200 scale (φυσικά).
 
Φιλοι μου καλησπερα σας,

Ψαχνω να βρω αεροπλανα ΟΑς 1¨500 Α300,Β727 Κ Β707

Παρακαλω οποιος εχει κατι υποψιν ας μου αποστειλλει ενα μυνημα

Ευχαριστω για τον χρονο σας
 
b707 κυκλοφορουν στα δυο διαδικτυακα μοντελομαγαζα (εντος Ευρωπης), υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν και σε μαγαζια στην Ιπποκρατους. Για το b727, κυκλοφορουν κατα καιρους στο ebay και ειναι σπανια, πολυ δυσκολα θα το βρεις καπου αλλου. Για το A300 κυκλοφορησε απο τη herpa, πλεον και αυτο το βρισκεις στο ebay εκτος αν το θες στην 1/200 οπου αναμενεται να βγει συντομα.
 
Υπάρχουν μαγαζιά στην Αθήνα που έχουν μοντέλα σε 1/200? Ποια προτείνετε?
 
Top